Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2013, 09:46   #151
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko pytanie po czym serwis chce czyścić silnik jak mam przejechane 4000km (moje auto).Zastanawiam się czy w ogóle jechać żeby nie sperd..li bardziej niż jest.Zwłaszcza że problem jest tylko przez ok 2km od ruszenie zimnym silnikiem.
Spokojnie - przychodzi płyn z Niemiec który dolewają do benzyny dlatego musisz mieć przynajmniej 1/4 w baku i to wszystko - na szczęście nic nie rozbierają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdrawiam

MiszA

mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 12:31   #152
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał mmisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

U mnie czyszczenie + nowy soft o tyle pomógł że jeśli owo "mulenie" wystąpi to po rozgrzaniu silnika ustępuje - wcześniej po złapaniu tego błędu silnik pomimo rozgrzania dalej pracował w tym dziwnym "trybie" do momentu zgaszenia i uruchomienia samochodu ponownie. Kiedyś na forum niemiecki wyszukałem iż jest to "feature" zapobiegający uszkodzeniu zimnego silnika ale ile w tym prawdy ?

Pozdrawiam

MiszA
A mógłbyś podać jakiś link do źródła? Logicznie rozumując jest bardzo możliwe że komputer celowo może ograniczać osiągi zimnego silnika aby go uchronić przed uszkodzeniem lub szybkim zużyciem, ale żeby z tego powodu od razu miał się dławić i szarpać?

Wspominałeś wcześniej, że zdarzały Ci się nagłe spadki mocy nawet podczas jazdy w trasie, kiedy silnik ewidentnie był rozgrzany. Czy opisane zabiegi spowodowały, że coś takiego przestało się zdarzać?
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 15:52   #153
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Też mam to samo, na zimnym silniku nie przyspiesza płynnie, delikatnie się dławi, zgłaszałem to wielokrotnie, ale do tej pory nie mogli sobie z tym poradzić. O tym magicznym płynie też coś wspominali, ale jeszcze nie miałem go zalewanego.
Oprócz dławienia na zimnym silniku parę razy zdarzyła mu się utrata mocy (pomagało wyłączenie silnika i ponowne uruchomienie). Ale od czasu wgrania najnowszego softu ok. 1,5 tys. km temu już się to nie powtórzyło.
Natomiast delikatne dławienie na zimnym silniku jest stale...
Mnie to tłumaczyli względami ekologicznymi, że niby na zimnym silniku zawsze jest bogata mieszanka i Ford stara się to uekologicznić (żeby nie truć środowiska) i stąd to dławienie.
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 16:35   #154
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał aerostar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mógłbyś podać jakiś link do źródła? Logicznie rozumując jest bardzo możliwe że komputer celowo może ograniczać osiągi zimnego silnika aby go uchronić przed uszkodzeniem lub szybkim zużyciem, ale żeby z tego powodu od razu miał się dławić i szarpać?

Wspominałeś wcześniej, że zdarzały Ci się nagłe spadki mocy nawet podczas jazdy w trasie, kiedy silnik ewidentnie był rozgrzany. Czy opisane zabiegi spowodowały, że coś takiego przestało się zdarzać?
Stronkę poszukam ale nie obiecuję ponieważ było to już kilka miesięcy temu.

Po akutalizacji softu i dodaniu owego płynu nie powtórzyła się sytuacja "mulenia" na rozgrzanym silniku ( tak naprawdę nie wiem co pomogło ale obstawiam oprogramowanie ). Niestety pojawiło się szarpanie na zimnym czego wcześniej nie miałem. Z deszczu pod rynnę :/...
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 00:01   #155
Aleksander96
ford::average
 
Avatar Aleksander96
 
Imię: Gery
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT 120km
Rocznik: 2011
Postów: 58
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Czytając Wasze problemy, przypomniało mi się jak to kiedyś sam przerabiałem w aucie grupy VW, mam na myśli ten "ekologiczny wątek" w ustawieniach. Męczylem się z tym i w końcu pozbyłem się auta. Od tego czasu postanowiłem, że wiecej nie kupię nowości, z którą ASO zwykle sobie nie radzi.
Tak, czy inaczej myśle, że problem sprowadza się właśnie do softu.

Pozdrawiam
Aleksander96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 20:12   #156
lag3
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Piekary
Model: FF3
Silnik: 1,6 125 benz.
Rocznik: 2012/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

po wczorejszej aktualizacji brak efektów szarpnięć silnika!!!! może nowy soft pomoże pozostałym!
lag3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 22:35   #157
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał lag3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po wczorejszej aktualizacji brak efektów szarpnięć silnika!!!! może nowy soft pomoże pozostałym!
Kolego w którym serwisie robiłeś upgrade ?

Pozdrawiam

MiszA
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 22:54   #158
lag3
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Piekary
Model: FF3
Silnik: 1,6 125 benz.
Rocznik: 2012/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

multexim katowice
lag3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 08:25   #159
dogman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 49
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Potwierdzam, warto zaktualizować soft. Wstawię filmik z mojej aktualizacji grudniowej, może komuś przyda się porównanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Pozdrawiam
dogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 19:04   #160
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał lag3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po wczorejszej aktualizacji brak efektów szarpnięć silnika!!!! może nowy soft pomoże pozostałym!
A możesz odczytać wersję oprogramowania w trybie TEST? Chodzi konkretnie o 2-literowe oznaczenie wersji po APP BM5T-14C026-

Cytat:
Napisał dogman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam, warto zaktualizować soft. Wstawię filmik z mojej aktualizacji grudniowej, może komuś przyda się porównanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Twoja wersja (AJ) chyba nie jest najbardziej aktualna, bo u mnie jest AK (więc chyba raczej nowsza), a nie wgrywałem żadnej nowej wersji od września, chyba że mi cichaczem wgrali podczas przeglądu w listopadzie.

A poza tym Twój komputer zarejestrował jakąś usterkę (ekran DTC #1), więc chyba powinieneś się z tym zgłosić do serwisu, no chyba że już wiesz o co chodzi.

Ostatnio edytowane przez aerostar ; 25-05-2013 o 19:08
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.