Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2011, 17:51   #61
Pavlik
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo Mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam!
Właśnie jestem po diagnozie akumulatora (daje tylko 350A prądu rozruchowego, ale o dziwo jeszcze kręci, choć raz kiedyś tak z oporem, a ponadto w conversie wyskoczył monit o słabej baterii). Szukam, czytam, pytam o akumulatory i dostaję 100 rożnych odpowiedzi, ale po mimo tego zdecydowałem się na Bosch S5 85Ah.
Mam do was kilka pytań:
1- Czy to możliwe, że oryginalny akumulator pada po 3 latach (no auto ma trochę bajerów, np. webasto, itp., ale to chyba i tak krótki żywot?)
2- Czy 85Ah nie będzie za dużo (ponoć opinia o niedoładowanym aku to już trochę taki mit, auta są dziś lepsze, akumulatory też, a alternatory forda znane są mechanikom ze swojej dużej sprawności, jak ten mój na przykład)
3- Czy prąd rozruchowy 800A nie zaszkodzi w jakiś sposób rozrusznikowi?
4- Tam gdzie diagnozowałem aku chcieli za tego boscha 650zł!, w sklepach internetowych są już od 410zł (na allegro nawet po 360zł), a w sąsiedniej miejscowości w normalnym sklepie (sprzedającym tylko akumulatory) po 380zł! czy możliwa jest taka duża rozbieżność w cenach akumulatorów? czym jest to podyktowane?

Pozdrawiam

Pavlik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 18:03   #62
salat
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Model: Mondeo MK4 | Ranger
Silnik: 1.8 125 (Gratis: głośna praca silnika) |3.2 automat w gratisie Radio Maryja
Rocznik: 2009 | 2019
Postów: 64
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał czarnys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od niedawna u mnie tai sam problem i cytowane rzeczy zostały sprawdzone u elektryka i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Auto jednak od jakiś 2 miesięcy 4 razy odmówiło posłuszeństwa i to tylko po 1 dniowym postoju w garażu z temperaturami grubo powyżej zera. Gdzie teraz szukać pomocy lub co sprawdzać?
A czy zostawiasz samochód w garażu zamknięty? Ja zauważyłem, że gdy samochód stoi niezamknięty to po weekendzie pokazał mi się komunikat o słabym aku. Gdy stoi zamknięty to spokojnie po tygodniu odpala bez komunikatów.
salat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2011, 21:57   #63
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

jvc- tak dla pewności , bosch silver S5 74AH - tego można brać w ciemno ,nawet wysyłkowo ? wchodzi ? jest różnica beznzynka a diesel ? pytam się bo 4 rok się kończy niby chodzi ale jak pograło radio kilkanaście minut to wyświetlał komunikat o rozładowaniu ,a potem to wogóle radio się wyłączyło, mimo iż odpala dobrze ,może lepiej nie czekać na wykończenie do końca.... padnie w jak najmniej odpowiednim momencie ....
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 12:05   #64
Pavlik
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo Mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

witam
Jestem po wymianie akumulatora. Bosch S5 85Ah pasuje idealnie, myślę, że podobnie może być z 74Ah, choć ten jest nieco krótszy (85-ka ma 315mm długości, a 74-ka 278 - pozostałe wymiary takie same 175x175mm), nie wiem, czy mocowanie da się przesunąć, żeby nie było luzu. Wprawdzie byłem przy montażu, ale temu mocowaniu się nie przyjrzałem. Na pewno trzeba zdjąć pokrywę filtra powietrza, inaczej się nie da - dostęp jest utrudniony. Aha, przy tym całym procesie trudno jest podtrzymywać napięcie (mi chcieli tak zrobić, ale gdzieś ktoś zawadził i odpięły się kable), dlatego warto zawczasu poszukać kodu do radia.
Kupowałem w sklepie, który ogłasza się na allegro. Tam cena była 380zł, a w sklepie... 500zł! Trochę zdziwiony mówię, że cena miała być inna, a oni, że skoro znalazłem ich na allegro, to dla mnie cena 380zł. Czyli wysokie marże mają, skoro potrafią tak cenami operować. Myślę, że zakup wysyłkowy nie jest jakoś ryzykowny, bo do sklepu te akumulatory też jakoś dowożą. Ale przelicz, czy nie warto podjechać osobiście (za cenę przesyłki masz paliwo do diesla na +-130km, czyli jak znajdziesz sklep w miejscowości do 65km, to warto samemu podjechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
P.S. Za jakiś czas dam znać, jak sprawuje się nowy aku, tym bardziej, że często będę webasto używał..
Pavlik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 12:15   #65
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał Pavlik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy tym całym procesie trudno jest podtrzymywać napięcie (mi chcieli tak zrobić, ale gdzieś ktoś zawadził i odpięły się kable), dlatego warto zawczasu poszukać kodu do radia.
Takie podtrzymanie robi się podając napięcie do gniazda zapalniczki.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 12:15   #66
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

na allegro 325 + 30 albo 50 przesyłka probraniowa,jak nikt nie zgłosi jakichś zastrzeżeń chciałbym kupic w najbliższej przyszłości .

jak podaje sie napięcie do zapalniczki ?

ps.hehe jeżeli chodzi o paliwo, mam blisko do pracy, żeby mniej bolało zawsze tankuję gdy przejechałem ponad 200 km,wychodzi to... mniej boląco ,raz to mi się udało zatankować raz w miesiącu .
__________________

Ostatnio edytowane przez azet ; 20-11-2011 o 12:20
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 12:22   #67
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jvc- tak dla pewności , bosch silver S5 74AH
Tak taki mam, nie wiem jak jest w benzynie ,ale chyba nie potrzebujesz tak dużego ,możesz sprawdzić na ich stronie (choć mojego tam nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
http://www.akumulatorybosch.pl/wyszu...ojemnosc=&rok=
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 12:29   #68
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak podaje sie napięcie do zapalniczki ?
Bierze się taką wtyczkę, jak do zasilania różnych urządzeń z gniazda zapalniczki, do tej wtyczki podłącza się napięcie np. z akumulatora 12 V i tą wtyczkę wkłada się do gniazda zapalniczki. Oczywiście + do środkowego styku.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 12:31   #69
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

może nie potrzebuję, ale czy większy to wada , czy po co przepłacać ? tak wiem zbyt duzy akumulator to nie dobry, około 10 % jest dopuszczalne, Twój to jest wiekszy o te 10 % ? jaki ja powinienem mieć w 1,6 ? na tej stronce podaja że-
12V 61Ah 600A L- BOSCH S5- cena i tak by była zblizona ... no i wymiar nie 278 a 242
__________________

Ostatnio edytowane przez azet ; 20-11-2011 o 12:52
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 14:45   #70
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

A jaki masz teraz ?
Do benzyn ponoć nie ma sensu dawać zbyt dużych
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.