Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2010, 14:11   #11
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: Zmiany w modelu 2011

Cytat:
Napisał pbobek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg mnie stare są ładniejszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ta czcionka.. podoba mi się natomiast wskaźnik chwilowego zużycia paliwa (jeśli to ten pasek na dole)
zegary beznadziejne, zauwaz ze zniknely wskazniki temperatury silnika i poziomu paliwa
a to co Ci sie podoba to nie chwilowe spalanie tylko poziom paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mayek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 14:13   #12
rafi5733
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2010
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.2TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zmiany w modelu 2011

Cytat:
Napisał pbobek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg mnie stare są ładniejszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ta czcionka.. podoba mi się natomiast wskaźnik chwilowego zużycia paliwa (jeśli to ten pasek na dole)
To jest wskaznik poziomu paliwa w zbiorniku. Jak widzisz zniknely dwa wskazniki, ktore byly na predkosciomierzu - temp. i poziom paliwa. I to jest ciecie kosztow niestety. Teraz aby odczytac temp "silnika" trzeba wejsc w opcje conversa.
rafi5733 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 14:14   #13
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: Zmiany w modelu 2011

Cytat:
Napisał duss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe te dodatkowe funcje to kwestia softu czy calego zegara ?
nawet jesli zmiany to kwestia softu to nie wierze zeby ASO podjelo sie zmiany softu

Duss miales w zeszlym tygodniu wrzucic posta dot. spota na slasku i ...
mayek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 14:25   #14
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Zmiany w modelu 2011

rafi5733, mayek - sorry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myślałem ze zastąpili te cyferki paskiem jak jest np w Hondach..
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 17:29   #15
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Zmiany w modelu 2011

Jak dla mnie, "zubożenie" zegarów to porażka. Właśnie ze względu na tradycyjne wskaźniki zdecydowałem się na S-Maxa w 2009. Converse+ potraktowałem jako przydatny gadżet. Jeśli Ford idzie w kierunku "ucyfrowienia" wskaźników, to jest to wg mnie zły kierunek. Nie idźcie tą drogą! ;-)
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 19:52   #16
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Zmiany w modelu 2011

Witam, wszystkich serdecznie.
Swojego S-Maxa odebrałem tydzień temu - MY2011.

Zmiany jakie zauważyłem są następujące :

1. Czarne klawisze klimy oraz klawisze na panelu.
2. Funkcja Ford Eco (takie ****ienko pokazujące kiedy zmieniać biegi, co ciekawe przy zimnym silniku wyświetla symbol zmiany przy 2000 rpm, przy ciepłym 1500....
3. Klawiszem OK na kierze zmieniamy funkcje komputera - spalanie średnie, zasięg itp.
4. Temperatura silnika jest ukryta w kompie, jeśli wychodzi poza normę komputer sam wyświetli jej symbol.
5. Wskaźnik paliwa jest w formie paska postępu.
6. Indeksy prędkościomierza sa teraz pisane kursywą.

Drogi Fordzie nadal czekamy na :

1) Możliwość wyboru konkretnej litery alfabetu z ks. telefonicznej.
2) Zgranie parktronika z Converse+ (wydaje mi się to chyba niemożliwe, parktronik chyba jest poza CANem, czyli na to samo wyszłoby gdybyśmy go sami zamontowali.


Odnosząc się do usterek modelu poliftowego spieszę donieść:

1. Listy boczne trzymają się dobrze
2. BT już raz się przywiesił i musiałem wiązać ręcznie z telefonu
3. Nie ma żadnych szarpań przy przyspieszaniu w ok 2000 rpm.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pytać chętnie odpowiem.



Paweł

Ostatnio edytowane przez pawel2m ; 08-11-2010 o 20:07
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 21:02   #17
Planeta
ford::beginner
 
Avatar Planeta
 
Zarejestrowany: 21-08-2010
Model: S-Max Titanium Ice White
Silnik: 2.0L Duratorq DOHC (163PS)
Rocznik: 14.10.2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Zmiany w modelu 2011

pawel2m fajnie , że potwierdzasz zmiany(chyba na lepsze jednak) twój eMaxsiu to wersja Titanium oczywiście. Napisz kiedy został wyprodukowany.Swojego odbieram w piątek i zastanawiam się czy mam wersję 2011.Czy masz dodatkowy przycisk blokady tylnych drzwi(bezpieczeństwo dzieci)?
Planeta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 21:19   #18
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Zmiany w modelu 2011

Cytat:
Napisał Planeta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawel2m fajnie , że potwierdzasz zmiany(chyba na lepsze jednak) twój eMaxsiu to wersja Titanium oczywiście. Napisz kiedy został wyprodukowany.Swojego odbieram w piątek i zastanawiam się czy mam wersję 2011.Czy masz dodatkowy przycisk blokady tylnych drzwi(bezpieczeństwo dzieci)?
Tak masz 2011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od września są tylko takie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój wyprodukowany 6.10.10 i przycisk jest w standardzie już w MY2011.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pawel2m ; 08-11-2010 o 21:31
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 21:35   #19
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie Odp: Zmiany w modelu 2011

Piękne zdjęcia , pięknego samochodu.
Ja odbieram auto w środę. Wg etis opuścił fabrykę 23.08.2010 i jest to model 2010.5.
Chciałem, aby koniecznie nie było DPF więc modelu 2011 mieć nie mogłem. Albo rybki, albo akwarium.
__________________
pozdrawiam
Andrzej

Ostatnio edytowane przez andy-w ; 08-11-2010 o 21:41
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 21:44   #20
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Zmiany w modelu 2011

Cytat:
Napisał andy-w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odbieram auto w środę. Wg etis opuścił fabrykę 23.08.2010 i jest to model 2010.5.
Chciałem, aby koniecznie nie było DPF więc modelu 2011 mieć nie mogłem. Albo rybki, albo akwarium.
Hmm ja zamówiłem 25 września i odebrałem 5 listopada.
Nie boję się DPF, auto przynajmniej nie kopci przy odpalaniu, miałem Vectrę C z DPF 210 000 km i nie było żadnych problemów. Nie ma co demonizować problemu.

Wiadomo że nie kupujemy Diesla by jeździć codziennie 3 km do pracy.
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.