Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2011, 22:27   #1
klintirek
ford::beginner
 
Imię: irek
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Sępólno kraj
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Jaki jest powód zbyt niskiej temperatury cieczy ?

Witam kolegów
czy ktoś z was miał takie objawy wskażnika temperatury by po przejechaniu nawet 100km wskażnik nie dochodzi nawet do literki N , a co najlepsze że po sprawdzeniu węża poza termostatem jesrt zimny , czyli nie puścił płynu do obiegu. Po ustawieniu temp np 25 stopni w aucie jest dośc szybko ciepło.A po zdjęciu kostki czujnika i zrobieniu mostka na krótko wskażnik pokazuje kontrolke i włączają się wentylatory.Dodam że mam dogrzewacz ale jest raczej nie sprawny bo nie słychac jego pracy . Czy z tym czujnikiem jest jakaś przyczyna ,czy to juz tak jest spowodowane tymi niskimi temperaturami

klintirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 20:58   #2
klintirek
ford::beginner
 
Imię: irek
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Sępólno kraj
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: wskaźnik tempetatury cieczy

Witam ponownie
chciałbym się pochwalić swoim sukcesem , natomiast miałem problem z temperaturą cieczy gdyż nie chciaoła się podnieść wyżej jak za białe pole , i wtenczas się zmobilizowałem i wziąłem się za dogrzewacz , wymieniłem świece bo była spalona i zauważyłem jeszcze przy pompce paliwa przegniłą wsuwkę. Jak to poskręcałem odpaliłem auto i po chwili zaczął lecieć dymek z rurki i dogrzewacz sie odpalił , a pompka paliwa podaje paliwo pulsacyjnie.i powstał nowy problem bo zanim dogrzewacz zgasł to już póścił termostat na chłodnicę , po wymianie termostatu ponowna próba , po opaleniu dogrzewacza i po osiągnięciu temperatury gaśnie , a wskażnik staje między O i R . tylko jeszcze nie wiem czy on sie będzie włanczał w czasie jazdy jak spadnie temp.
klintirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 12:05   #3
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: Jaki jest powód zbyt niskiej temperatury cieczy ?

Powinien się włączać poniżej 75stC cieczy i temp. zewnętrznej bodajże 5stC
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 13:38   #4
kokos1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Prudnik
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110 KM
Rocznik: '99
Postów: 38
Domyślnie Odp: Jaki jest powód zbyt niskiej temperatury cieczy ?

Mam podobny problem i pytanie które może się wydać trochę głupie. Po czym mogę stwierdzić czy mam dogrzewacz i jaka jest zasada jego działania? Czy to jest jakiś odrębny przełącznik?
W moim przypadku podejrzewam padnięty termostat ale wspomniany dogrzewacz nie daje mi spokoju.
kokos1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 08:33   #5
grzela33starachowice
ford::average
 
Avatar grzela33starachowice
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Starachowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 112
Domyślnie Odp: Jaki jest powód zbyt niskiej temperatury cieczy ?

Cytat:
Napisał kokos1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobny problem i pytanie które może się wydać trochę głupie. Po czym mogę stwierdzić czy mam dogrzewacz i jaka jest zasada jego działania? Czy to jest jakiś odrębny przełącznik?
W moim przypadku podejrzewam padnięty termostat ale wspomniany dogrzewacz nie daje mi spokoju.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
grzela33starachowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.