Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2010, 00:21   #1
Kamillo
ford::average
 
Avatar Kamillo
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo ST 200 / Focus MkII Kombi
Silnik: 2.5 V6 / 2.0 Tdci @170KM
Rocznik: 2000 / 2007
Postów: 78
Domyślnie Dziwny hałas wydobywający się z tylnych kół podczas jazdy

Od jakiegos czasu podczas jazdy dobiega dziwne stukanie (gluchy stukot) z tylnych kół/zawieszenia oczywiscie uzaleznione predkoscia jazdy, czym szybciej tym zamienia sie to w ciagly halas. Bez wzgledu na powierzchnie, po ktorej jade, przynajmniej tak mi sie wydaje. Najdziwniejsze jest jednak to, ze jak samochod dluzej postoi halasu z poczatku nie slychac, dopiero po kilku minutowej jezdzie :/ Nie mam pojecia dlaczego i skad sie to bierze. Mialem sprawdzane zawieszenie u dwoch mechow - wszystko gra (kazda cz zawieszenia OK, amory 81%, lozyska bdb itd). Jedynie tuleje z przodu do wymiany. No chyba, ze to tak przenosi az, ze slysze jakby z tyluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Opony wywazone na tiptop elektronowo na samochodzie. Opony wprawdzie uzywki ale w stanie dobrym. Prosze o jakies sugestie/pomoc

Kamillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 01:39   #2
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: Dziwny hałas wydobywający się z tylnych kół podczas jazdy

Cytat:
Napisał Kamillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od jakiegos czasu podczas jazdy dobiega dziwne stukanie (gluchy stukot) z tylnych kół/zawieszenia oczywiscie uzaleznione predkoscia jazdy, czym szybciej tym zamienia sie to w ciagly halas. Bez wzgledu na powierzchnie, po ktorej jade, przynajmniej tak mi sie wydaje. Najdziwniejsze jest jednak to, ze jak samochod dluzej postoi halasu z poczatku nie slychac, dopiero po kilku minutowej jezdzie :/ Nie mam pojecia dlaczego i skad sie to bierze. Mialem sprawdzane zawieszenie u dwoch mechow - wszystko gra (kazda cz zawieszenia OK, amory 81%, lozyska bdb itd). Jedynie tuleje z przodu do wymiany. No chyba, ze to tak przenosi az, ze slysze jakby z tyluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Opony wywazone na tiptop elektronowo na samochodzie. Opony wprawdzie uzywki ale w stanie dobrym. Prosze o jakies sugestie/pomoc
hmm, dziwna sprawa... przypuszczam ze jak juz byles u tych macherow to wykluczyli cos takiego jak łożyska???
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 06:58   #3
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: Dziwny hałas wydobywający się z tylnych kół podczas jazdy

A tarcze z tyłu w jakim stanie?
Warto uważnie sprawdzić ich stan. Ja miałem podobny objaw i okazało się ze tarcza była pęknięta. Jak tarcza była jeszcze zimna to pęknięcie nie otwierało się ale po kilku hamowaniakch gdy się ciut rozgrzała coś zaczynało "pykać" z tyłu.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 11:48   #4
Kamillo
ford::average
 
Avatar Kamillo
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo ST 200 / Focus MkII Kombi
Silnik: 2.5 V6 / 2.0 Tdci @170KM
Rocznik: 2000 / 2007
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dziwny hałas wydobywający się z tylnych kół podczas jazdy

Cytat:
Napisał wombat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tarcze z tyłu w jakim stanie?
Warto uważnie sprawdzić ich stan. Ja miałem podobny objaw i okazało się ze tarcza była pęknięta. Jak tarcza była jeszcze zimna to pęknięcie nie otwierało się ale po kilku hamowaniakch gdy się ciut rozgrzała coś zaczynało "pykać" z tyłu.
Łozyska wymienialem ok 10tys km temu Mechanicy wykluczyli lozyska. Nie pomyslalem wogole o tarczy, ale faktycznie opoznione dzwieki moga pochodzic wlasnie od niej. Z tym ,ze z drugiej str czy nie powinno huczec tylko podczas hamowania? Tarcze rowniez swieze jakies 8-9tys przebiegu na koncie. Poprostu duzo powymienialem jakies czas temu zeby wyjsc na czysto. Wizualnie od str felgi widac jakby takie naciecia na tarczy mimo, ze to zwykla prosta tarcza. Nie inwestowalem jakos specjalnie w tylne, moze to blad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 17:41   #5
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: Dziwny hałas wydobywający się z tylnych kół podczas jazdy

Cytat:
Napisał Kamillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wizualnie od str felgi widac jakby takie naciecia na tarczy mimo, ze to zwykla prosta tarcza. Nie inwestowalem jakos specjalnie w tylne, moze to blad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej nie, nie błąd jeśli kolega nie jeździ na wyścigach. Większość "hamowania" odbywa się przodem więc pomijając kompletny badziew tylne tarcze nie muszą być 'jedynej słusznej marki' i za cenę 300zł za tarczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale to że kolega ma jakieś nacięcia (rozumiem, że nie powinno ich być bo tarcze były ich pozbawione - mówię tu o nacięciach biegnących od zewnętrznej do środka tarczy) to dziwne.

Jeżeli natomiast te niby nacięcia są co-centryczne (czyli 'na około') to oznacza że klocek może nie odpuszcza lub coś (np mały kamyczek, żwir, opiłek itp) dostało się pomiędzy tarczę i okładzinę i 'rzeźbi' tarczę - to tłumaczyło by dźwięk.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 21:11   #6
Kamillo
ford::average
 
Avatar Kamillo
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo ST 200 / Focus MkII Kombi
Silnik: 2.5 V6 / 2.0 Tdci @170KM
Rocznik: 2000 / 2007
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dziwny hałas wydobywający się z tylnych kół podczas jazdy

WLasnie nie sa na okolo, tylko tak wygladaja jak te fabrycznie nacinane z tym ,ze w moim przypadku to dosc plytkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zastanawiam sie co mam teraz z tym zrobic. Rozbierac to i ogladac tarcze na kanale? Wymienic? ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 02:09   #7
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: Dziwny hałas wydobywający się z tylnych kół podczas jazdy

ale to w koncu stuka czy huczy czy może cos jeszcze innego... a może cos kojarzysz z okresu kiedy to sie zaczeło, co w tedy wymieniłeś, lub może jakas kałuża wody, poza tym jak długo to trwa, jesli nie dlugo to może jeszcze nie byc widac na tarczach ze je klocki łapią. najlepszą opcją na sprawdzenie tarcz jest wizyta u tokarza.
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 22:19   #8
Kamillo
ford::average
 
Avatar Kamillo
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo ST 200 / Focus MkII Kombi
Silnik: 2.5 V6 / 2.0 Tdci @170KM
Rocznik: 2000 / 2007
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dziwny hałas wydobywający się z tylnych kół podczas jazdy

Cytat:
Napisał padi77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale to w koncu stuka czy huczy czy może cos jeszcze innego... a może cos kojarzysz z okresu kiedy to sie zaczeło, co w tedy wymieniłeś, lub może jakas kałuża wody, poza tym jak długo to trwa, jesli nie dlugo to może jeszcze nie byc widac na tarczach ze je klocki łapią. najlepszą opcją na sprawdzenie tarcz jest wizyta u tokarza.
Chcesz Kolego powiedziec, ze moglo wykrzywic tarcze? Powinny sie niesamowicie nagrzewac wtedy, a wsumie sa cieple ale nie gorace jak np z przodu.

Juz wszystko opisuje. Najpierw slychac stukot, czym szybciej tym zamienia sie to w ciagly huk, najprawdopodobniej z wiekszej czestotliwosci. Trudno powiedziec od kiedy...Najpierw mialem zimowki wiec wszystkie huczaly. Potem zalozylem letnie i huk z tylu pozostal mimo innej gumy :/ wiec trudno mi jest okreslic od kiedy. Moze juz bylo slychac w zimie, ale nie zwazalem wtedy uwagi, teraz to doskwiera jak z przodu panuje cisza. Poza tym nic nie zmienialem, a w kaluze nieraz sie wjechalo. Sproboje jeszcze zamienic opony z przodem moze to wina gumy. Nagrzewa sie jakby nie bylo, stad halas z opoznieniem. Bo ja juz nie mam pomysluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 01:21   #9
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: Dziwny hałas wydobywający się z tylnych kół podczas jazdy

Cytat:
Napisał Kamillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcesz Kolego powiedziec, ze moglo wykrzywic tarcze? Powinny sie niesamowicie nagrzewac wtedy, a wsumie sa cieple ale nie gorace jak np z przodu.

Juz wszystko opisuje. Najpierw slychac stukot, czym szybciej tym zamienia sie to w ciagly huk, najprawdopodobniej z wiekszej czestotliwosci. Trudno powiedziec od kiedy...Najpierw mialem zimowki wiec wszystkie huczaly. Potem zalozylem letnie i huk z tylu pozostal mimo innej gumy :/ wiec trudno mi jest okreslic od kiedy. Moze juz bylo slychac w zimie, ale nie zwazalem wtedy uwagi, teraz to doskwiera jak z przodu panuje cisza. Poza tym nic nie zmienialem, a w kaluze nieraz sie wjechalo. Sproboje jeszcze zamienic opony z przodem moze to wina gumy. Nagrzewa sie jakby nie bylo, stad halas z opoznieniem. Bo ja juz nie mam pomysluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiesz co mi jeszcze przyszło do głowy... wiem że to może być totalna abstrakcja ale, mnie jednak kiedyś sie to przytrafiło. A że to było 10 lat temu, mogłem zapomnieć... a może Ci kort w oponie strzelił??? wtedy opona jest (czasem nie znacznie) wybulona i napierdziela jak zwichrowana tarcza. A co do tych tarcz, może... nie wiem, tylko tak sobie głośno myślę.
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 12:38   #10
Kamillo
ford::average
 
Avatar Kamillo
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo ST 200 / Focus MkII Kombi
Silnik: 2.5 V6 / 2.0 Tdci @170KM
Rocznik: 2000 / 2007
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dziwny hałas wydobywający się z tylnych kół podczas jazdy

Bylem u znajomego na warsztacie. Sciagnelismy kola, obejrzelismy dokladnie kazdy zakamarek tylnego zawieszenia oraz ukl. ham. Tak wogole to wyszlo niezle niedoaptrzenie serwisu ktory wywazal mi opony. Okazalo sie, ze sa zalozone odwrotnie do kierunku jazdy niz powinny (kierunkowe)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Smich na sali ja nawet nie zwrocilem uwagi wkoncu zaufalem "specjalistom"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Halas dzieki temu zmniejszyl sie ale stukot pozostal. Dalej nie mam pojecia skad? Z tarczami wizualnie wporzadku. Nic nie widac zeby ocieralo. Klocek odchodzi prawidlowo. Jestem juz glupi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.