Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2010, 15:48   #271
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał otis83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak tak, z tego co zauważyłem jest koloru szarego. A właśnie nie te szare były awaryjne bo gdzieś doczytałem że właśnie szare były wadliwe?

Po takiej wymianie konieczna jest ponowna wizyta na diagnostyce kompa ?
Na 100% czarne były wadliwe, a te bez wady są koloru szarego. Chyba nie jest potrzebna wizyta na diagnostyce, w każdym razie ja założylem nowy czujnik i bez diagnostyki hula mi już ładne paredziesiąt tyś km.

PS. Miałem w oryginale czarny czujnik, który się sp...szył a teraz mam szary który jest OK (jak wyzej).

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 21:46   #272
otis83
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: DZG
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Jutro umawiam się z mechanikiem na wymianę, mam nadzieję że szybko to się załatwi. Jak już będę po na pewno dam znać.
Dzięki za odpowiedź . Pozdrawaim
otis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 12:03   #273
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał otis83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro umawiam się z mechanikiem na wymianę, mam nadzieję że szybko to się załatwi. Jak już będę po na pewno dam znać.
Dzięki za odpowiedź . Pozdrawaim
Po co płacić mechanikowi, skoro możesz sam w ciągu 5-10 min wymienić. Potrzebujesz jedynie odpowiedniego klucza z przedłużeniem. Poszukaj w "szukajce" bo jest gdzieś opis (chyba nawet z fotkami) jak wymienić ten czujnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. POWODZENIA!!!
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 11:47   #274
davidovv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Jarocin
Model: focus mk1 Komfort X
Silnik: 1,8 tdci 115km
Rocznik: 2002
Postów: 35
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

mam prawie taki sam problem jechałem i przy predkosci około60km/h auto straciło moc i zaczeła mrugac komtrolka swiec zarowych po dojechaniu do domu auto odpaliłem wjechałem do garazu i to było ostatni raz jak odpalił dzwoniłem do mechanika powiedział ze mam wymienic filtr paliwa przyjechac do niego (powiedział ze po wymianie odpali) zastanawiam sie czy kupic jakies kable do diagnostyki i zrobic to samemu czy jechac do warsztatu jesli zna ktos dobry interfejs ktory warto kupic to poprosze o link do strony na allegro jest tego pełne ale czy warto kupowac. nadmieniam ze auto jest z 2002 roku i ma przejechane 80tyś silnik 115konny diesel przez szybki test na liczniku DTC pokazuje mi NONE czyli ze wszystko ok

Ostatnio edytowane przez davidovv ; 25-10-2010 o 14:12
davidovv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 16:16   #275
davidovv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Jarocin
Model: focus mk1 Komfort X
Silnik: 1,8 tdci 115km
Rocznik: 2002
Postów: 35
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

wyskakuje mi błąd j005 gosc powiedział ze to mogł pasek rozrządu przeskoczyc o 1 ząbek jest tez problem z cisnieniem na 2 tłoku i czujnik położenia wału do wymiany od czego mam zacząć naprawe czy przez ten czujnik moze mi nie odpalac nie mam pojecia co on zrobi i jakimi programami ale pokazao mu takie rzeczy:
1/ czekaj na wejsciu cisnienia kont: zakres
2/ cylinder 2 przekroj dopuszczonej stuk.
co to moze oznaczać.

Ostatnio edytowane przez davidovv ; 24-10-2010 o 16:52
davidovv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 19:25   #276
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał davidovv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam prawie taki sam problem jechałem i przy predkosci około60km/h auto straciło moc i zaczeła mrugac komtrolka swiec zarowych po dojechaniu do domu auto odpaliłem wjechałem do garazu i to było ostatni raz jak odpalił dzwoniłem do mechanika powiedział ze mam wymienic filtr paliwa przyjechac do niego (powiedział ze po wymianie odpali) zastanawiam sie czy kupic jakies kable do diagnostyki i zrobic to samemu czy jechac do warsztatu jesli zna ktos dobry interfejs ktory warto kupic to poprosze o link do strony na allegro jest tego pełne ale czy warto kupowac. nadmieniam ze auto jest z 2002 roku i ma przejechane 80tyś silnik 110konny diesel przez szybki test na liczniku DTC pokazuje mi NONE czyli ze wszystko ok
Cytat:
Napisał davidovv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyskakuje mi błąd j005 gosc powiedział ze to mogł pasek rozrządu przeskoczyc o 1 ząbek jest tez problem z cisnieniem na 2 tłoku i czujnik położenia wału do wymiany od czego mam zacząć naprawe czy przez ten czujnik moze mi nie odpalac nie mam pojecia co on zrobi i jakimi programami ale pokazao mu takie rzeczy:
1/ czekaj na wejsciu cisnienia kont: zakres
2/ cylinder 2 przekroj dopuszczonej stuk.
co to moze oznaczać.
Najpierw sprawdź czujniki: położenia wałka rozrządu i wału korbowego.

PS. Jesteś pewien swojego przebiegu??
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 14:10   #277
davidovv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Jarocin
Model: focus mk1 Komfort X
Silnik: 1,8 tdci 115km
Rocznik: 2002
Postów: 35
Unhappy Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

tak Ethernal jestem pewien przebiegu wczoraj odłączyłem po kolei kazdy czujnik i auto nawet nie kreciło po restarcie komputera samochód odpalił ale chodził strasznie nierówno gorzej niz traktor z 70 lat
davidovv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 23:38   #278
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał davidovv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak Ethernal jestem pewien przebiegu wczoraj odłączyłem po kolei kazdy czujnik i auto nawet nie kreciło po restarcie komputera samochód odpalił ale chodził strasznie nierówno gorzej niz traktor z 70 lat
Bez czujnika nie ma szans na odpalenie silnika więc się nie dziwię. Co do "traktora" to normalka, że tak silnik "chodzi" w trybie awaryjnym i pewnie jeszcze zimny.
Widzę, ze jesteś z Wielkopolski dlatego na twoim miejscu podskoczyłbym z autkiem do Świebodzina (diesel Trzebniak) na diagnozę. Tam jest specjalistyczny serwis i znają doskonale dolegliwosci naszych Mk3... powodzenia!!!

PS. Egzemplarz z takim (małym) przebiegiem to prawdziwa perełka!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 25-10-2010 o 23:41
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2010, 13:09   #279
davidovv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Jarocin
Model: focus mk1 Komfort X
Silnik: 1,8 tdci 115km
Rocznik: 2002
Postów: 35
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

mechanik powiedział ze mam uszkodzony 2 wtrysk czy ta czesc moze byc uszkodzona [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nikt nie chce naprawic jednego wtrysku wszysca chca naprawiac wszystkie 4 za 1500 zł mam robic wszystkie czy moge naprawic tylko jednego pozdrawiam
davidovv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2010, 22:02   #280
otis83
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: DZG
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Ethernal a jednak miałem czujnik w kolorze czarnym, po prostu nie przyjrzałem się dokładnie i uznałem za czujnik końcówkę wtyczki... ale po zdemontowaniu wszystko było jasne. Dostałem nowy szary czujnik wymiana trwała może z 5 min. Po tej wymianie konieczna jest wizyta na diagnostyce kompa ??

Cytat:
Napisał davidovv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mechanik powiedział ze mam uszkodzony 2 wtrysk czy ta czesc moze byc uszkodzona [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nikt nie chce naprawic jednego wtrysku wszysca chca naprawiac wszystkie 4 za 1500 zł mam robic wszystkie czy moge naprawic tylko jednego pozdrawiam
Jeżeli się nie mylę można regenerować wtryski pojedynczo, ale to zasłyszana wiadomość więc nie wiem ile w tym prawdy . Pozdrawiam
otis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.