Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2013, 21:50   #1
_Qbek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2010
Skąd: Kato
Model: Skoda Superb 2
Silnik: 2.0 TDI 140 kucy
Rocznik: 2012
Postów: 19
Domyślnie C-Max zamiast S-Max - dobry pomysł?

Witam wszystkich.

Stoję przed dylematem jak w tytule. Skąd taki pomysł, mógłby ktoś zapytać, skoro to dwa różne auta! Już odpowiadam.
1,5 roku temu dojechałem MondeoMK4, na które byłem lekko pisząc ..... "Na złość babci odmroziłem sobie uszy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wchodząc w Skodę Superb 2gen. Zdrowia wystarczyło mi do teraz i zmieniam auto. Powróciłem pierwotnie do projektu sprzed 1,5 roku, czyli S-Maxa. Już mam klepniętą cenę i specyfikację, ale coś mnie tknęło, by zamiast jednego prawie autobusu/dzieciowozu kupić dwa mniejsze autka - C-Maxa dla siebie i Ka dla żonki.
I tu wreszcie dochodzimy do meritum moich rozterek...
Czy C-Max:
- ma podobnie wygodne fotele jak Mondeo i S-Max?
- ma równie przyjazne zawieszenie co Mondeo i S-Max?
- da radę w jeden dzień przejechać 500-800km i normalnie wyjść z niego, nie na czworaka?

Jeżdżę ok 50-60kkm rocznie po południowo-centralno-wschodniej części kraju, dlatego potrzebuję dobrego narzędzia pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na koniec dodam, że jak już, to zdecyduję się na wersję Titanium 2.0 TDCi/140KM/PowerShift z kilkoma pakietami. Prawdopodobnie też z pakietem Sport (z uwagi na zapewne lepsze fotele), po czym wymieniłbym koła 16, na 17 cali, bo 18 to zbrodnia na nasze drogi.

Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ za pomoc w podjęciu decyzji na najbliższe 4-5 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Marek ; 22-09-2013 o 07:26 Powód: Regulamin pkt.13!
_Qbek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2013, 23:47   #2
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: C-Max zamiast S-Max - dobry pomysł?

- tak, tylko siedzisko w C-maxie jest o 1cm krotsze, oparcie o 4cm wyzsze
- lepsze
- tak, nawet 2x tyle


...ale na 50-60tys rocznie i tak wybralbym Mondeo. najlepiej 2.2tdci 200.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 09:49   #3
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: C-Max zamiast S-Max - dobry pomysł?

Cytat:
Napisał _Qbek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PowerShift
Nieważne jakie auto, ale kiedy przesiadłem sie z Manuala na ASB, po przejechaniu 500 mogłem sobie normanie przeprowadzic spotkanie, po następnych 500 normalnie wysiadałem pod domem.
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 11:46   #4
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: C-Max zamiast S-Max - dobry pomysł?

to raczej nie ma jest tak do konca zasluga skrzyni. choc pewnie tez ma na zmeczenie wplyw.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 19:33   #5
Lukasz6
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2012
Model: focus c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 78
Domyślnie Odp: C-Max zamiast S-Max - dobry pomysł?

Jak todąt to jeździłem primerą p12 i uważam że to był udany samochód. Jeździłem 300 km i nic. Wychodziłem normalnie. Teraz mam c-max i nie dość że jest trochę męczący, to i strach tym jechać w trasę. Już kilka razy miałem że go musiałem ciągnąć do Warszawy.
Lukasz6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 20:41   #6
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: C-Max zamiast S-Max - dobry pomysł?

300km to naprawde duze osiagniecie. no i rozumiem, ze masz nowego c-maxa (po 2010) a nie starego. i nowke kupowales...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 20:44   #7
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: C-Max zamiast S-Max - dobry pomysł?

Ciekawe przeżycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do foteli nie wypowiadam się, bo nie jeździłem Mondeo i S-maxem długich tras.
Zawieszenie w C-maxie jest wystarczająco komfortowe, a jednocześnie bardzo pewne i bezpieczne.
Co do foteli, to przejechałem w 1 dzień 1400km (sumarycznie 2400km w dwa dni) i mogłem jechać dalej. W ogóle nie czułem tego dystansu, czego nie mogłem powiedzieć po takiej trasie w Fieście. Myślę, że dzieki wyższej pozycji niż w typowym aucie.
Ale musisz pamiętać, że to jednak klasa niżej, choć z 2 strony zauważalnie mniejsze gabaryty.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 22:27   #8
_Qbek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2010
Skąd: Kato
Model: Skoda Superb 2
Silnik: 2.0 TDI 140 kucy
Rocznik: 2012
Postów: 19
Domyślnie Odp: C-Max zamiast S-Max - dobry pomysł?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ale na 50-60tys rocznie i tak wybralbym Mondeo. najlepiej 2.2tdci 200.
Wyznaczylem sobie budżet i nie zamierzam go zmeniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodam, że nie tylko zakupowy, ale również kosztów utrzymania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_Qbek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 22:33   #9
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: C-Max zamiast S-Max - dobry pomysł?

Rzecz jasna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 04:44   #10
Lukasz6
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2012
Model: focus c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 78
Domyślnie Odp: C-Max zamiast S-Max - dobry pomysł?

Jak pisałem to jest niepewny samochód. Brakuje w nim kontroli nad filtrem dpf, dokładniej co się z nim dzieje. Z tego powodu musiałem ściągać samochód. Jedyny plus że wygodnie się wsiada do niego, bo jest wysoki. Samochód z 2006r.
Lukasz6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.