Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2010, 21:21   #11
gruszek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwne drgania przy małej prędkości ????

Miałem dokładnie takie same objawy co u Ciebie i u mnie sprawę załatwiło wymiana prawego wewnętrznego przegubu.
Też wcześniej podejrzewałem tarcze, koła itd ale mechanik był nie ugięty, przynajmniej zaoszczędziłem trochę kasy.

__________________
Galaxy 2001 - 1,9 TDI - Tiptronic - GHIA - 145KM/360NM
gruszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 17:20   #12
jck264
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Lublin
Model: Galaxy GHIA Tiptronic
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dziwne drgania przy małej prędkości ????

A ile kolega zapłacił za przegub i gdzie kupił? (widzę że automat ), mam te same objawy.
jck264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 21:14   #13
Hawerek
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Goleniów
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dziwne drgania przy małej prędkości ????

Widze że takie dolegliwości nie dotknęły tylko mnie, więc jest szansa na szybki rozwiązanie sprawy.

GRUSZEK - fajnie że Ci się udalo. Ja już trochę się boje inwestować bo już wymieniałem przeguby wewnętrzne (2x 230zł na allegro) od których to problem się zaczął. Albo inaczej - po wymianie na nowe przeguby pojawil się ten problem - wczesniej było ok tylko mi strasznie stukały. Później kupiłem jedną nową całą półośkę GSP (325zł na allegro) a po czasie jak samochód stal w serwisie następną taką samą. W serwisie przełożyli jedną z forda galaxy a drugą założyli tą nową. Oczywiście bez skutku. To teraz wniosek - albo te przeguby i półośki w podrubie są do kitu i po zamontowaniu półoski są niewyważone i powodują te wibrację albo u mnie jest co innego.

Cena nowej półoski w serwisie ok 1500zł pod warunkiem że masz swoją oryginalną którą ci zabiorą na wymianę lub 2500zł bez wymiany. Przegub wewnętrzny ponad 700 jeśli zabiorą twój oryginał lub lekko ponad 1000zł bez wymiany. Tak więc jak tu nie kupować podrubek które nie wiadomo czy bedą działać poprawnie.
Hawerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 20:01   #14
Hawerek
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Goleniów
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dziwne drgania przy małej prędkości ????

Udało mi się w końcu problem rozwiązać. Za bardzo zaufałem zamiennikom półosiek jakie kupiłem mimo tego że fabrycznie nowe. Zero luzu, zero stukania tylko te drgania. Więc kupiłem półośki w oryginale ale używane i te drgania na niskich biegach ustały.

Teraz tylko zostały mi drgania kierownicy przy prędkości 90-110km/h. coś jak niewyważone koła - ale to chyba nie jest tego przyczyna bo wyważałem w różnych zakładach a niedawno założyłem komplet zimówek i to samo. Może wam się coś nasunie na myśl??
Hawerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2010, 08:12   #15
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dziwne drgania przy małej prędkości ????

Cytat:
Napisał Hawerek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz tylko zostały mi drgania kierownicy przy prędkości 90-110km/h. coś jak niewyważone koła - ale to chyba nie jest tego przyczyna bo wyważałem w różnych zakładach a niedawno założyłem komplet zimówek i to samo. Może wam się coś nasunie na myśl??
Jeśli nie wina wyważenia to spróbuj podkręcić regulacje maglownicy,miałem to samo i pomogło.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 20:55   #16
Hawerek
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Goleniów
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dziwne drgania przy małej prędkości ????

może i to dobry pomysł, tylko jak byś mógł opisać co tam regulować. Czy na tej maglownicy jest jakaś sruba do regulacji, czego mam szukać na tej maglownicy bo nigdy z takim czymś się nie spotkałem. Podejżewam że polego to na wyeliminowaniu lub przynajmniej z minimalizowaniu jakiegoś luzu tylko jak.
Hawerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2010, 08:29   #17
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dziwne drgania przy małej prędkości ????

No dokładnie tak jak piszesz.Użyj szukajki,bo mi to robił mechanik - zajeło mu to jakieś 2 minuty...ktoś pisał coś o tym.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.