Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2010, 10:02   #1321
silver1972
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-10-2010
Skąd: Sanok
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam
Na wstępie chciałbym się przywitać , jestem tu dopiero od niedawna.
Przeczytałem cały temat dotyczący dogrzewacza i nie znalazłem odpowiedzi do mojego przypadku ( lub go przeoczyłem ).
Zrobiło się chłodniej więc zacząłem się zastanawiać dlaczego mój piecyk się nie odzywa. Czytając cenne informacje zawarte w tym wątku zabarałem się do sprawdzenia elementów , które mają wpływa na prace piecyka.
Zrobiłem zworkę na czujniku w podszybiu , piecyk parę chwil po uruchomieniu silnika zaczyna się odzywać tzn. zaczyna startować , pompka płynu działa bo również ją słychać , ale niestety nie grzeje. Po analizie na komputerze moduł dodatkowego ogrzewania pokazał błąd 1413 zwarcie do masy pompki dozującej.
Na celownik poszła pompka . po podaniu ręcznie przerywanego napięcia z prostownika na styki pompki pompka pracuje i wtedy piecyk grzeje jak wściekły, nie kopci nie przerywa wszystko działa dopóki podaje paliwo.
Rozbebeszyłem kostki z przewodami . Wszystko jest czyściutkie nie zużyte , przewody jak nowe zero żadnych śladów korozji otarć itp.
Sam dogrzewacz wygląda jakby nigdy nie odpalił . Żadnych śladów przegrzania ,nawet wylot spalin jest czysty. Mam wrażenie że nigdy od nowości nie odpalił.
Może pierwszy właściciel nawet nie wiedział że ma dogrzewacz lub nie przywiązywał do tego wagi.
Czy któryś z kolegów miał podobny przypadek lub może jakieś wskazówki ?
Może sterownik zdechł , jakieś zwarcie w nim ... nie mam już pomysłów.

Pozdrawiam

silver1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 12:23   #1322
tommek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Żywocice
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Znalazłem czujnik przegrzania i pytanie czy będzie pasował do mojego piecyka D5WZ.

http://www.mastermot.com/index.php?jezyk=pl&s=oferta&t=katalogi&sklep=katal og-ogrzewania&produkt=eberspeacher&pro=hydronic&dalej =2&wiecej=003117
__________________
uniden 520xl+midland ml-145
tommek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 20:47   #1323
makisek
ford::average
 
Avatar makisek
 
Imię: Robert'o
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: S-Max
Silnik: 1,6 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witajcie
Nie krzyczeć! Nie wyzywać!

Siedzę i nie widzę - dlatego pytam..

Nie moge się połączyć VAG z dogrzewaczem (wszystko inne diagnozuję)
W zasadzie juz miałem śrubkoręt w ręku, ale doczytałem na niemieckim forum, że w rocznikach 2000-2002 jak nie można się połączyć ze sterownikiem, to nie jest jakiś problem, ponieważ przy przymrozkach, urządzenie ruszy i wtedy (przy pracującym silniku) można się z nim połączyć..

Punkt 10.3
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co na to nasi fachowcy od dogrzewaczy?
__________________
Karta Adac? Pisz na priv!
makisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 10:24   #1324
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał ziaro-majk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam taki oto problem z dogrzewaczem a mianowicie załącza się gdy temperatura spadnie poniżej 10 st i działa cały czas nawet jak silnik nagrzeje się do 90 st. nadmienię że mam w aucie ogrzewanie postojowe (cztery przyciski przy zegarku nad lusterkiem ) może ktoś przerabiał taki temat
W piecyku masz problem w czujnikiem temperatury lub przegrzania, trzeba wejść w VAGu w te czujniki i sprawdzić co pokazują.

Cytat:
Napisał mwojcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki! Już coś wiem.

Żelowy czy zwykły kwasowy? Poduszka w siedzeniu jest zasilana z akumulatora podstawowego czy dodatkowego? Jeśli z podstawowego, to muszę go odłączyć na czas demontażu siedzenia.
Żelowy to pewnie kupa kasy, ten dodatkowy akumulator obsługuje tylko piecyk.

Cytat:
Napisał Grzenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mój piecyk działa ale po sezonie letnim można powiedzięć, że bardzo wyraźnie działa a wręcz huczy jak odrzutowiec.
Zastanawiam się czy szukać tego przyczyny? Co tak huczy? Nie słychać wyłączenia silnika bo tak huczy piecyk.
Jest sens coś przy nim grzebać i próbować uciszać?
Zaznaczę, że działa i grzeje. Wydaje mi się że wcześniej (w ostatnim sezonie) po wyłączeniu silnika piecyk tylko chwilę pracował i wyłączał się teraz nie dość że huczy to dosyć długo (ok 5-7 min) po wyłączeniu silnika jeszcze pracuje.
Ma huczeć, jak zbyt głośno to wina tłumika, mogę ci taki uzywany wysłać, ale w bardzo dobrym stanie, pisz na PW. Po zgaszeniu silnika, piecyk ma proces gaszenia, studzenia, przewietrzania i co trochę trwa, to normalne.

Cytat:
Napisał Marcus171 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam pytanie bo wszystko było z dogrzewaczem ok ale dziś rano odpalił się i zaczął strasznie dymić na czarno i śmierdzi!! Jest nowa świeca kupiona z tydzień temu czy musi to oznaczać że skończył się palnik?? Zaznaczam że działa ok wszystko gwiżdże i grzeje tylko dymni bardzo na czarno.
Niech sie przepali, jak komora spalania zasyfiona, zdejmij tłumik i odpal, bo może on tez być zanieczyszczony i stad ten tym, ale po czasie powinien sie 'przepalić'. Jesli nic z tych dwóch rzeczy to trzeba zmniejszyc dawkę na pompce zasilajacej w paliwo.

Cytat:
Napisał tommek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tamtym roku na jesień wymieniałem w pompce szczotki i chyba przez rok się nie skończyły(chociaż kto wie?),rura od piecyka w stronę silnika jest gorąca jak piecyk działa.Układ nie będzie zasyfiony bo rok temu właśnie z powodu zasyfienia płukałem cały układ i wymieniałem płyn,a teraz dopiero czyściłem tylną nagrzewnicę bo po uruchomieniu dogrzewacza przegrzewał się.Po wyczyszczeniu nagrzewnicy piecyk pracował może tydzień.Węże nie są zagięte bo przy demontażu tak właśnie je znaczę.A jeżeli chodzi o czujnik przegrzania to gdzie mogę go kupić.
Po co chcesz kupować ?? Moja pierwsza odpowiedź na samej górze tego postu..

Cytat:
Napisał silver1972 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Na wstępie chciałbym się przywitać , jestem tu dopiero od niedawna.
Przeczytałem cały temat dotyczący dogrzewacza i nie znalazłem odpowiedzi do mojego przypadku ( lub go przeoczyłem ).
Zrobiło się chłodniej więc zacząłem się zastanawiać dlaczego mój piecyk się nie odzywa. Czytając cenne informacje zawarte w tym wątku zabarałem się do sprawdzenia elementów , które mają wpływa na prace piecyka.
Zrobiłem zworkę na czujniku w podszybiu , piecyk parę chwil po uruchomieniu silnika zaczyna się odzywać tzn. zaczyna startować , pompka płynu działa bo również ją słychać , ale niestety nie grzeje. Po analizie na komputerze moduł dodatkowego ogrzewania pokazał błąd 1413 zwarcie do masy pompki dozującej.
Na celownik poszła pompka . po podaniu ręcznie przerywanego napięcia z prostownika na styki pompki pompka pracuje i wtedy piecyk grzeje jak wściekły, nie kopci nie przerywa wszystko działa dopóki podaje paliwo.
Rozbebeszyłem kostki z przewodami . Wszystko jest czyściutkie nie zużyte , przewody jak nowe zero żadnych śladów korozji otarć itp.
Sam dogrzewacz wygląda jakby nigdy nie odpalił . Żadnych śladów przegrzania ,nawet wylot spalin jest czysty. Mam wrażenie że nigdy od nowości nie odpalił.
Może pierwszy właściciel nawet nie wiedział że ma dogrzewacz lub nie przywiązywał do tego wagi.
Czy któryś z kolegów miał podobny przypadek lub może jakieś wskazówki ?
Może sterownik zdechł , jakieś zwarcie w nim ... nie mam już pomysłów.

Pozdrawiam
W twoim aucie jest juz piecyk D5ZF, co w pierwszych modelach Ebera był wadliwy sterownik, przerabiałem ten temat, co mogą potwierdzic koledzy z forum. Na 90 % siedzi sterownik. Można się nim bawić i go odlokowywać, na 10 razy może raz odpalić lub nie. Winny jest sterownik pieca, który właśnie nie podaje potrzebnych impulsów na pomkę paliwa.
Sterownik nie da rady naprawić, pomimo poświecenia mu wielkiego czasu.
Trzeba więc wymienić piec na starszy typ D5WZ i po kłopocie, sterowniki generalnie nie ulegają uszkodzeniu, ale są też łatwiej ' naprawialne'. Przerabiałem taka instalację wielokrotnie, montując przy okazji niejako sterownik ogrzewania postojowego, czyli "przy jednym ogniu, dwie pieczenie".
Przestrzegam też przed zakupem w 'ciemno' piecyków D5ZF na portalach typu np. allegro, bo kupisz taki sam jak masz, lub gorszy, co się zdarzyło juz naszym kolegom z forum. Chyba że jest zastrzezona sprzedaż i bardzo dokładnie dogadana gwarancja, a wiem, że bardzo ciężko zmusić sprzedawcę do oddania kasy.
Rada; w tym temacie poruszamny sie bardzo ostroznie.

Cytat:
Napisał makisek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie
Nie krzyczeć! Nie wyzywać!

Siedzę i nie widzę - dlatego pytam..

Nie moge się połączyć VAG z dogrzewaczem (wszystko inne diagnozuję)
W zasadzie juz miałem śrubkoręt w ręku, ale doczytałem na niemieckim forum, że w rocznikach 2000-2002 jak nie można się połączyć ze sterownikiem, to nie jest jakiś problem, ponieważ przy przymrozkach, urządzenie ruszy i wtedy (przy pracującym silniku) można się z nim połączyć..

Punkt 10.3
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co na to nasi fachowcy od dogrzewaczy?
Piecyk nie musi pracować, aby sie z nim połączyć i go diagnozować, wystarczy przekręcić kluczyć na zapłon, ale są własnie niektore 'bardzo zawzięte' modele Galaxy i Alhambra MK2, co potwierdzam, że do połaczenia z piecykiem, musi być uruchominy silnik, ale nie sam dogrzewacz czy ogrz. postojowe. Chociaż wszysko 'moze się zdarzyć'...

Pozdrowienia dla wszyskich.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 17-10-2010 o 11:25
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 11:02   #1325
jack111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Słupsk
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9tdi AFN
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witaj Stefano. szukam i szukam, ale bezskutecznie... Opisywałeś juz to więc nie oczekuję kolejnego opisu. Podpowiedz mi proszę na której stronie dałeś instrukcję podłączenia dodatkowego, trójpozycyjnego włącznika dogrzewacza (manual-czujnik-wyłączony). Łatwiej pociągnąć kable przez grodź, czy z progu?
jack111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 11:56   #1326
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Z progu jak znajdę to dodam strone ewentualnie szukaj na elektrodzie jest to samo ale mniej stron
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 12:25   #1327
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał jack111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj Stefano. szukam i szukam, ale bezskutecznie... Opisywałeś juz to więc nie oczekuję kolejnego opisu. Podpowiedz mi proszę na której stronie dałeś instrukcję podłączenia dodatkowego, trójpozycyjnego włącznika dogrzewacza (manual-czujnik-wyłączony). Łatwiej pociągnąć kable przez grodź, czy z progu?
Taj jak pisze kolega z Lublina, masz na elektrodzie mój opis, ha nie tylko mój;

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Strona 21 i nie tylko, poczytaj 'trochę'.

Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 15:09   #1328
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

ups

Ostatnio edytowane przez munior ; 17-10-2010 o 15:37
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 15:35   #1329
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

ups

Ostatnio edytowane przez munior ; 17-10-2010 o 15:37 Powód: usunięcie postu
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 15:38   #1330
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Chciałbym się przywitać bo jestem nowy na tym forum ,szukam pomocy i zapewne ktoś zna odpowiedz na moje pytanie.Problem jest z moim dogrzewaczem hydronic d3wz ,do wczoraj działał bez zarzutu ,a tu dziś nie miła niespodzianka .Po właczeniu odpala normalnie ,chodzi kilkanascie sekund bo piec buzuje jak zwykle ,po czym pompka paliwa przestaje cykać i piec gaśnie .Paliwo dochodzi ,pompka cieczy gania płyn .Co mu może dolegać ?nie mam niestety mozliwości sprawdzenia błędów .A najgorsze jest to że czasami odpali i chodzi normalnie nie wyłaczając się a czasami się wyłącza po kilunastu sekundach pracy.Może ktoś z kolegów mnie naprowadzi ?któryś z czujników ? Przepraszam za dwa puste poprzednie posty ale się pogubiłem

Ostatnio edytowane przez munior ; 17-10-2010 o 15:42
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.