Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2005, 13:15   #1
LukasH1988
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 26
Domyślnie Światła świecą wszedzie prócz na droge...

WItam mam taki problemik wczoraj zauwazylem bardzo niepokojąca rzecz w Mondku MKI (94) otóz jechalem przez droge otoczona drzewami taki a'la las oczywiscie wieczorem i co ciekawe musialem jechac prawie na pamiec bo nic niewidzialem swiatla dawaly tyle co nic . Nawet po właczeniu długich. Czy to moze byc wina źle wyregulowanych świateł czy poprostu Mondki maja taką słaba wydajnośc żarówek ? . Dziekuje za odpowiedz
Ps. Dodam ze mam te brzydkie żołte wkładki w kloszach ale one raczej niemaja z tym nic wspolnego .

LukasH1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2005, 13:49   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Witam
1. wyczysc klosze (w taka pogode bardzo pmaga)
2. nie wkladaj zarowek z supermarketu (np.real) one udaja ze swieca
3. jedz na diagnostyke i ustaw swiatla
4. od angielskich wersji nie wolno montowac reflektorow bo nie da sie ich ustawic na ruch prawostronny, no ale to Ciebie chyba nie dotyczy
Pozdrawiam
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2005, 14:25   #3
LukasH1988
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 26
Domyślnie

Dziekuje za porady . Własnie sie obczytałem o tych żarówkach niby super ehs. Najlepsza propozycja jezeli chodzi o zmiane to PHILIPS-a Lub Helli ale narazie niezmieiam. Co do mojego tematu to sproóbuje przeczyscic albo najlepiej odrazu ustawic bo na poczatku myslalem ze któras jest spalona ale wszystkie sie palą . A taki mały offtop mozna jakoś usunąc te zółte wkładki ? Troche to brzydko wyglada jakby reflektor w srodku zardzewiał . Dziekuje za podpowiedzi
LukasH1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2005, 17:50   #4
jankikali
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2005
Skąd: JASTRZEBIE
Postów: 78
Domyślnie

Te żółte wkładki w srodku maja bardzo duzy wpływ na wydajnosc swiateł , a ze nie swieca na droge to trzeba je ustawic . Moja rada
Kup wkładki [ja kupiłem u JACKA] cos ok 105zł
Kup nowe zarówki np. TUNGSRAM +50% jest tansza a równie wydajna [17zł komplet]

I bedziesz miał rewelacyjne swiatła , u mnie róznica jest KOLOSALNA .
Koszt odekwatny do wydajnosci szczególnie teraz w tych warunkach

POZDRAWIAM
jankikali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2005, 18:27   #5
pawka007
ford::beginner
 
Avatar pawka007
 
Zarejestrowany: 27-11-2005
Skąd: Białystok
Model: MK IV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 29
Domyślnie

Polecam udać się do salonu forda i popytać się czy mają klosze z pryzmatem. Były takie w ostatnim roczniku MKI 96 wówczas reflektor nie wymaga posiadania wkładki która żółknie taki klosz kosztuje teraz ok 120 pln ponieważ ford wyprzedaje stare części. Można też nabyć za jakieś 220 pln cały reflektor z takim kloszem też wyprzedaż ale to rzadkość. Ja mam właśnie 96 i orginalny taki reflektor a zbity musiałem wstawić z wkładką bo nie znalazłem takiego jak mój aż do teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawka007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2005, 13:51   #6
Jupiter2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: KOŁO
Postów: 146
Domyślnie

dokaldnie tak jak piszesz, wymienic te zolte wkladki, ja wymienilem i efekt rewelacyjny, w serwisie troche drozsze, ok 65 zl sztuka, nie musisz wyjmowac reflektorow aby je wymienic. gdzies byl opis ze zdjeciami nawet, wymiana okolo godziny, przeczysc klosze od srodka, bywa ze jest tam jakis kurz.

Szczesliwego Nowego Roku ! oby bylo mniej tematow z problemami na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tego Wam zycze i sobie tezGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jupiter2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2005, 13:55   #7
LukasH1988
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 26
Domyślnie

Dziekuje za odpowiedzi :-) Widze ze zawsze pomożecie . Temat można zamknąc bo wiem co chcialem sie dowiedziec aa niema po co zasmiecac forum . Jeszcze raz dzieki

Ps. Dziekuje za życzonka Nawzajem życze :-)
LukasH1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.