Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2010, 21:26   #1
slaha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Sieradz/Whitegate
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Unhappy w czasie jazdy auto gaśnie

Witam

Już kiedyś pisałem o moim fordzie, silnik 1.4TDCI, problem był taki że podczas jazdy auto gasło. Początkowo były problemy z odczytem komputera ale w końcu znalazłem mechanika który dostał się do kompa i odczytał błędy.
Pierwsze odczytanie pokazało mnóstwo błędów ale skasował wszystkie, przejechał się kawałek podłączył ponownie i wyszedł 1 błąd - uszkodzenie czujnika położenia wału korbowego.
OK czujnik wymieniony auto odebrane. 2 dni jazdy problem pojawia się znowu, w czasie jazdy auto gaśnie jadę ponownie do mechanika, podłącza komputer i błąd zbyt wysokie napięcie mechanik dzwoni po jakiegoś magika elektronika. Magik przyjeżdża z jakimś sprzętem podłącza i testuje, diagnoza uszkodzenie alternatora
OK alternator wymieniony bo ktoś kto regeneruje takie rzeczy stwierdził, że tego nie da rady - nie wnikam, nie ważne.
Mam nowy czujnik położenia wału korbowego i nowy alternator.
OK auto działa i jeździ nawet tydzień czasu ale nie dużo bo około 35 km dziennie no i znowu problem w czasie jazdy auto gaśnie!!!!
Dodam, że auto zachowuje się normalnie tzn odpala, silnik pracuje równo czy zimny czy ciepły zawsze tak samo. W czasie jazdy nie zależnie od obrotów itp po prostu gaśnie. Nie ma reguły że przy zmianie biegów czy na biegu. Nic przed zgaśnięciem się nie dzieje i nie zapala się kontrolka od silnika.
Może ktoś z forumowiczów miał podobne objawy w jakimkolwiek aucie i może ktoś ma jakąś idee co to może być i gdzie szukać bo jak mam znowu jechać do mechanika i wymienić kolejną rzecz to mnie coś trafi. Póki co usuwane są tylko skutki awarii a nieznana jest przyczyna.
PROSZĘ O POMOC!!!
Pozdrawiam

slaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 15:29   #2
kamil87
ford::average
 
Avatar kamil87
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Pińczów
Model: 480/Fiesta
Silnik: 2,4 TDDI/1.1 (wtrysk)
Rocznik: 2001/1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: w czasie jazdy auto gaśnie

Ja powiem szczerze spotkałem się z czymś takim ale przyczyną była pompa wtryskowa i uszkodzone kable od ładowania. Miernikiem sprawdź jakie masz ładowanie. Choć ropniak powinien palić bez ładowania(np stosowana sztuczka że na 2 aku odpalasz i go wyjmujesz) to wq mnie nawet na nowym altku morze być problem z kablami. Więc miernik w ruch i :
- na włączonym silniku ez świateł sprawdzasz ładowanie(powinno być 14.47-15.35 V)
- załącz światła (spadek około 1-2V)
- jak ładowanie oki to sprawdzić układ paliwowy dokładnie
kamil87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 21:24   #3
slaha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Sieradz/Whitegate
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: w czasie jazdy auto gaśnie

Witam
Z ładowaniem wszystko jest OK obawiam się że może to być pompa wtrysków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy Ktoś ma sprawdzony serwis gdzie regenerują pompy??
pozdrawiam
slaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 11:44   #4
bkaka
ford::average
 
Avatar bkaka
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Toruń
Model: Fiesta
Silnik: 1,3 endura
Rocznik: 1997
Postów: 78
Domyślnie Odp: w czasie jazdy auto gaśnie

Moja fiesta (benzyna) gasła do czasu wymiany filtra paliwa, uszczelki pod pokrywą (okazało się że ,w środku było pełno czarnego zbitego syfu, może warto poszukać.
Temat był poruszany na forum.
bkaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 19:35   #5
slaha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Sieradz/Whitegate
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: w czasie jazdy auto gaśnie

Filtr paliwa wymieniłem w pierwszej kolejności nic nie pomogło. Jakiś magik od komputerów twierdzi że jest problem z komputerem i niby na nowo ma wgrywać całe oprogramowanie w serwisie forda ale coś mi tu nie pasuje i twierdzi że jest za małe ciśnienie paliwa. W poniedziałek mam coś więcej wiedzieć ale pomysł z wgrywaniem oprogramowania na nowo wcale mi się nie podoba.... Jest wogóle to możliwe??
slaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 20:51   #6
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: w czasie jazdy auto gaśnie

trochę ten magik przesadzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prędzej siada pompa niż elektronika. common rail jest wrażliwy na jakość paliwa więc zacznij od sprawdzenia pompy
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 20:58   #7
slaha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Sieradz/Whitegate
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: w czasie jazdy auto gaśnie

niby przesadza ale zastanawia mnie fakt, że po wymianie alternatora auto jeździło przez parę dni i było OK i później powrócił problem.
Dodam tylko że kontrolka od silnika nigdy się nie zapalała nawet w momencie przekręcenia kluczyka. Może faktycznie gdzieś jast problem z komputerem?? Nie mam pojęcia co się dzieje z tym autem...
slaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 12:24   #8
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: w czasie jazdy auto gaśnie

osobiście zacząłbym od sprawdzenia pompy. może być tak że przez wadliwie działające elementy mechaniczne elektronika dostaje świra...
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 12:28   #9
slaha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Sieradz/Whitegate
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: w czasie jazdy auto gaśnie

Ja i tak już nic nie poradzę auto stoi w serwisie forda i czekam na efekty. Mam nadzieje, że nie będą zbyt duże koszty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będą w końcu coś wiedzieć na 100% to napiszę.

Pozdr.
slaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 12:47   #10
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: w czasie jazdy auto gaśnie

tak już jest że im większa technika tym kłopoty większeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. weź tylko od nich rachunek to jakby czasem nie wyszło (czego nie życzęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. łatwiej będzie dochodzić zwrotu kosztów
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.