Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2009, 09:25   #11
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Cytat:
Napisał foxtrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad1) nie wiem na ile powiększyła Ci się rodzina ;-) ale...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam trójkę dzieci, z czego jedno już duże (9 lat), a ostatnie malutkie (5 miesięcy)

Cytat:
Ad2) trzecim rząd jest super :-) - bierz bez zastanowienia!
składanie i rozkładanie jest trywialnie proste i łatwe;
podłoga po złożeniu jest zupełnie płaska i nie ma żadnych zaczepów/szpar;
fotele chowają się w podłogę - więc nie musisz ich demontować/wyjmować;
strata na objetosci kufra jest wg. mnie minimalna
liczyłem z danych katalogowych, te fotele nawet złożone trochę przestrzeni zabierają... robi się przestrzeń (w litrach) porównywalna do Mondeo kombi
dlatego kupię jedynie wtedy, gdy ktoś mi zapewni, że (nawet z kluczem i śrubokrętem) da się te fotele tymczasowo wywalić) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 09:27   #12
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Kristoforos;
moje 7 i 11 :-)
jak jest różnica wg. katalogu?
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 09:42   #13
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Cytat:
Napisał foxtrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak jest różnica wg. katalogu?
O tyle jest trudno to oszacować, że w Mondeo przestrzeń bagażnikową określają do półki, a w S-Maxie do dachu, ale biorąc odległości (długość, szerokość, wysokość), to z grubsza mi wyszło, że:

w S-Max przy złożonych trzecich fotelach - ok 20 litrów więcej niż w Mondeo
w S-Max bez trzecich foteli - ok. 100 litrów więcej niż w Mondeo
w Galaxy - ok. 100 litrów więcej niż w S-Max
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 09:49   #14
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O tyle jest trudno to oszacować, że w Mondeo przestrzeń bagażnikową określają do półki, a w S-Maxie do dachu, ale biorąc odległości (długość, szerokość, wysokość), to z grubsza mi wyszło, że:

w S-Max przy złożonych trzecich fotelach - ok 20 litrów więcej niż w Mondeo
w S-Max bez trzecich foteli - ok. 100 litrów więcej niż w Mondeo
w Galaxy - ok. 100 litrów więcej niż w S-Max
Weź jeszcze pod uwagę to, że drugi rząd foteli jest przesuwany, więc możesz przestrzeń bagażową zwiększyć lub zmniejszyć. Dodatkowo jest jeszcze regulacja pochylenia oparcia. Ciekawe jak by wyszły pomiary przy różnych ustawieniach foteli ?
Ja na co dzień jeżdżę z maksymalnie odsuniętymi fotelami 2 rzędu i dzieciaki nie kopią w fotel.
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 10:13   #15
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

w S-Max przy złożonych trzecich fotelach - ok 20 litrów więcej niż w Mondeo
w S-Max bez trzecich foteli - ok. 100 litrów więcej niż w Mondeo
no tak - ale w Mondeo już teściowej nie przewieziesz ;-)

w Galaxy - ok. 100 litrów więcej niż w S-Max
to już wydaje mi się, że jest bardziej kwestia gustu - które auto sie komu bardziej podoba - niż pojemności kufra
a wierz mi - już trzy żony moich znajomych opieprzały mężów za zakup innego auta, po tym jak zobaczyły esia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 10:24   #16
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Cytat:
Napisał foxtrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wierz mi - już trzy żony moich znajomych opieprzały mężów za zakup innego auta, po tym jak zobaczyły esia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i ten argument jest chyba przeważający Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie, no - Galaxy to była taka opcja gdzieś daleko z tyłu głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., też nie o to chodzi, żeby jeździć autobusem...

reasumując i zbierając do kupy: decyzja jest raczej stuprocentowa - SMax 2.5 po lifcie, raczej z trzecimi fotelami (tu jeszcze daję sobie czas na namysł i kolejne podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Pozostają dwie kwestie (a może przyjdą inne, wtedy pozwolę sobie się dopytywać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ):

a) czy komuś się zdarzało demontować fotel z trzeciego rzędu? ile czasu i wysiłku to zajęło?
b) czy ktoś ma pomysł, czy katalogowe "maks. moment obrotowy przy 2100 obr/min" to pomyłka, czy rzeczywiście silniki 5-cylindrowe mają takie parametry?
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 10:41   #17
macgregor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDI
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Cytat:
Napisał foxtrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kristoforos;
moje 7 i 11 :-)
jak jest różnica wg. katalogu?
Jak już się chwalimy pociechami, to ja mam 11*2+9 :-)

A jeżeli chodzi o przestrzeń bagażową, to nasza 5 + bagaże + 2 psy (ale 1 mały) zmieściliśmy się bez problemów.
Osobiście bardziej mi się podoba S-MAX, chociaż w GALAXY rzeczywiście jest trochę więcej miejsca.

Ostatnio edytowane przez macgregor ; 03-09-2009 o 10:45
macgregor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 11:06   #18
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

2.5 ma turbo - stąd moment maksymalny przy niskich obrotach, jak w turbodieslach. Liczba cylindrów nie ma tu nic do rzeczy. Ale "piątka" ładniej brzmi oczywiście niż R4.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 11:40   #19
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

macgregor;

*2 robi wrażenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a btw - to masz widzę większy ból niż ja kupując knigi do szkoły ... :/
jakie piesy ;-) ?
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 22:32   #20
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Czytając inne wątki trochę zmartwiło mnie to, że w S-Max'ie nie ma zapasu, ani miejsca na nie. W ogóle nie pomyślałem o tej kwestii, nigdy do tej pory nie miałem z tym problemu (w obecnym focusie w podłodze bagażnika leży sobie pełnowymiarówka - z tym że nigdy nie zdarzyło mi się, odpukać, skorzystać...)
A tu a to trzecie fotele, a tu jeszcze dodatkowo walające się koło... i ta przestrzeń, która jest głównym powodem zmiany auta, zaczyna się kurczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj chyba zrezygnuję z tego trzeciego rzędu (no chyba, że ktoś już zwalczył demontaż i powie, że to bułka z masłem...)
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.