Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2011, 21:05   #2121
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jak widzę, nie przyswoiłes sobie jeszcze dostatecznej wiedzy na temat swojego piecyka D3WZ, ilesz mozna to samo pisać, że nie ma w nim sitka.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 21-11-2011 o 21:07
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 20:24   #2122
Michał_p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Model: Sharan
Silnik: 110 KM AFN
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Wiem,że nie ma sitka wymiennego ale jest za to sitko stałe. W nim właśnie jest wypalona dziurka. Dlatego zastanawiam się czy można założyć dodatkowe sitko, czy może ktoś już tego próbował?
Michał_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 22:46   #2123
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Michał_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem,że nie ma sitka wymiennego ale jest za to sitko stałe. W nim właśnie jest wypalona dziurka.
........
?
Tak ma być!!!
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 23:15   #2124
skidan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Bolesławiec
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.
Tydzień tenu zakończyłem przeróbkę dogrzewacza na ogrzewanie postojowe (z opcją zał. na pilota). Działa świetnie.
Aby nie było tak kolorowo kolega, który miał Sharana '99 podpowiedział mi, abym sprawdził zapłon na pompie. On po regulacji zapłonu po przejechaniu 1-2km miał juz 90st.
Inny kolega, który ma Sharana 2005 130km bez pieca (uszkodzony) równiez po przejechaniu 1km ma 90st.
U mnie natomiast z piecem po przejechaniu 5 km wskazówka dopiero zaczyna się podnosić. Na zewnątrz 0-1 st C, chłodnica nie zakryta. Wynik jak dla mnie i tak jest rewelacyjny bo wiem co przechodziłem podczas zeszłej zimy.
Świece sprawdzałem wczoraj - OK, pali bez problemów, spalanie latem w trasie 6,3 ; na miejscu ok 8
Czy rzeczywiście należy udać się na sprawdzenie kąta zapłonu na pompie?
skidan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 07:36   #2125
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Swoje wrażenia które opisałeś SKIDAN z dogrzewaczem są jak najbardziej realne,ciesz sie ze sparawnego dogrzewacza i ciepełka.To jest poprawny wynik,zwłaszca jezeli startujesz samochodem bez wczesnijszego podgrzewania.Natomiast co do Twoich kolegów [1 km 90 stopni,pompa],gdzie w naszych autach jest bodajże 10litrów czy wiecej płynu, zdecydownie poleć im aby zmienili "dilera"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,no chyba ze przed jazdą ,rozpala ognisko wczesniej pod autem.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 10:06   #2126
sk4000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Beskidy
Model: Sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Też mam sharana 2005 z uszkodzonym piecem i w życiu takiej temperatury po 1 km nie osiągane. Nawet w środku lata. Chyba ze cały czas ze wskazówką na czerwonym polu pojadę. Już przy 0, -1 jak zjadę z większej górki to temp. spada nawet do 50 stopni. Mi się zaczyna ruszać wskazówka po ok 5 km. A przy większych mrozach to nawet 15km mogę przejechać i nic.
Mam nadzieje że piec od Stefano mnie nie zawiedzie tej zimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sk4000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 20:10   #2127
Michał_p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Model: Sharan
Silnik: 110 KM AFN
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak ma być!!!
Dzięki Stefano, myślałem, że ten otwór w sitku wypalił się i dlatego zastanawiałem się nad dodatkowym sitkiem. Podmieniłem świecę z innego pieca, i nadal to samo, piec odpala ale kopci jak parowóz, spaliny strasznie śmierdzą. Wystarczy na chwilke uchylic drzwi i w środku robi sie niezbyt przyjemnie. Więc albo obydwie świece sa do niczego albo problem tkwi gdzie indziej. Spróbuję jeszcze założyć drugi wentylator bo może to problem z powietrzem tak jak wcześniej sugerowałeś. Pozdrawiam.
Michał_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 20:26   #2128
Damian 52
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2011
Model: Ford
Silnik: diesel
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam kolego Stefano temat był juz pewnie wiele razy poruszany ale mam problem kupiłem webasto ( podgrzewacz ) ale z obciętą wtyczką do forda galaxy i mam problem w moim starym było 7 przewodów wychodzacych z podgrzewacza a w tym nowym jest 8 podłoczyłem po kolorach przewodów bo były takie same ale 3 były inne został mi czarny z czerwonym, żółty, i czarny z szarym. Czarny z szarym dałem na pompke paliwa jako minus czarny z czerwonym połączyłem z czarnym i mi sie grzeje i wywaliło bezpiecznik od klimatronika i ABS żółty zostawiłem luzem podejżewam że on jest do zegara sterującego. I stąd moja prośba mozesz mi powiedzieć które przewody i jak powinny być połączone. Dziękuje z góry za pomoc.
Damian 52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 08:35   #2129
skidan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Bolesławiec
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Na 18 stronie znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czarny/czerwony - sw/rt - pin 3
żółty - ge - pin 7
czarny/biały - sw/ws - pin 8
skidan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 09:43   #2130
Damian 52
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2011
Model: Ford
Silnik: diesel
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dzięki kolego zrobiłem jak napisałeś i śmiga aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mam jeszcze jedno pytanie do czego jest ten 8 przewód?
Damian 52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.