Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Wymiana alternatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=252496)

safa300c 20-10-2016 18:19

Wymiana alternatora
 
Na początek wypadało by mi się przywitać, a więc witam serdecznie wszystkich użytkowników Forda.
Wybaczcie jeśli pomyliłem działy, albo tematy... Forum jest dość rozległe a ja jestem tu nowy.

Panowie potrzebuje pomocy :(
W Fordzie Kuga I z 2007 r. Silnik 2.0 Diesel (TDCI) padł wczoraj alternator... Nowy już kupiony (czekam aż dojdzie) Jako iż w życiu nie robiłem czegoś takiego w tym aucie, uprzejmie proszę o jakieś rady, najlepiej manual który pomoże mi zdjąc pasek klinowy, odkręcić alternator, wpakować nowy i założyć pasek ponownie.

Szukałem troche ale nie znalazłem, jeśli jest a nie zauważyłem, proszę moderatorów o wyczaczenie i odpowiednie podlinkowanie.

W sobote mam zamiar walczyć z zepsutym alternatorem.
Auto nie należy do mnie, jest mojego przyrodniego brata, on nie bardzo się na tym zna, ogólnie nawet z komputerami nie ma zbyt wiele wspólnego.

Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie!

piniu1 21-10-2016 20:47

Odp: Wymiana alternatora
 
Witam.
Ja wymieniłem alternator w mojej kuge.
Na co zwróciłbym uwagę
- przed wymontowaniem filtra paliwa zatkaj przewody paliwowe koreczkami, które dostarczone są wraz z nowym filtrem. U mnie strasznie się zapowietrzył i musiałem kombinować ( jak się zapowietrzy to do przewodu za filtrem musisz wlać paliwo, az po sam koniec. Przewód przed wejściem do filtr poprostu mocniej dmuchnij i poczekaj aż wyleci paliwo)
- miałem też problem z wyjęciem całego filtra - po prawej stronie trzymała metalowa tulejka, w ktorą wkręca się śrubę. Nie schowała się do filtra i zahaczyła o metalową osłonę filtra.
- sprawdź pasek może od razu go wymienisz
- aby dobrze nałożyć pasek musisz "podnieść" napinacz paska blokując go np. małym gwoździem, są takie trzy albo cztery oczka ( zakładasz pasek na koło i mocno do góry i blokujesz by nie opadło) nakładasz pasek, wybijasz gwoździa.

Gorek78 29-10-2016 19:37

Odp: Wymiana alternatora
 
Ja u siebie też wymieniałem - znaczy mechanik, ale widziałem jak wymieniał i nie jest to prosta sprawa, sporo odkręcania, jest schowany pod pompą paliwa trzeba się nakombinować co by nie wykręcić połowy silnika, ale jest do zrobienia

piniu1 29-10-2016 19:54

Odp: Wymiana alternatora
 
Cytat:

Napisał Gorek78 (Post 2683920)
Ja u siebie też wymieniałem - znaczy mechanik, ale widziałem jak wymieniał i nie jest to prosta sprawa, sporo odkręcania, jest schowany pod pompą paliwa trzeba się nakombinować co by nie wykręcić połowy silnika, ale jest do zrobienia

a co było powodem że wymieniłeś?

Gorek78 30-10-2016 04:42

Odp: Wymiana alternatora
 
A nie ma pojęcia, zaczął piszczeć jak wracałem z pracy, dojechałem do domu, a rano auto nie zareagowało na pilota do samochodu, dodatkowo pozamieniał bieguny w akumulatorze więc do wymiany był alternator i akumulator :(

piniu1 30-10-2016 13:30

Odp: Wymiana alternatora
 
u mnie pewnego dnia poczułem w kabinie zapach palonego plastiku. Gdy otworzyłem maskę to myślałem, że jakieś przewody prądowe się jarają. Dotknąłem alternatora o on parzy. Po tym fakcie zauważyłem, że alternator strasznie szybko się grzeje. Dosłownie po 30 sek. po uruchomieniu silnika jest już bardzo ciepły. Nowy - regenerowany alternator również bardzo szybko łapie temperaturę.
Wymieniłem alternator bo za kilka dni wyjeżdżałem na urlop i nie mogłem ryzykować, że coś strzeli mi na trasie.

Mam pytanie do innych użytkowników kugi

Czy u was też alternator po uruchomieniu silnika dostaje taką wysoką temperaturę?

Gorek78 30-10-2016 17:24

Odp: Wymiana alternatora
 
Cytat:

Napisał piniu1 (Post 2684290)
u mnie pewnego dnia poczułem w kabinie zapach palonego plastiku. Gdy otworzyłem maskę to myślałem, że jakieś przewody prądowe się jarają. Dotknąłem alternatora o on parzy. Po tym fakcie zauważyłem, że alternator strasznie szybko się grzeje. Dosłownie po 30 sek. po uruchomieniu silnika jest już bardzo ciepły. Nowy - regenerowany alternator również bardzo szybko łapie temperaturę.
Wymieniłem alternator bo za kilka dni wyjeżdżałem na urlop i nie mogłem ryzykować, że coś strzeli mi na trasie.

Mam pytanie do innych użytkowników kugi

Czy u was też alternator po uruchomieniu silnika dostaje taką wysoką temperaturę?

Dziś sprawdzałem, nie grzeje sie tak jak piszesz, ale ja kupiłem oryginał - nowy

Miraks 19-12-2016 10:39

Odp: Wymiana alternatora
 
W przypadku mojego auta, zanim alternator padł, słychać było gwizd przy przyśpieszaniu i zwalnianiu auta i czasem czuć było swąd przegrzewanego plastyku czy blachy. Nigdy jednak nie zapalała się kontrolka braku ładowania - a aku rozładował się do zera. Po naładowaniu aku, wszystko działało jak należy przez tydzień - po tygodniu włączyła się kontrolka braku ładowania i altek dokonał żywota.

Kasia Kuga 09-02-2017 21:30

Odp: Wymiana alternatora
 
Cześć, mam problem. W dniu dzisiejszym miałam wymieniany alternator oraz pasek. Od wczoraj Kuga stała u mechanika z odłączonym akumulatorem. Po odebraniu auta od mechanika okazało się, że komputer został zresetowany i wszystko oszalało. Nie otwierają się szyby, a przyciski od otwierania szyb przestawiają mi lusterka. Centralny zamek - cały czas słychać dźwięk ryglowania drzwi podczas jazdy, a także jak wyłączę silnik. Radio chyb ok bo wpisałam kod. Pomocy!!

Dario1974 15-06-2017 20:01

Odp: Wymiana alternatora
 
DENSO ALTERNATOR FORD FOCUS MK2 KUGA 2.0 TDCI czy będzie to dobry wybór alternatora dla Kugi?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy zna ktoś z kolegów dobrego i solidnego mechanika w okolicach W-wy, Piaseczna?
Proszę o informację.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.