Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2009, 19:54   #61
Habib
ford::amateur
 
Avatar Habib
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: Wawa
Model: Kuga TR12/28/6
Silnik: 2 D
Rocznik: X09
Postów: 9
Domyślnie Odp: Co was w kudze rozczarowało

Dodaje - "ślimaczący" się "wykap" płynu do spryskiwacza na tylnej szybie - oczywiśie w trakcie pracy silnika. To jakaś głupawa nieszczelność ale mnie irytuje.
btw.
Zużycie paliwa statystycznie bardziej mnie cieszy w mieście niż w trasie paradoksalnie.

Habib jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2009, 22:02   #62
agmas
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: mazury
Model: Kuga 2013, fiesta 2010
Silnik: tdci
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Co was w kudze rozczarowało

Jeżeli chodzi o osłonę zderzaka to jak kupiłem na e-bayu produkowaną gdzieś w niemczech.Jest wykonany z grubego frezowanego aluminium i zachodzi łukiem aż na zewnętrzną krawędź zderzaka-polecam choć nie tani.Mnie w kudze brakuje np otworu do przewozu nart w tylnym oparciu.
agmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 00:34   #63
korbtrix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Skąd: Radom
Model: Kuga
Silnik: 2 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 8
Thumbs up Odp: Co was w kudze rozczarowało

hmm... do 09'2009 jeździlem A4 prosto z salonu, 3.0TDi, quattro, automat... zanim wybralem kuge ciezko bylo sie przesiasc do czegokolwiek niższej klasy, ale taki los, musialem zmienic atko na tansze...
KUGĄ jeżdziło m si enajlepiej, najlepsze wg mnie zawieszenie z tej klasy, no może poza mondziakiem, ale wolalem 4x4 niż automat w modeo...

denerwuja mnie te krotkie biegi 1..3,
a tak to musze powiedziec, jestem milo zaskoczony, na prawde nie narzekam, moze niestety tylko na razie (5000tys pzrebieg) ale wrażenia na prawde znakomite.. Ale ta zamiana wspomagania sport..komfort, bezsensu, rzadnej roznicy, w A4 bylo kolosalnie czuć różnicę i na pjezdzilo sie sztywno jak na torach

moje rozczarowania w Kudze to:
- "krotkie" biegi
- brak zdecydowanej roznicy w nastawach wspomagania, nadsterowny nawet w pozycji 'sport'
- maly bagaznik z tylu
- malo miejsca na nogi
- zbyt wysoka pozycja wzgledem podwozia nawet na najnizszym polozeniu foleta (fotel elektryczny)
- brak zmiany nastawów sposobu dzialania ryglowania drzwi (np auomatyczne blokowanie po wlaczeniu zaplonu)
- brak zatrzasku w wysuwajacej górnej części podlokietnika, szlag mnie trafia jak sie co chwile cofa :/// chyba jakas srubke na stale wkrece
- brak mozliwosci wlaczenia pelnego oswietlenia wewnatrz (ciemno, nie da sie zaplic tylnego swiatelka w suficie razem z przednim)
- brak blokady klapki wlewu paliwa... (cholera wie komu cos gluiego do glowy strzeli jak zostawie samochod na dluzej na parkingu)
- zle spasowane wzgledem siebie chromowane listwy na drzwiach, roznia sie wysokoscia, nie da sie docisnac...
- sprzeglo ktore gwaltownie lapie w gornym polozeniu (ale to chyba domena fordów, mialem tez tak kiedys w mondziaku)
- utudnione odchylenie wycieraczek np w celu wymiany, ramie zachodzi pod maske i trzeba sie silowac, co pewnie kiedys zaowocuje uszkodzeniem lakieru a krawedzi maski (w A4 w komputerze wybieralo sie tzw. polozenie serwisowe i wtedy przestawialy sie na polowe szyby i zatrzymywały - przydałoby się)
- halogeny, nie wiem w czym problem, ale zza kierownicy prawienie nie widac jak swieca
- roleta zamykana recznie, chociaz da sie przezyc, ale jesli juz to mogla by byc z nieprzepuszczalnego swiatlo materiału albo ciemna, bo tak samo duzo swiatla jest z zasłoniętą jak i odsłoniętą z tą różnicą, że nic nie widac, no i ta tylna roleta...nie ma szasy jej zamknac z przedniego siedzenia bez znajomosci jogi
- zbyt szeroko otwierajacy sie schowek na okulary, czasami w pelnym otwarciu same wypadają, często używam zmieniając okulary do jazdy, wiec mnie to denerwuje
- mało schowków
- brak kieszeni w tylnych drzwiach
- nawigacja, sposob poruszania się po niej, ergonomia, szybkość działania, duuuuze rozczarowanie...

wiem wiem, zaraz ktos napisze nie porownywac A4 do Kugi... ale...
jestem na prawdę ZADOWOLONY z wyboru pomimo czestego porownywania go przeze mnie do poprzedniego autka (tak to już jest), tam tez nie bylo rozowo, czeste wizyty z tym samym problemem w dupnym serwisie (auto viva warszawa) z autem "takiej klasy" prosto z salonu

gdybym wybieral jeszcze raz, wybrałbym Kuge no i gdyby nie te wymienione przeze mnie pierdółki to byłoby idealnie

-----------
moj fodzik: kuga, 2.0tdi awd titanium chyba i takie tam wszystko czego nie uwazalem za zbedne
-----------

a moze ktos wie jak przeprogramowac sposob blokowania drzwi itp..., w instrukcji sa odwolania do strony na ktorej nic nie ma na ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
korbtrix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2010, 14:43   #64
emare37
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-08-2006
Skąd: raj
Model: 4 kółka
Silnik: 21KM
Rocznik: 1925
Postów: 235
Domyślnie Odp: Co was w kudze rozczarowało

Cytat:
Napisał korbtrix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm... do 09'2009 jeździlem A4 prosto z salonu, 3.0TDi, quattro, automat... zanim wybralem kuge ciezko bylo sie przesiasc do czegokolwiek niższej klasy, ale taki los, musialem zmienic atko na tansze...
KUGĄ jeżdziło m si enajlepiej, najlepsze wg mnie zawieszenie z tej klasy, no może poza mondziakiem, ale wolalem 4x4 niż automat w modeo...

denerwuja mnie te krotkie biegi 1..3,
a tak to musze powiedziec, jestem milo zaskoczony, na prawde nie narzekam, moze niestety tylko na razie (5000tys pzrebieg) ale wrażenia na prawde znakomite.. Ale ta zamiana wspomagania sport..komfort, bezsensu, rzadnej roznicy, w A4 bylo kolosalnie czuć różnicę i na pjezdzilo sie sztywno jak na torach

moje rozczarowania w Kudze to:
- "krotkie" biegi
- brak zdecydowanej roznicy w nastawach wspomagania, nadsterowny nawet w pozycji 'sport'
- maly bagaznik z tylu
- malo miejsca na nogi
- zbyt wysoka pozycja wzgledem podwozia nawet na najnizszym polozeniu foleta (fotel elektryczny)
- brak zmiany nastawów sposobu dzialania ryglowania drzwi (np auomatyczne blokowanie po wlaczeniu zaplonu)
- brak zatrzasku w wysuwajacej górnej części podlokietnika, szlag mnie trafia jak sie co chwile cofa :/// chyba jakas srubke na stale wkrece
- brak mozliwosci wlaczenia pelnego oswietlenia wewnatrz (ciemno, nie da sie zaplic tylnego swiatelka w suficie razem z przednim)
- brak blokady klapki wlewu paliwa... (cholera wie komu cos gluiego do glowy strzeli jak zostawie samochod na dluzej na parkingu)
- zle spasowane wzgledem siebie chromowane listwy na drzwiach, roznia sie wysokoscia, nie da sie docisnac...
- sprzeglo ktore gwaltownie lapie w gornym polozeniu (ale to chyba domena fordów, mialem tez tak kiedys w mondziaku)
- utudnione odchylenie wycieraczek np w celu wymiany, ramie zachodzi pod maske i trzeba sie silowac, co pewnie kiedys zaowocuje uszkodzeniem lakieru a krawedzi maski (w A4 w komputerze wybieralo sie tzw. polozenie serwisowe i wtedy przestawialy sie na polowe szyby i zatrzymywały - przydałoby się)
- halogeny, nie wiem w czym problem, ale zza kierownicy prawienie nie widac jak swieca
- roleta zamykana recznie, chociaz da sie przezyc, ale jesli juz to mogla by byc z nieprzepuszczalnego swiatlo materiału albo ciemna, bo tak samo duzo swiatla jest z zasłoniętą jak i odsłoniętą z tą różnicą, że nic nie widac, no i ta tylna roleta...nie ma szasy jej zamknac z przedniego siedzenia bez znajomosci jogi
- zbyt szeroko otwierajacy sie schowek na okulary, czasami w pelnym otwarciu same wypadają, często używam zmieniając okulary do jazdy, wiec mnie to denerwuje
- mało schowków
- brak kieszeni w tylnych drzwiach
- nawigacja, sposob poruszania się po niej, ergonomia, szybkość działania, duuuuze rozczarowanie...

wiem wiem, zaraz ktos napisze nie porownywac A4 do Kugi... ale...
jestem na prawdę ZADOWOLONY z wyboru pomimo czestego porownywania go przeze mnie do poprzedniego autka (tak to już jest), tam tez nie bylo rozowo, czeste wizyty z tym samym problemem w dupnym serwisie (auto viva warszawa) z autem "takiej klasy" prosto z salonu

gdybym wybieral jeszcze raz, wybrałbym Kuge no i gdyby nie te wymienione przeze mnie pierdółki to byłoby idealnie

-----------
moj fodzik: kuga, 2.0tdi awd titanium chyba i takie tam wszystko czego nie uwazalem za zbedne
-----------

a moze ktos wie jak przeprogramowac sposob blokowania drzwi itp..., w instrukcji sa odwolania do strony na ktorej nic nie ma na ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wysoka pozycja za kierownica to raczej nie wada..ja uwielbiam tak jezdzic nie lubie niskich siedzen gdzie ledwo widze dolna krawedz podszybia

pozycja serwisowa wycieraczek jest

korek wlewu jest blokowany po odejsciu od auta wiec chyba bledny wpis

blokowanie drzwi po wlaczeniu zaplonu uwazem za troche nienormalne
bardzo mnie to denerwowalo w seacie z pewnoscia jest reczne zamykanie wszystkich drzwi jednoczesnie
w fusionie popycha sie klamke do srodka i rygluja sie wszystkie

pedal sprzegla, ktory wyzej lapie to kwestia przyzwyczajenia osobiscie uwazam ze bardzo wygodne..poza tym nie trzeba do dechy wciskac sprzeglo zeby zmienic bieg zarobi to za nas automatyka

mysle, ze wpewnych sytuacjach ford troche przedobrzyl..wlew bez korka, klapa na kluczyk..ale przez to odchodza linki ktore lubia przymarzac..zrywac sie itd..wiec jest to jakies rozwiazanie

dla mnie osobiscie nie jest wygoda podlokietnik, ktory zmusza do opierania lokcia nawet gdy sie nie chce..odsuniecie do tylu nic nie daje..postawienie w pion tez glupio wyglada..a mozliwosci zdemontowania nie ma
emare37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 10:29   #65
andyvip
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-06-2009
Skąd: krakow
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 98
Domyślnie Odp: Co was w kudze rozczarowało

Witam
Nie rozumiem krytykujących, to jest ford a nie audi czy bmw. Ja miałem do tej pory tylko audi i sie wyleczylem, prawda ze wykonanie bylo duzo lepsze niz kuga ale koszty utrzymania tez inne. Poza tym cena zakupu też inna !!! W audi też skrzypi a navi ma kiepskie pokrycie. Mam przejechane 15tys i jestem zadowolony, auto jak auto zapala jezdzi nie pierwsze i nie ostatnie ale za to śliczne.
Załuje jesdynie ze nie kupilem mazdy cx7.
andyvip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 19:55   #66
Tommi30
ford::average
 
Avatar Tommi30
 
Zarejestrowany: 25-12-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Co was w kudze rozczarowało

U mnie również podobne wrażenia po przejechaniu 1000 km Kugą. Poprzednio miałem Audi A6 , a po nim Golf V. Drobne braki w wykończeniu i inne drobnostki w porównaniu z poprzednikami sie nie liczą: Kuga to super auto. Jestem w 100 % zadowolony. W golfie miałem fabryczną Navi (masakra),także w Kudze odpusciłem sobie i wolałem kupic na allegro, na wypasie z super mapą.
Tommi30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.