Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2009, 08:36   #1
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Przed zakupem

Witam wszystkich
Jestem użytkownikiem Focusa I kombi (dodam, że ogromnie zadowolonego z pojazdu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), teraz rodzina mi się na tyle powiększyła, że zdecydowałem się na zakup S-Max'a. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc przy ostatnich wątpliwościach, jakie mi pozostały po przejrzeniu internetu i rozmowie ze sprzedawcami w salonie:
1) wciąż gdzieś z tyłu pobrzmiewa pytanie: S-Max, czy Galaxy... zasadniczo chodzi mi o znaczne powiększenie przestrzeni wewnętrznej w stosunku do Focusa kombi, ale z drugiej strony... przyjemność z dynamicznej jazdy też dobrze by było, by jakaś pozostała... wszelkie sugestie chętnie przeczytam
2) czy gdy zakupię samochód z trzecim rzędem foteli, to czy te fotele są w jakiś sposób (w miarę łatwo) demontowane, by można było w zależności od potrzeb albo je wstawiać, albo wyjmować? czy po takim wyjęciu podłoga mocno się różni od tej, gdy trzeciego rzędu w ogóle nie ma (jakieś zaczepy, prowadnice, coś co by przeszkadzało w umieszczaniu bagażu)?
3) podobno jeśli jest trzeci rząd foteli, to nie da się zamontować siatki za drugim rzędem foteli, tej odgradzającej przestrzeń bagażową. czy tak?
4) wg sprzedawcy w salonie, S-Max ma wyprowadzone tylko dwa gniazdka - jedno przy kierowcy, drugie z tyłu przy klapie bagażnika, prawda-li to? jeśli tak, to kiepsko... :-/
5) czy S-Max miał w swojej dość krótkiej historii jakieś zmiany wersji, choćby lifting? czy coś planuje się w najbliższej przyszłości?
Z góry dziękuję za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 08:46   #2
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

S-Max na pewno wystarczy. Galaxy to juz troche autobus. Fotele 3 rzedu sa skladane i tworza plaska podloge, ale kosztem kawalka bagaznika. Z siatka nie wiem. Gniazdka sa faktycznie dwa, ale mozna chyba bez problemu dorobic lub od biedy uzywac rozgaleznikow. Lifting bedzie teraz, premiera we Frankfurcie za 10 dni jakos. Ale nie jakis znaczacy, wiec chyba rozsadniej bedzie kupic "starego" ze spora znizka.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 08:49   #3
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fotele 3 rzedu sa skladane i tworza plaska podloge, ale kosztem kawalka bagaznika.
Dzięki za odpowiedź. O tych fotelach, że są składane, to wiem, ale pytanie, czy są w ogóle jakoś w łatwy sposób wyjmowane, czy jednak jak już są, to na amen.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 08:53   #4
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Wydaje mi sie ze nie wyciaga sie ich. Tzn. pewnie mozna ale przy pomocy klucza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Feler drobny jest tez taki, ze w szczeliny obok zlozonych foteli moga wpadac rozne drobiazgi z bagaznika.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 08:53   #5
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich
3) podobno jeśli jest trzeci rząd foteli, to nie da się zamontować siatki za drugim rzędem foteli, tej odgradzającej przestrzeń bagażową. czy tak?
Ja zamówiłem z siatką przy wersji 7 os. i nie miałem informacji że nie można.
Póki co mam nie zamontowaną siatkę, ale nie było tekstu ze strony Forda że się nie da, więc zakładam że się da. Siatka na razie leży w bagażniku.
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 09:01   #6
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Cytat:
Napisał maciekr7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zamówiłem z siatką przy wersji 7 os. i nie miałem informacji że nie można.
Gdy wejdziesz na strony Forda i uruchomisz konfigurator, to gdy wybierzesz trzeci rząd foteli, to opcja z tą siatką przestaje być dostępna, a gdy wybierasz siatkę, to konfigurator krzyczy, że w takim razie muszę zrezygnować z trzeciego rzędu foteli...
Podejrzewam, że przy montażu wszystkich tych zaczepów, czy prowadnic, do których montowane są trzecie fotele, zasłaniany jest (bądź wykorzystywany) zaczep do tej siatki. Przyjrzyj się, bo może być coś na rzeczy (choć ja też miałem zamiar kupić siatkę, nawet gdybym się zdecydował na trzeci rząd).
A czy Ty też potwierdzasz, że jak już trzeci fotel jest, to się go już nie da łatwo wyjąć?
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 09:06   #7
IRONANT
ford::average
 
Avatar IRONANT
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010 (po liftingu)
Postów: 53
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

W kwesti liftingu popatrz na wątek:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Teraz bo w salonach sezon ogórkowy i mocno negocjują cenę (byłem w kilku salonach w Warszawie). Ale zobaczyłem w necie auto po liftingu i podjąłem decyzje że się wstrzymam. Prezentacja nowego będzie 15.09.2009 we Frankfurcie, a w salonie i tak nie ma innych na stoku tylko 2,0 diesel, reszta tylko na zamówienie (np 2,5 turbo czy 2,2 diesel), okres oczekiwania 2-3 miesiące, wiec i tak nie ma sensu teraz kupować, bo nie sądzę żeby po liftingu był duuuużo droższy, a zawsze coś ulepszą (mam nadzieje).

Jeśli 2,0 diesel Ci odpowiada i dadzą ci duży upust to kupuj...

Jeśli chcesz mieś auto po lifcie lub inny silnik lub nie chcesz go kupić pod koniec roku (kwestia rocznika bo to już niedługo będzie "roczne auto"), to powstrzymaj się...

Pozdrawiam Ironant.
IRONANT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 09:12   #8
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Kristoforos;

Ad1) nie wiem na ile powiększyła Ci się rodzina ;-) ale...
ja mam teraz 2-kę dzieciaków i dużego psa (ok. 35kg) i po wyjeździe na wakacje z 3-ma rowerami na dachu uważam, że auto jest w sam raz
Ad2) trzecim rząd jest super :-) - bierz bez zastanowienia!
składanie i rozkładanie jest trywialnie proste i łatwe;
podłoga po złożeniu jest zupełnie płaska i nie ma żadnych zaczepów/szpar;
fotele chowają się w podłogę - więc nie musisz ich demontować/wyjmować;
strata na objetosci kufra jest wg. mnie minimalna
Ad3) siatkę oczywiście daje się zamontować - sam tak mam w razie potrzeby
Ad 4 i 5) koledzy juz Ci odpisali :-)

Ostatnio edytowane przez foxtrot ; 03-09-2009 o 09:14
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 09:14   #9
harryon
ford::beginner
 
Avatar harryon
 
Zarejestrowany: 05-07-2005
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Titanum Platinum X
Silnik: 2.0 TDCI PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 37
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich
Jestem użytkownikiem Focusa I kombi (dodam, że ogromnie zadowolonego z pojazdu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), teraz rodzina mi się na tyle powiększyła, że zdecydowałem się na zakup S-Max'a. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc przy ostatnich wątpliwościach, jakie mi pozostały po przejrzeniu internetu i rozmowie ze sprzedawcami w salonie:
1) wciąż gdzieś z tyłu pobrzmiewa pytanie: S-Max, czy Galaxy... zasadniczo chodzi mi o znaczne powiększenie przestrzeni wewnętrznej w stosunku do Focusa kombi, ale z drugiej strony... przyjemność z dynamicznej jazdy też dobrze by było, by jakaś pozostała... wszelkie sugestie chętnie przeczytam
2) czy gdy zakupię samochód z trzecim rzędem foteli, to czy te fotele są w jakiś sposób (w miarę łatwo) demontowane, by można było w zależności od potrzeb albo je wstawiać, albo wyjmować? czy po takim wyjęciu podłoga mocno się różni od tej, gdy trzeciego rzędu w ogóle nie ma (jakieś zaczepy, prowadnice, coś co by przeszkadzało w umieszczaniu bagażu)?
3) podobno jeśli jest trzeci rząd foteli, to nie da się zamontować siatki za drugim rzędem foteli, tej odgradzającej przestrzeń bagażową. czy tak?
4) wg sprzedawcy w salonie, S-Max ma wyprowadzone tylko dwa gniazdka - jedno przy kierowcy, drugie z tyłu przy klapie bagażnika, prawda-li to? jeśli tak, to kiepsko... :-/
5) czy S-Max miał w swojej dość krótkiej historii jakieś zmiany wersji, choćby lifting? czy coś planuje się w najbliższej przyszłości?
Z góry dziękuję za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja przy zakupie też rozważałem oba warianty, byłem na jazdach próbnych jednym i drugim. Wnioski: w środku do drugiego rzędu foteli włącznie nie ma właściwie żadnej różnicy. Jedynie w Galaxy jest kilka centymetrów wyżej nad głową. Jeżeli chodzi o tył to minimalnie większy bagażnik/ inaczej "cięta linia nadwozia"/, mi się osobiście nie podoba taka buda z tyłu. Moja żona chciała kupić Galaxy ale ostatecznie został S-max. Kilka dni temu powiedziała, że chyba to był lepszy wybór w naszym przypadku. /mam trójkę dzieciaków i raz na miesiąc zabieram do kompletu babcię ;-))/

moim zdaniem dla kierowcy nie ma żadnej różnicy.

pozdrawiam

harryON
harryon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 09:16   #10
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Przed zakupem S-Max'a

Cytat:
Napisał IRONANT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chcesz mieś auto po lifcie lub inny silnik lub nie chcesz go kupić pod koniec roku (kwestia rocznika bo to już niedługo będzie "roczne auto"), to powstrzymaj się...
Dzięki za radę
Kwestia rocznika nie gra dla mnie roli, ale silnik chciałem inny - 2.5 benz. A z liftem mam dobre doświadczenie, bo obecnego Focusa kupiłem właśnie świeżo po lifcie, niby nieznaczny, troszkę inny układ przy reflektorach, ale ... efekt wart poczekania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc zamówię pewnie już nowy, teraz tylko badam temat i rozwiewam wszelkie wątpliwości.

Przy okazji, widzę, że Ty również myślisz o silniku 2.5. W katalogu ściąganym ze stron Forda, w zestawie parametrów silnika jest dziwna rzecz:

"2.5 Duratec, 5-cylindrowy, VVT, turbo i ... uwaga: Maks moment obrotowy 324Nm przy 2100 obr/min"
parametr jak w dieslach, to pomyłka? czy tak przy 5-cylindrowych silnikach jest? bo nie znam się...

Ostatnio edytowane przez Kristoforos ; 03-09-2009 o 09:20
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.