Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2014, 18:25   #991
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Widzę, że auto budzi u nas sporo emocji a to znaczy, że tuzinkowe nie jest. Patrze na to już trochę z boku bo mimo, że jeszcze niedawno chciałem zamienić swoje MK4 na MK5 to już mi przeszło. Ale przeszła mi również ochota na kupno jakiejkolwiek bezpośredniej konkurencji. Wszystkie te auta są powtarzalne do bólu, podobne osiągi, podobna wielkość, stylistyka, komfort, prowadzenie (jestem po testach wszystkiego co mi na drzewo nie uciekło). Np. na forum Mazdy jest awantura które auto z segmentu ma o te 2-3 cm więcej miejsca na tylnych siedzeniachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Panowie, kupować auto, które się bardziej podoba i ma korzystną cenę po rabatach bo każde jeździ (niestety) podobnie. A z awaryjnością też diabli wiedzą które najlepsze. Lidera nie ma.
A ja chyba kupię auto, które mi da najwięcej frajdy z jazdy. A na wakacje z rodziną zamontuje paka i heja w światGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kruger jest offline  
Stary 17-10-2014, 19:02   #992
midisso2010
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Altis, chodzi o to ze mk4 ma sporo zalet, które wielu ceni.
Robiąc mk5 jako nie nowe mondeo ale przeszczep z usa sredniej wielkosci sedana, bo tak jest tam definiowany, usuneli z fajnego auta jego zalety:
- rozmiar wewnatrz i zewn - wielu nie tylko w PL narzeka na to w mk5
-wysokosc wewn przod i tyl(szczegolnie)- jak siedziales w mazdzie 6 to wiesz o czy mowie
- slaba widocznosc przez tylne lusterko - bo dach scina w dol mocno, nawet w kombi
- niewygodne siedzenia
- bagaznik widac ze mniejszy, nawet kombi

Do tego jakies udziwnienia w rodzaju tego przeswitu przy nogach kierowcy w tunelu srodkowym, zamiast zrobic fajna kieszen.

Mogli zrobic komp pokladowy z androidem zeby mozna cos z tym zrobic - albo jak w lexusie ze komp pokladowy wyswietla obraz ze smartfona. Jakby zrobili jakies sensowny komp to by ludzie to chetniej kupowali - no ale tu chca po prostu wyrywac kase za aktualizacje za przeproszeniem syfiastej nawigacji. Nie ma sie co oszukiwac, ford jest od produkcji aut a nie systemow multimedialnych/nawigacyjnych

Auto jest bardzo ładne, ale jak czytam i tu i za granicą, dla wielu zainteresowancyh jest to mocny argument za wybraniem konkurencji(mowie o passacie) - ktora nie robi bezsensownych eksperymentow,probujac sprzedac mniejsze auto jako wieksze. To troche jakby zamiast passata b8 wciskali jette, bo im taniej budowac jedne model...

Wielu nie podoba sie passat za swoja klasyke i powtarzalnosc(nawet mi, szczegolnie ten zegarek na srodku) - ale on jest taki bo to ludzie lubia w nim- jak cos jest wygodne i praktyczne to sie tego nie zastepuje czyms nowym, wątpliwym, tylko jedynie ulepsza i to ostroznie.
I jest mi zal, ze ford tak popsul ciekawe auto jakim jest mondeo.

Opinie, ze mk5 jest teraz miedzy focusem a mondeo mk4 nie sa tylko jakichs tam forumowiczow ktorzy i tak nie kupia nowego auta, ale od osob powaznie zainteresowanych zakupem nowego kombi, czy tez dealerow forda. Tak,tak, od niektorych slyszalem ich rozczarowanie i obawe ze passat i superb im podbierze klientow.


Moze z mk6 bedzie lepiej, bo nie sadze aby face liftingiem naprawili to auto.
 
Stary 17-10-2014, 19:33   #993
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Wiesz co wyjąłeś mi z ust to wszystko o czym myślałem. Face lifting nie powiększy przestrzeni w środku. Bardzo trafne porównanie z tą jettą i passatem.
Przypomina mi się też historia Subaru Impreza. Poprzedni model ktoś stylistycznie upodobnił do Daewoo Lanos zabijając to wszystko na co tą marką zapracowało sobie Subaru przez lata. Teraz pochlebne opinie o ogromnej przestrzeni wewnatrz MK4 spier..... przeszczepiając tego Fusiona do Europy.

Poza tym każde nowe auto na początek wzbudza spore zainteresowanie. Ale tutaj jest spory zgrzyt bo dotychczas za akceptowalne pieniądze Mondeo MK4 dawało znacznie więcej niż konkurencja. Biorąc pod uwagę, że szerokość MK4 w momencie premiery była większa niż S-klasowego Mercedesa to naprawdę był kawał auta. No teraz Mondeo pod tym względem wróciło do przeciętności. Podoba się oczywiście bo jest inne. Ale jakże trudno będzie mi się po kilku latach w MK4 przesiąść do ciasnego MK5. Byłem na prezentacji no i pierwsze słowa które skierowałem do żony brzmiały "Kochanie chyba zmieniamy markę"

Ostatnio edytowane przez jvc ; 17-10-2014 o 20:28 Powód: Zbędne cytowanie po raz II
ulmar jest offline  
Stary 17-10-2014, 19:59   #994
midisso2010
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Kruger - nie dziwie sie, ze mazdziarze kloca sie o 2-3m. m6 jest taka ciasna ze te pare cm robi wielka roznice - jajka sie tak nie pogniotą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Altis, kwestai jest taka: wydać 120k na auto która ma wady? raczej nie.
A może to głupie rezygnowac z auta które ma jakieś tam wady, a ogólnie jest OK? też nie, bo nie sztuka wydać 120k a potem się xxxxxx, ze ciasno albo nisko

Ulmar - racja, w mondeo najcenniejsza jest wygoda.Nawet dzisiaj jak ktos znajomy zobaczy czym jezdze to mowi: 'no tam to jest wygodnie i bagaznik taki fajny, samochod a nie pudełko' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jvc ; 17-10-2014 o 20:33
  Otrzymano Upomnienie
Stary 17-10-2014, 20:04   #995
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... mimo, że jeszcze niedawno chciałem zamienić swoje MK4 na MK5 to już mi przeszło.
Ten problem mają chyba wszyscy posiadacze MK4 wersjach Titanium +
Póki co to jedyna rzecz z MK5 której mi "brakuje" to otwieranie bagażnika nogą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za to mam chyba lepszy niż dostępny w MK5 sestaw pod maską (EB+PowerShift).

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na wakacje z rodziną zamontuje paka i heja w światGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zdecydowanie lepszy pomysł zamiast wymiany MK4 na MK5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline  
Stary 17-10-2014, 20:08   #996
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał ulmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz co wyjąłeś mi z ust to wszystko o czym myślałem. Face lifting nie powiększy przestrzeni w środku. Bardzo trafne porównanie z tą jettą i passatem.
Przypomina mi się też historia Subaru Impreza. Poprzedni model ktoś stylistycznie upodobnił do Daewoo Lanos zabijając to wszystko na co tą marką zapracowało sobie Subaru przez lata. Teraz pochlebne opinie o ogromnej przestrzeni wewnatrz MK4 spier..... przeszczepiając tego Fusiona do Europy.

Poza tym każde nowe auto na początek wzbudza spore zainteresowanie. Ale tutaj jest spory zgrzyt bo dotychczas za akceptowalne pieniądze Mondeo MK4 dawało znacznie więcej niż konkurencja. Biorąc pod uwagę, że szerokość MK4 w momencie premiery była większa niż S-klasowego Mercedesa to naprawdę był kawał auta. No teraz Mondeo pod tym względem wróciło do przeciętności. Podoba się oczywiście bo jest inne. Ale jakże trudno będzie mi się po kilku latach w MK4 przesiąść do ciasnego MK5. Byłem na prezentacji no i pierwsze słowa które skierowałem do żony brzmiały "Kochanie chyba zmieniamy markę"
Cytat:
Napisał midisso2010 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Altis, chodzi o to ze mk4 ma sporo zalet, które wielu ceni.
Robiąc mk5 jako nie nowe mondeo ale przeszczep z usa sredniej wielkosci sedana, bo tak jest tam definiowany, usuneli z fajnego auta jego zalety:
- rozmiar wewnatrz i zewn - wielu nie tylko w PL narzeka na to w mk5
-wysokosc wewn przod i tyl(szczegolnie)- jak siedziales w mazdzie 6 to wiesz o czy mowie
- slaba widocznosc przez tylne lusterko - bo dach scina w dol mocno, nawet w kombi
- niewygodne siedzenia
- bagaznik widac ze mniejszy, nawet kombi

Do tego jakies udziwnienia w rodzaju tego przeswitu przy nogach kierowcy w tunelu srodkowym, zamiast zrobic fajna kieszen.

Mogli zrobic komp pokladowy z androidem zeby mozna cos z tym zrobic - albo jak w lexusie ze komp pokladowy wyswietla obraz ze smartfona. Jakby zrobili jakies sensowny komp to by ludzie to chetniej kupowali - no ale tu chca po prostu wyrywac kase za aktualizacje za przeproszeniem syfiastej nawigacji. Nie ma sie co oszukiwac, ford jest od produkcji aut a nie systemow multimedialnych/nawigacyjnych

Auto jest bardzo ładne, ale jak czytam i tu i za granicą, dla wielu zainteresowancyh jest to mocny argument za wybraniem konkurencji(mowie o passacie) - ktora nie robi bezsensownych eksperymentow,probujac sprzedac mniejsze auto jako wieksze. To troche jakby zamiast passata b8 wciskali jette, bo im taniej budowac jedne model...

Wielu nie podoba sie passat za swoja klasyke i powtarzalnosc(nawet mi, szczegolnie ten zegarek na srodku) - ale on jest taki bo to ludzie lubia w nim- jak cos jest wygodne i praktyczne to sie tego nie zastepuje czyms nowym, wątpliwym, tylko jedynie ulepsza i to ostroznie.
I jest mi zal, ze ford tak popsul ciekawe auto jakim jest mondeo.

Opinie, ze mk5 jest teraz miedzy focusem a mondeo mk4 nie sa tylko jakichs tam forumowiczow ktorzy i tak nie kupia nowego auta, ale od osob powaznie zainteresowanych zakupem nowego kombi, czy tez dealerow forda. Tak,tak, od niektorych slyszalem ich rozczarowanie i obawe ze passat i superb im podbierze klientow.


Moze z mk6 bedzie lepiej, bo nie sadze aby face liftingiem naprawili to auto.
Naprawdę was posrało z tymi cytatami.

A tak w ogóle jak ja mam z wami gadać, skoro nawet ani jeden z was nie potrafi poprawnie napisać mój nick.
Atlis jest offline  
Stary 17-10-2014, 20:10   #997
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

midisso, obecna Mazda6 absolutnie nie jest ciasna z tyłu (poprzednia faktycznie ciasnawa była). Miejsca prawie tyle co w Mondeo MK4. Nie miałem miarki, to subiektywne odczucia po wielokrotnym jej testowaniu przez podjęciem decyzji o kupnie. Mi właśnie chodziło o to, że te 2-3 cm nie mają kluczowego znaczenia w wyborze auta. Inna sprawa, że Mazda ma wręcz śmiesznie krótkie siedzisko z przodu w porównaniu z europejską konkurencją, zwłaszacza Mondeo i Passatem. Ale żeby być konsekwentnym w stosunku do poprzedniego swojego postu nie będę pozycjonował samochodu na podstawie ilości miejsca bo ten parametr przestał być dla mnie najważniejszy od kiedy nie wożę wózka dla córki.
kruger jest offline  
Stary 17-10-2014, 20:23   #998
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Ja też nie wożę wózka ale dla mnie samochód musi byc duży i wygodny a chociażby po to że jeżeli ktoś będzie siedział za mną żeby mnie nie kopał w plecy , i żeby czuł się dobrze podczas jazdy .....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TTaaaak wiem zaraz napiszecie że samochodem jeżdżę ja i mi ma być wygodnie.
A guzik prawda, może dla większości tak, ale ja lubię siedzieć wygodnie i lubię jak pasażerom jest wygodnie , a nie mowa tutaj o obcych tylko o moich dobrych znajomych lub rodzinie ( o tych którzy będąze mna podróżować , a może i ja się kiedyś znajdę na tylnym siedzeniu z piwkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )Zależy mi również na ich wygodzie.

Nie siedziałem w mk5 ale jeżeli samochód ( można rzec ) 21 wieku jest ciaśniejszy od poprzednika i to sporo ( wynika z waszych wypowiedzi ) to coś tu jest nie tak i na pewno straci część klientów którzy chca kupić następcę wielkiego , ladnego i nie drogiego mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja osobiście jestem wysoki , żona też jak i moi bracia , i tutaj już człowiek kupujący takie auto ma pierwszy dylemat czy z tyłu powchodzą nasze głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A we wcześniejszych wersjach mondeo nie było takiego problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline  
Stary 17-10-2014, 20:29   #999
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jeżeli cie dziwi, że poprzednik jest minimalnie mniejszy od poprzednika, to nie masz pojęcia o tym, co działo się za ostatnie 10 lat w motoryzacji. Pozatym ja za sobą (180cm) miałem siedząc z tyłu koło 8 cm miejsca przed kolanami. To jest mało miejsca?
Atlis jest offline  
Stary 17-10-2014, 20:40   #1000
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

to wyobraź sobie że ja mam więcej niż 180 , a po drugie nie mam tak wielkiego pojęcia co się działo w motoryzacji przez ostatnie 10 lat jak ty.
8 cm ?? Wyobraź sobie że jak siedziałem z tyłu w moim a8 to miałem 30 cm - o to jest wygoda. No ale to nie o a8 dyskutujemy
Pisałem przecież że opieram się na wpisach ludzi którzy byli na targach , siedzieli i widzieli - więc się mnie nie czepiaj.
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poprzednik jest minimalnie mniejszy od poprzednika
który poprzednik od którego poprzednika??
Tutaj piszemy o poprzedniku mk4 większym od NASTĘPCY czyli mk5

Wiem że następcy są troche mniejsi wewnątrz np : passat b3, b4 , b5 ,b6 coraz ciaśniejsze auta. Ale tak w passatach to jest to minimalnie a w mk5 podobno dużo ( dużo a minimalnie to różnica ) i powtarzam opieram się na wypowiedziach wielu ludzi a nie na własnym przekonaniu

Szkoda że nie byłeś taki pojętny i obeznany , kiedy to prosiłem o pomoc w zakupie mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 17-10-2014 o 20:44
juri2069 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.