Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2012, 20:51   #1
stilo_kielce
ford::beginner
 
Avatar stilo_kielce
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: KIELCE
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Samoczynnie otwierają się szyby

Witajcie,

po roku użytkowania mój focus zaczął mi płatać brzydkie figle, a mianowicie od czasu do czasu samoczynnie opuszczają się wszystkie szyby. Najgorsze że nie dzieje się to bezpośrednio po zamknięciu auta, tylko godzinę, czasem 2-3 po zamknięciu.

W ASO podpięli się do kompa, ale nic nie wskórali. macie jakieś sugestie?

stilo_kielce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 20:55   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Samoczynnie otwierają się szyby

Może np. pies Ci się bawi pilotem???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Globalne otwieranie szyb działa po ok. 3 sekundowym przytrzymaniu klawisza otwarcia zamka centralnego na pilocie... Więc jak Ci się ktoś bawi pilotem, to może być taki efekt... W takim przypadku otworzą sie także drzwi, ale po ok. 30 sek. zamkną się samoczynnie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 21:00   #3
stilo_kielce
ford::beginner
 
Avatar stilo_kielce
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: KIELCE
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Samoczynnie otwierają się szyby

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może np. pies Ci się bawi pilotem???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Globalne otwieranie szyb działa po ok. 3 sekundowym przytrzymaniu klawisza otwarcia zamka centralnego na pilocie... Więc jak Ci się ktoś bawi pilotem, to może być taki efekt... W takim przypadku otworzą sie także drzwi, ale po ok. 30 sek. zamkną się samoczynnie.

Kolego to wcale nie jest smieszne... Nikt pilotem sie oczywiście nie bawi. A szyby dalej się otwierają. W nocy otworzyły się po raz kolejny. Dobrze że alarm się włączył i mnie obudził. Musze coś z tym zrobić

Masz jakieś sugestie?

Oczywiście moduł domykania/otwierania działa u mnie bez problemu po nacisnięciu dłużej pilota. Ale dlaczego samoczynnie się otwierają, to nikt nie wie

PS Jak można zdeaktywować opcje domykania/odmykania szyb? Odłączyć kleme i potem nie programować szyb?
stilo_kielce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 21:05   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Samoczynnie otwierają się szyby

Cytat:
Napisał stilo_kielce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego to wcale nie jest smieszne...
sorki, nie chciałem zaraz zdenerwować...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał stilo_kielce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak można zdeaktywować opcje domykania/odmykania szyb? Odłączyć kleme i potem nie programować szyb?
Na przykład. Poza tym widzę, że ASO Ci robi bezpłatne przysługi - to też da się (na pewno w MK2 - chyba w MK3) dezaktywować komputerem jednocześnie pozostawiając szyby zaprogramowane - co jest wygodne np. przy płaceniu za autostradę (to u nas na Śląsku...) Tylko znowu bez urazy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 21:06   #5
stilo_kielce
ford::beginner
 
Avatar stilo_kielce
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: KIELCE
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Samoczynnie otwierają się szyby

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to też da się dezaktywować komputerem jednocześnie pozostawiając szyby zaprogramowan
Dzwoniłem do nich dzisiaj i powiedzieli że z poziomu komputera nie da się zdezaktywować tego modułu komfortu
stilo_kielce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 21:22   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Samoczynnie otwierają się szyby

To nie jest moduł komfortu - to funkcja autozamykania okien realizowana przez GEM. W FF2 sterowana trzema zaznaczonymi parametrami. Nie wierzę, że w FF3 jest inaczej - kwestią jest, aby koledzy w ASO to umieli aktywować/dezaktywować... Jak byś im pokazał ten zestaw parametrów do FF2, kóry jest na zrzucie ekranu, to też by Ci powiedzieli, że większość z nich "nie da się zmienić"... Na szczęście do FF2 jest program ELMconfig - do FF3 będzie może w przyszłym roku...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Global closing.jpg (71.1 KB, 135 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-11-2012 o 21:30
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2012, 20:58   #7
artur80C
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-08-2011
Skąd: Fubine (AL)
Model: focus II Tytanium
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Unhappy Odp: Samoczynnie otwierają się szyby

Mam ten sam problem
artur80C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2012, 21:00   #8
stilo_kielce
ford::beginner
 
Avatar stilo_kielce
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: KIELCE
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Samoczynnie otwierają się szyby

Cytat:
Napisał artur80C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem
Napisz dokładnie co się dzieje, w jakich porach dnia i czy zależne to jest od miejsca parkingowego czy dzieje się w tym samym miejscu etc. Bo jestem ciekaw
stilo_kielce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 12:18   #9
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Samoczynnie otwierają się szyby

Podczas mojej ostatniej wizyty w serwisie jeden z "fachowców" opowiedział mi podobną historię tyle że dotyczyła ona Mondeo. Wg. jego informacji problem dotyczył czujnika temperatury wewnętrznej który z niewyjaśnionych powodów łapał błąd i wskazywał temperaturę grubo powyżej 50 stopni Celcjusza w wyniku czego komputer pokładowy traktował to jako "zagrożenie życia" i otwierał wszystkie okna. Może to w czymś pomoże...

MiszA
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 13:25   #10
stilo_kielce
ford::beginner
 
Avatar stilo_kielce
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: KIELCE
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Samoczynnie otwierają się szyby

Cytat:
Napisał mmisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg. jego informacji problem dotyczył czujnika temperatury wewnętrznej który z niewyjaśnionych powodów łapał błąd i wskazywał temperaturę grubo powyżej 50 stopni Celcjusza w wyniku czego komputer pokładowy traktował to jako "zagrożenie życia" i otwierał wszystkie okna. Może to w czymś pomoże...
MiszA
Hmmm. bardzo ciekawa teoria. Tylko czy taki czujnik temperatury wewnętrznej rzeczywiście istnieje?

Spytam się w ASO, ale oni jak zwykle zrobią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i powiedzą że nie...wiedząGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stilo_kielce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.