Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2009, 20:38   #11
damiani73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Skąd: Miasteczko sląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Oswietlenie xenonowe

Popróbuje je rozebrac i zobacze odbłysniki,a jak nie,będe musiał mysleć nad nowymi żarnikami.Znajomy znowu mówił przeciwnie że 6000 jest typowo biały kolor i lepiej widać. Tak że mam mały mątlik w głowie.

damiani73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 20:43   #12
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Oswietlenie xenonowe

Cytat:
Napisał damiani73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajomy znowu mówił przeciwnie że 6000 jest typowo biały kolor i lepiej widać.
Znajomy się myli.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 19:52   #13
damiani73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Skąd: Miasteczko sląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Oswietlenie xenonowe

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajomy się myli.
Podobno daje bardziej białe swiatło które lepiej oswietla droge.
damiani73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 20:58   #14
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Oswietlenie xenonowe

Cytat:
Napisał damiani73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno daje bardziej białe swiatło które lepiej oswietla droge.
Najlepsze jest 4300K ale i tak wole 6000K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 21:55   #15
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Oswietlenie xenonowe

A może mógłby któryś z kolegów, którzy wybebeszyli te lampy zamieścić fotkę takich wypalonych odbłyśników. I ewentualnie już po regeneracji. I jeszcze jedno, czy znacie sprawdzoną firmę, która zajmuje się lampami we Wrocławiu lub okolicy.

Pozdro.

Ostatnio edytowane przez macslad ; 31-10-2009 o 22:03
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 10:08   #16
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Oswietlenie xenonowe

Cytat:
Napisał damiani73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno daje bardziej białe swiatło które lepiej oswietla droge.
Nie jest to prawda, białe światło to ok. 4500K, a im wyższa temperatura barwowa tym mniejsza jasność (przy produkcie podobnej jakości). Po za tym praktycznie wszystkie dostępne palniki 6000K to kiepskiej jakości chińszczyzna pozbawiona homologacji, co jeszcze zwiększa ten efekt.

Jeśli chcesz mieć najlepsze światła to kup oryginalne palniki 4300K Osram lub Philips (ok. 100 zł za sztukę). Właśnie takie są na wyposażeniu większości aut seryjnie wyposażonych w oświetlenie xenonowe. Ewentualnie możesz poszukać palników Osram Xenarc CoolBlue (5000K) lub Philips UltraBlue (6000K), ale póki co nie widziałem ich nigdzie w rozsądnej cenie (w sklepach internetowych są po 250-500 zł za sztukę). Szczególnie te pierwsze byłyby warte rozważenia, bo 5000K to rozsądna wartość, a Osram obiecuję zbliżoną jasność jak w przypadku 4300K. Chińszczyznę naprawdę sobie daruj, chyba, ze nie jeździsz po ciemku i zależy Ci nie na dobrych światłach lecz na niebieskiej poświacie.

Palniki Philipsa o temperaturze 4300K świecą tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A tym co twierdzą, że niebieskawe światło jest lepsze od białego polecam prosty test polegający na oświetleniu przedmiotu o barwie czerwonej niebieską lampką. Myślę, że każdemu da to wiele do myślenia...

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 01-11-2009 o 18:50
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 18:39   #17
damiani73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Skąd: Miasteczko sląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Oswietlenie xenonowe

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Palniki o barwie 6000K świecą gorzej od 4300. Ja u siebie zmieniłem palniki i wiele to nie pomogło. Przyczyną okazały się wypalone odbłyśniki. Musisz rozebrać lampę (nie trzeba rozklejać lampy, można to zrobić od "tyłu") i zobaczyć jak one wyglądają. Ja swoje oddałem (jakiś miesiąc temu) do ponownego lakierowania (regeneracji) i teraz wiem, że mam ksenony. Różnica jest mocno widoczna, tak więc polecam jak najbardziej. Pozdr

PS Rijndael i Zawika mnie uprzedzili, ale dobrze mówią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile taka regeneracja kosztuje?
damiani73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 19:08   #18
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Oswietlenie xenonowe

W Kobyłce pod Warszawą zapłaciłem 60 zł za oba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli wyszło bardzo tanio... Pozdr
__________________

Ostatnio edytowane przez kordyl ; 01-11-2009 o 19:43 Powód: literówka
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 19:40   #19
damiani73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Skąd: Miasteczko sląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Oswietlenie xenonowe

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Kobyłce pod Warszawą zapłaciłem 60 zł za oba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy wyszło bardzo tanio... Pozdr
Dzięki już myslałem,że znowu bedzie to kolosalny wydatek.Czytałem też o zarnikach firmy Well Done podobno swiecą o 30% mocniej od Philipsa.
damiani73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 12:02   #20
Barracuda
ford::average
 
Avatar Barracuda
 
Zarejestrowany: 01-09-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia Executive
Silnik: 2.0 TDCi by K&N
Rocznik: 2003/2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: Oswietlenie xenonowe

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak świecą roczne reflektory + nowe palniki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
filmik fajny, tylko w nocy to prawie każdy ksenon tak będzie świecił, chodzi o to że nie ma porównania.

Moje ksenony np mam wrażenie że świecą zdecydowanie za słabo jak jest szarówka, lekko pada deszcz... wtedy wogóle nie wiem czy są włączone czy nie.
__________________
Pozdrawiam,
Michał.

//Mondeo MK3 hatchback 2.0TDCi 6g Ghia Executive // Octavia 2009 2.0 TDI 6g Elegance//
// Powered by K&N //
Barracuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.