Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2009, 19:26   #281
Morel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Ja miałem tak gdy stanąłem autem na poboczu i włączyłem awaryjne, za kilka, kilkanascie minut alarm sie uaktywnił. Dziwne trochę ale nie zamierzam z tym nic robić póki co. Bardziej mnie wkurza to brzęczenie, jakiś renzonans w okolicach przełącznika świateł. :/ Dodajesz gazu a tutaj jakies bzzzzzz....

Morel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 11:30   #282
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Anka81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich :-)
To mój pierwszy wpis na tym forum.
Przebiłam się przez 28 stron dyskusji o nowej fieście i ... jestem jakaś poddenerwowana. (...)
Do meritum...obawiam się że teraz będę nasłuchiwać czy i u mnie nie stuka coś z lewej czy z prawej, albo czy coś się nie przegrzewa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zawsze to cenna wiedza - wiem czego mogę się spodziewać. (...)
Witamy!

Fiesta, jak wiadomo, jest nowym modelem i nie ma się co obrażać na auto czy niepotrzebnie na zapas denerwować jeśli jakieś drobnostki wyskoczą. Jestem pewien, że przy tak dużej sprzedaży fiesty niebawem producent znajdzie sposób na większość chorób wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) 2.Skrzypienie z tylnej prawej strony w 99% jest spowodowane przez mocowanie fotela... Wystarczy opuścić tylną kanapę i porządnie nasmarować smarem styki które zakleszczają fotel w mocowaniu - nasmarować całe to mocowanie.... Sam miałem takie okropne skrzypienie i takie rozwiązanie pomogło w 200%Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3.Mój przebieg fieściną to już 5000km... Nie zauważam żadnych poważnych problemów (chociaż klima czasem chodzi dość głośno)
Ad. 2. Potwierdzam, u mnie też coś skrzypiało ze strony prawego tylnego oparcia, póki co wystarczyło porządne jego "zamknięcie". Ale też to nasmaruje. Tylko czym, wazeliną techniczną?

Ad. 3. Podczas jazdy z włączoną klimatyzacją sprężarka (chyba) włącza się co kilka minut a towarzyszy temu głośne "klik" i chwilowy cichy szum, jakby powietrza. To kliknięcie-cyknięcie bardzo wyraźnie słychać na zewnątrz, w środku mniej. Trochę to wkurzające jest, bo przy wyłączonym radiu co chwilę coś klika...

Cytat:
Napisał Morel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)Bardziej mnie wkurza to brzęczenie, jakiś renzonans w okolicach przełącznika świateł. :/ Dodajesz gazu a tutaj jakies bzzzzzz....
W moim aucie jest to samo, pisałem już o tym. Czasem brzęczy czasem nie. Serwis póki co podniósł ręce do góry i powiedział "poddajemy się" ;-)

Pewnie jestem przewrażliwiony, ale ostatnio zauważyłem, że podczas przyspieszania w przedziale 1900-2500 obr/min silnik wibruje na tyle mocno, że przenosi się to do wnętrza kabiny, na pedały w szczególności. Wcześniej tego nie było... żadnych wibracji. Nie wiem czy jechać z tym do serwisu czy narazie zostawić. Jak jest u Was?

Ostatnio edytowane przez mancat ; 15-08-2009 o 11:33
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 10:36   #283
caligator
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 120KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał mancat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad. 3. Podczas jazdy z włączoną klimatyzacją sprężarka (chyba) włącza się co kilka minut a towarzyszy temu głośne "klik" i chwilowy cichy szum, jakby powietrza. To kliknięcie-cyknięcie bardzo wyraźnie słychać na zewnątrz, w środku mniej. Trochę to wkurzające jest, bo przy wyłączonym radiu co chwilę coś klika...
Tylko mi nie chodziło o klikanie tylko o taki metaliczny dzwięk jakby turbinki który słychać czasem w momencie wyłączenia klimy i dmuchawy - wtedy słychać jakby taki mechaniczny wiatrak o coś ocierał i sie zatrzymywał... ale też pewnie jestem przewrażliwiony bo zdażyło mi się to tylko pare razy przy dużym obiciążeniu klimy bo była na ustawiona na LOW a na dworze był upał...

Cytat:
Napisał mancat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie jestem przewrażliwiony, ale ostatnio zauważyłem, że podczas przyspieszania w przedziale 1900-2500 obr/min silnik wibruje na tyle mocno, że przenosi się to do wnętrza kabiny, na pedały w szczególności. Wcześniej tego nie było... żadnych wibracji. Nie wiem czy jechać z tym do serwisu czy narazie zostawić. Jak jest u Was?
U mnie też silnik wchodzi w dziwne wibracje które słychać mniej więcej w tym przedziale obrotów o których wspomniałeś, jadąc na drugim biegu...
caligator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 08:38   #284
gottesberg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-08-2009
Model: MK7
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Morel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej mnie wkurza to brzęczenie, jakiś renzonans w okolicach przełącznika świateł. :/ Dodajesz gazu a tutaj jakies bzzzzzz....
U mnie to bzyczenie to dzwignia do otwierania maski. Spróbujcie ją trochę inaczej ustawić. U mnie zadziałało.
gottesberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 22:02   #285
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał gottesberg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie to bzyczenie to dzwignia do otwierania maski. Spróbujcie ją trochę inaczej ustawić. U mnie zadziałało.
eeee... no co Ty? A jak ja ustawiłeś? Masz na myśli dźwignię mechanizmu otwierania wewnątrz auta? Tę za małym schowkiem (po lewej stronie u dołu)?
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 08:12   #286
gottesberg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-08-2009
Model: MK7
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał mancat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz na myśli dźwignię mechanizmu otwierania wewnątrz auta? Tę za małym schowkiem (po lewej stronie u dołu)?
Tak, właśnie tę. U mnie ma trochę "luzu" i trzeba trafić z odpowiednim położeniem. Do szału doprowadzało mnie to bzyczenie przy przyspieszaniu, ale rozwiązanie okazało się proste. Przynajmniej u mnie zadziałało.
gottesberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 15:22   #287
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

nagrzewajace sie plastiki tunelu srodkowego przy nogach od strony kierowcy niestety po wizycie w ASO Lipski pozostały. Panowie załazyli jakas gabke termoizolacyjna, ale dalej sie to nagrzewa. Ch$%%$ mnie bieże nie po to kupiłem żonie nowy samochód zeby mi teraz marudziała ...... Ewidentnie cos sie spieprz$% i ASO sobie z tym nie radzi ....
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2009, 17:46   #288
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał gottesberg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, właśnie tę. U mnie ma trochę "luzu" i trzeba trafić z odpowiednim położeniem. Do szału doprowadzało mnie to bzyczenie przy przyspieszaniu, ale rozwiązanie okazało się proste. Przynajmniej u mnie zadziałało.
To faktycznie działa! U mnie jest tak, że najgorzej jest w środkowym położeniu, gdy się nieco odchyli dźwignię. Podejrzewam, że to nie brzęczy plastik tylko jakiś element mechanizmu otwierania (linka, czy cholera wie co tam jest). Dziękuję za informację i pozdrawaim!
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 09:49   #289
palulin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2009
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał kuzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nagrzewajace sie plastiki tunelu srodkowego przy nogach od strony kierowcy niestety po wizycie w ASO Lipski pozostały. Panowie załazyli jakas gabke termoizolacyjna, ale dalej sie to nagrzewa. Ch$%%$ mnie bieże nie po to kupiłem żonie nowy samochód zeby mi teraz marudziała ...... Ewidentnie cos sie spieprz$% i ASO sobie z tym nie radzi ....
Moja wizyta w ASO przy Płowieckiej w Warszawie też nic nie dała - bo nic z tym nie zrobili, twierdzą, że jest to wada fabryczna, konstrukcyjna. Nie mogą tego zakwalifikować jako jakiejś usterki, więc nie mogą tego naprawiać, bo samochód może stracić gwarancję. Podobno w Niemczech jest dużo zgłoszeń tej "wady" i pan z serwisu twierdzi, że Ford będzie musiał coś z tym wcześniej czy później zrobić i masowo to jakoś naprawić, zrekompensować. Póki co zastanawiam się, czy nie oddać samochodu, bo jest to na prawdę denerwujące...
palulin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 11:18   #290
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał palulin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja wizyta w ASO przy Płowieckiej w Warszawie też nic nie dała - bo nic z tym nie zrobili, twierdzą, że jest to wada fabryczna, konstrukcyjna. Nie mogą tego zakwalifikować jako jakiejś usterki, więc nie mogą tego naprawiać, bo samochód może stracić gwarancję. Podobno w Niemczech jest dużo zgłoszeń tej "wady" i pan z serwisu twierdzi, że Ford będzie musiał coś z tym wcześniej czy później zrobić i masowo to jakoś naprawić, zrekompensować. Póki co zastanawiam się, czy nie oddać samochodu, bo jest to na prawdę denerwujące...
mi załozyli jakaś dodatkową osłone w ASO Lipskai , jutro wstawiam do ASO gdzie kupiłem , i niech sie martwią , jeśli nie naprawia, to niech daja auto zastepcze do czasu naprawy (pytanie do was jak to jest z samochodem zastepczym na czas naprawy) poza tym jeśli nie naprawią, to zarządam oficjalnego pisma od ASO, ze wada taka została zgłoszona, i że auto to nadaje sie do dalszej ekspolatacji i jego używanie nie zagraża innym. Powód - w gwarancj jest napisane że mozna ja starcic przez zaniedbanie, a jeśli nie bedzie zadnego papierka o tym iż wada taka została stwierdzona, to jesli przez to dojdzie do uszkodzenia modułu klimatyzacji (np. spalenie obudowy kabli,zwarcie...) to nie zarzuca mi ze nie zglosiłem tego kiedy zaczelo to wystepowac. Po drugie sprawa i tak trafi do .... ponieważ samochód jest niesparwny i zagraża zdrowiu użytkownika i innych użytkowników na drodze. Bedzie fajnie .... już zbieram kwity Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tym bardziej że żonie na nodze popekały naczynka .. obdukcja już jest zrobiona, i zamiast jezdzic autem, to teraz sie stresuje co bedzie dalej.

Ciekawe tylko w jakich modelach fiesty ten problem wystepuje. Ja mam 1.2 z klima manualną. Problem pojawił sie po 2 miesiącach używania auta (1500km przejechane, głwonie miasto) Nie wieże tez w bajki ze moze to byc winna zastosowania jakiegos wirtualnego filtra (mowa o DPF) który jest tylko w Dieslach. Bardzo mocno nagrzewa sie szczegolnie, kiedy silnik pracuje na wolnych obrotach lub jazda w korku. (nawet nawiew klimatyzacji za bardzo nie pomaga, a założona osłona nic nie daje. Nagrzewnica jest gorąca, a w opisanych momentach, jeszcze bardziej się nagrzewa.

Wg. nagrzewnica nie powinna być ciągle tak gorąca i siadczy to o jakimś uszkodzeniu.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.