Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2013, 16:38   #11
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Question Odp: Amortyzatory ,różnica diesel /benzyniak

W sumie nikt mi nie odpowiedział na kluczowe pytanie ,czy rodzaj amortyzatorów ma jakiś wpływ na wysokość zawieszenia !!!!!!!!!!!!!!!!! ,na twardość stopień tłumienia zapewne tak ,ale czy wysokość ,jak to jest ,np diesel /benzyniak

daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 17:33   #12
Tomaszstn
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Amortyzatory ,różnica diesel /benzyniak

Raczej nie, jedyna różnica która mogła by mieć wpływ na wysokość to amortyzatory sportowe o skróconym skoku w stosunku do amorków do standardowego zawieszenia. Nie sądzę że akurat Ford stosuje 2 rodzaje amorków, do benzyny i do diesla inne, raczej też będą te same Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomaszstn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 19:33   #13
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Amortyzatory ,różnica diesel /benzyniak

Cytat:
Napisał Tomaszstn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej nie, jedyna różnica która mogła by mieć wpływ na wysokość to amortyzatory sportowe o skróconym skoku w stosunku do amorków do standardowego zawieszenia. Nie sądzę że akurat Ford stosuje 2 rodzaje amorków, do benzyny i do diesla inne, raczej też będą te same Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie ,ze sprawa nie jest tak oczywista ,oryginalne amortyzatory mają podział praktycznie na wszystkie wersje ,MOżna to zobaczyć na stronie sklepu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 22:36   #14
Tomaszstn
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Amortyzatory ,różnica diesel /benzyniak

Bo to ściema producenta, w 99,9% jestem przekonany że to ten sam amortyzator, numery wprowadzane są po to aby rozróżnić wersje i roczniki, jeśli kupujesz zamienniki to wszędzie piszą że silnik nie ma znaczenia tylko ewentualnie nadwozie (odnośnie tylnych amorków ) a dla przednich brak różnic.
Tomaszstn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 23:13   #15
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Amortyzatory ,różnica diesel /benzyniak

Cytat:
Napisał Tomaszstn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo to ściema producenta, w 99,9% jestem przekonany że to ten sam amortyzator, numery wprowadzane są po to aby rozróżnić wersje i roczniki, jeśli kupujesz zamienniki to wszędzie piszą że silnik nie ma znaczenia tylko ewentualnie nadwozie (odnośnie tylnych amorków ) a dla przednich brak różnic.
No właśnie także mnie to zastanawia ,zamiennik sprężyny jest także praktycznie do wszystkich silników ,a lesjofors (pierwszy montaż forda )ma do każdej wersji osobny,o co tu kaman


Z tego co piszecie to wnioskuję ,że nie ma podziałów na amortyzator DIESEL-BENZYNA wsio radno

Ostatnio edytowane przez daniellson ; 23-11-2013 o 09:42
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2013, 09:58   #16
mutabatcz
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Amortyzatory ,różnica diesel /benzyniak

Cytat:
Napisał daniellson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak mam zamiar zrobić ,zresztą chyba na razie tak zostanie .Sprzedawca się zarzeka ,ze na pewno to są do 1,6 zetec na 1998r(były oryginalnie zapakowane i opisane ).Jednak tak się nie powinno dziać ,zawieszenie powinno od razu stać na właściwym poziomie .Przecież nowe auta w salonie nie mają dziobów zadartych jak motorówka

Bump:

Słuchaj Karol ,a ty jakie w końcu zamontowałeś te springi ,ża auto stanło poprawnie ,Czy przy wyższym zawieszeniu miałeś problemy z ukłądem kierowniczym ,powrót kierownicy na 0 itp
Ja nie chciałem generować dodatkowych kosztów i zamówiłem używki z netu założyłem i śmigają. Samochód stoi jak powinien. Przy poprzednich sprężynach jak auto stało wyżej to żeby jechać prosto musiałem mieć dość mocno skręconą kierownicę więc zrobiłem zbieżność i było ok. Po wymianie już zbieżności nie musiałem robić wszystko ok. Aha tamte springi strasznie dobijały na nawet malutkiej dziurce. Zero komfortu.
mutabatcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 14:41   #17
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Amortyzatory ,różnica diesel /benzyniak

Cytat:
Napisał mutabatcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie chciałem generować dodatkowych kosztów i zamówiłem używki z netu założyłem i śmigają. Samochód stoi jak powinien. Przy poprzednich sprężynach jak auto stało wyżej to żeby jechać prosto musiałem mieć dość mocno skręconą kierownicę więc zrobiłem zbieżność i było ok. Po wymianie już zbieżności nie musiałem robić wszystko ok. Aha tamte springi strasznie dobijały na nawet malutkiej dziurce. Zero komfortu.
No tak ,tylko teraz powiedz jakie to mają być ,jakie oznaczenia ,jakie kolory .Bo tych rodzajów już nie mogę zliczyć ,straszny chaos .Powiem ,że po tygodniu te lesjoforsy się trochę uklepały jednak są mało komfortowe ,zobaczę jeszcze trochę może się coś poprawi.
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 17:14   #18
jaho2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-11-2012
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 186
Domyślnie Odp: Amortyzatory ,różnica diesel /benzyniak

NIe ma podziału amorów ze względu na silnik. Tylo kwestia hb,sedan vs kombi. Róznica jest tylko w tylnych spręzynach. Zielone paski to benzyna, a niebieskie to diesel. Przerabiałem w tym mcu ten temat dzwoniąc po ASO i Ford Polska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaho2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 17:36   #19
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,990
Domyślnie Odp: Amortyzatory ,różnica diesel /benzyniak

może jednak ma znaczenie jaki amortyzator, ze względu na masę silnika jest różna charakterystyka pracy amortyzatora jak i sprężyn
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 19:18   #20
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Amortyzatory ,różnica diesel /benzyniak

Cytat:
Napisał jaho2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIe ma podziału amorów ze względu na silnik. Tylo kwestia hb,sedan vs kombi. Róznica jest tylko w tylnych spręzynach. Zielone paski to benzyna, a niebieskie to diesel. Przerabiałem w tym mcu ten temat dzwoniąc po ASO i Ford Polska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to muszę Ci powiedzieć ,że jest co najmniej 4 rodzaje sprężyn ,także mieszanie kolorów niebieski z zielonym itp nawet białe paski występują -jakieś testowe) ,dodatkowo wersja trend oraz kit obniżający zawieche .Mam znajomego w ASO i mówił mi ,że amory także są niby do różnych wersji ,ale podejrzewają ,że to tylko taki chwyt marketingowo-serwisowy.
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.