Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2014, 21:08   #221
simpson
ford::average
 
Avatar simpson
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Bobowa
Model: Mondeo MK4 kombi GHIA Czarna Pantera
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał piotrali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś potrzebuje lampki z czujnikami ruchu oraz oświetleniem nastrojowym to ma tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W gratisie jeszcze ramka ze schowkiem na okulary oraz mikrofon do BT/VC.
w tym schowku na okulary chyba brakuje tylnej ścianki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

simpson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 08:44   #222
Wiury
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 24-03-2014
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam.

Taka mnie myśl naszła. Skoro nie mam podłączenia syreny i czujek ruchu to może w ogóle nie mama sterowania alarmem. Może najpierw sprawdzę czy mama moduł do sterowania alarmem. Tylko ciekawe gdzie go szukać? MOże ktoś wie gdzie on jest schowany?
Jeszcze jedno: czy może mi ktoś zrobić zrzut części potrzebnych do alarmu z programu microcat.

Ostatnio edytowane przez Wiury ; 21-04-2014 o 08:53
Wiury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 16:24   #223
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Wiury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Taka mnie myśl naszła. Skoro nie mam podłączenia syreny i czujek ruchu to może w ogóle nie mama sterowania alarmem. Może najpierw sprawdzę czy mama moduł do sterowania alarmem. Tylko ciekawe gdzie go szukać? MOże ktoś wie gdzie on jest schowany?
Jeszcze jedno: czy może mi ktoś zrobić zrzut części potrzebnych do alarmu z programu microcat.
moduł czyli Smart................ box różnie też mówią BSI, GEM znajduje się w kabinie w "nogach" pasażera pod schowkiem, będzie miał oznaczenie np: 7G9T-14A073-DC, jak na załączniku
napisz jakie oznaczenie maTwój
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg gem mk4.jpg (73.9 KB, 241 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 21-04-2014 o 16:40
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 20:25   #224
marek197879
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: łódż
Model: s-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

no właśnie kolego 1endzi jak to jest z modułem GEM 7G9T-14A073-DC, którego wymieniłeś, obsługuje alarm?, bo nie skończyłem projektu alarm, mam już czujnik maski mam już lampkę z czujnikami wewnętrznymi, a sygnalizatora ni maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a kupiłem i syrenkę zewnętrzną z podtrzymywaniem i wewnętrzną trąbkę tylko gdzie to podpiąć bo ani za akumulatorem ani w nadkolu, nic nie znalazłem skrzynka bezpiecznikowa wygląda dokładnie tak jak na stronie 18 numer #176
jakaś podpowiedz bo już tak z 3mc z przerwani z tym walczę
marek197879 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 20:42   #225
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

GEM z końcówką nr DC obsługuje alarm - mam właśnie DC - natomiast nie obsługuje poprawnie czujników ciśnienia powietrza w kołach (wyświetla błąd)- wtedy trzeba wymienić GEM z Dx na Cx - poszukaj skrzynki pod schowkiem pasażera - tam masz taką jak pokazał 1endzi w poście #223. Musisz zdjąć osłonę pod schowkiem nad nogami pasażera i ją opuścić na zawiasie.

Ostatnio edytowane przez piotrali ; 21-04-2014 o 20:46
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 20:43   #226
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał marek197879 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie kolego 1endzi jak to jest z modułem GEM 7G9T-14A073-DC, którego wymieniłeś, obsługuje alarm?, bo nie skończyłem projektu alarm, mam już czujnik maski mam już lampkę z czujnikami wewnętrznymi, a sygnalizatora ni maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a kupiłem i syrenkę zewnętrzną z podtrzymywaniem i wewnętrzną trąbkę tylko gdzie to podpiąć bo ani za akumulatorem ani w nadkolu, nic nie znalazłem skrzynka bezpiecznikowa wygląda dokładnie tak jak na stronie 18 numer #176
jakaś podpowiedz bo już tak z 3mc z przerwani z tym walczę
z końcówką ........DC na 100% obsługuje alarm, nie mam pełnej specyfikacji Gem-u, najlepiej zapytaj kolegę Tedi_k lub Mayak, jeśli nie masz instalacji to musiałbyś dołożyć poszczególne elementy zgodnie ze schematem elektrycznym

Bump:
Cytat:
Napisał piotrali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GEM z końcówką nr DC obsługuje alarm - mam właśnie DC - natomiast nie obsługuje poprawnie czujników ciśnienia powietrza w kołach (wyświetla błąd)- wtedy trzeba wymienić GEM z Dx na Cx
Gem Cx będzie uboższy od Dx, jeśli wymieniać to na wyższy model

Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 21-04-2014 o 20:46
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 21:03   #227
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał 1endzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gem Cx będzie uboższy od Dx, jeśli wymieniać to na wyższy model
Logika inżynierów Forda jest niezbadana - przerabiam właśnie temat kontroli ciśnienia kół (TPMS) i wg kolegów ze wschodu Cx jest bogatszy
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 17:07   #228
Wiury
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 24-03-2014
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Re: Odp: Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał 1endzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moduł czyli Smart................ box różnie też mówią BSI, GEM znajduje się w kabinie w "nogach" pasażera pod schowkiem, będzie miał oznaczenie np: 7G9T-14A073-DC, jak na załączniku
napisz jakie oznaczenie maTwój
Witam.

Mam identyczne oznaczenie jak podałeś.

Kupiłem już przekaźnik więc jeszcze trochę przewodów i w sobotę zabieram się za montaż.
Porobię trochę zdjęć i spróbuję wrzucić na forum.
Wiury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 19:28   #229
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Wiury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Mam identyczne oznaczenie jak podałeś.

Kupiłem już przekaźnik więc jeszcze trochę przewodów i w sobotę zabieram się za montaż.
Porobię trochę zdjęć i spróbuję wrzucić na forum.
to czekamy na fotorelację i potwierdzenie czy wszystko działa, w tym temacie paru kolegów zgłaszało brak przekaźnika i wiązki elektrycznej po czym chyba się poddało z dalszymi działaniami, życzę powodzenia i pozytywnego efektu końcowego
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 20:11   #230
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Mam prośbę o schemat elektryczny do focusa MK2, ponieważ zakupiłem lampkę od focusa i wtyczka co prawda też ma trzy kable, ale inne kolory i teraz nie bardzo wiem który za co odpowiada. Chyba, że ktoś zerknie i napisze chociaż wolał bym cały schemat na przyszłość:

wtyczka czarna i kolory kabli to BIAŁY, CZARNY (pewnie masa), i ŻÓŁTY

Nie chcę pomylić zasilania z linią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo mogło by się źle skończyć.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.