Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2010, 11:59   #1
kurkurior
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2005
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2,3i
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Rozłacza pompę paliwową 2,3i

Ostatnio dziwne rzeczy dzieją sie w moim aucie. Otóż czasami pompa paliwa sie nie włacza i nie mogę odpalić , a jadąc na benzynie zdarza się że się rozłaczy i auto mi gaśnie podczas jazdy. Na gazie jest OK, ale znów czasami potrafi bez powodu przłączac na benzyne i od razu z powrotem, całkowicie losowo.
Byłem u gazowników, ale po jazdach testowych z podpiętym laptopem stwierdzili ze to nie wina instalacji LPG(sekwencja). Wszystkie parametry w normie. Wyszło im jednak na komputerze, że czasami prąd ładowania spada na ułamek sekundy poniżej 11V. Albo zwarcie, albo problem z ładowaniem.

Podejrzewam dwie rzeczy przekaźnik pompy i kończączy się alternator.

Jakiś tydzień temu wymieniłem świece, obie cewki, przewody, ponieważ od cewek zaczeła się seria problemów.

Ma ktoś jakiś pomysł?


Ostatnio edytowane przez subratri ; 08-05-2010 o 12:24 Powód: korekta tematu
kurkurior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 12:30   #2
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Rozłacza pompę paliwową Galaxy 2,3i 99r

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 20:04   #3
kaszalot74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Łódź
Model: Galaxy 2.0 SCi
Silnik: 2.0i + LPG Diego
Rocznik: 1999
Postów: 43
Domyślnie Odp: Rozłacza pompę paliwową Galaxy 2,3i 99r

Spróbuj zacząć od wymiany (albo naprawy - zimne luty) przekaźnika nr 30. Przy jego wadliwym działaniu auto nie zapala (albo gaśnie) i miga dioda immobilisera na drzwiach kierowcy. Przerabiałem to u siebie, usunięcie zimnych lutów w przekaźniku wyeliminowało problem. Sam przekaźnik jest nieco nietypowy i dość ciężko osiągalny w sklepach.
kaszalot74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 09:47   #4
kurkurior
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2005
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2,3i
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozłacza pompę paliwową Galaxy 2,3i 99r

Wczoraj wieczorem pompa przestała całkiem podawać. Dostałem się do niej pod siedzeniem i zmierzyłem miernikiem, że na kostke przychodzi napięcie.
Także wydaje mi sie że przekaźnik jest ok, raczej pompa siadła.

PS. do przekaźnika nie wiem jak się dostać, bo nie potrafie zdjąć panelu bezpieczników.
kurkurior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 17:08   #5
kurkurior
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2005
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2,3i
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozłacza pompę paliwową Galaxy 2,3i 99r

Cytat:
Napisał kurkurior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj wieczorem pompa przestała całkiem podawać. Dostałem się do niej pod siedzeniem i zmierzyłem miernikiem, że na kostke przychodzi napięcie.
Także wydaje mi sie że przekaźnik jest ok, raczej pompa siadła.
To jednak nie pompa. Napięcie dochodziło, ale na pływak, a na pompe nie. Podłączałem pompę na sucho do akumulatora i kręci, a po wpięciu w kostke i przekręceniu zapłonu nie działa.

Próbowałem dostać się do przekaźników i u mnie nie ma panelu z przekaźnikiem 30. Sa trzy rzędy bezpieczników, dwa poziome i jeden pionowy. Przy bezpiecznikach jest plastikowy panel z kostkami, a po zdjęciu go jest zielona płyta z układami SMD. Wydaje się że wszystko jest zintegrowane na tej płytce.
Nie wiem jak się do tego zabrać.
kurkurior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 23:15   #6
kaszalot74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Łódź
Model: Galaxy 2.0 SCi
Silnik: 2.0i + LPG Diego
Rocznik: 1999
Postów: 43
Domyślnie Odp: Rozłacza pompę paliwową Galaxy 2,3i 99r

Przekaźnik pompy paliwa jest w najgłębszej części panela. Z tego co pamiętam dosyć trudno się do niego dobrać, trzeba wybebeszyć najpierw płytę z bezpiecznikami a potem pierwszy panel przekaźników. Nie było to proste, pracę ułatwia wypięcie wszystkich przewodów z gniazd w panelu bezpieczników. Cały panel elektryki siedzi w takich zaczepach, jak się go uwolni to wypada w dół i łatwiej się rozbiera (nieco trudniej składa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Jeszcze jedno - sprawdź czy po przekręceniu zapłonu po dłuższej chwili miga dioda w drzwiach kierowcy. Jeżeli tak to twój problem to stuprocentowo ten przekaźnik.

Ostatnio edytowane przez kaszalot74 ; 10-05-2010 o 23:19
kaszalot74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 08:51   #7
kurkurior
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2005
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2,3i
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozłacza pompę paliwową Galaxy 2,3i 99r

Cytat:
Napisał kaszalot74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przekaźnik pompy paliwa jest w najgłębszej części panela. Z tego co pamiętam dosyć trudno się do niego dobrać, trzeba wybebeszyć najpierw płytę z bezpiecznikami a potem pierwszy panel przekaźników. Nie było to proste, pracę ułatwia wypięcie wszystkich przewodów z gniazd w panelu bezpieczników. Cały panel elektryki siedzi w takich zaczepach, jak się go uwolni to wypada w dół i łatwiej się rozbiera (nieco trudniej składa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Ja mam zupełnie inny panel. Taki jak w MKII. Pod bezpiecznikami jest tylko elektroniczna płyta główna jak w komputerze i koniec.

Ale z tym miganiem w drzwiach to sprawdze.
kurkurior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 12:15   #8
kurkurior
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2005
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2,3i
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozłacza pompę paliwową Galaxy 2,3i 99r

Okazało się że winny był immobiliser. 350zł naprawa w warsztacie i auto postawili.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
kurkurior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 16:27   #9
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Rozłacza pompę paliwową Galaxy 2,3i 99r

A migała dioda w drzwiach? Te 350zł to sama usługa? Bo jeżeli był to tylko przekaźnik to niezła cena ...
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 11:38   #10
kurkurior
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2005
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2,3i
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozłacza pompę paliwową Galaxy 2,3i 99r

Tak, migała dioda.

Wycenili 100zł diagnostyka, a 250 materiał i robocizna. Uważam że cena ekstra, bo liczyłem na wieksze koszty. Bardzo fajny warsztat.
kurkurior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.