Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2010, 17:32   #1
toskania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Skąd: Marki
Model: MK3 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie kupiłam forda i co dalej?

WitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak w tytule, kupiłam MK2 , 2litry w benzynie, wersja GHIA, rok prod.1999, kombi. Jutro mondek idzie do warsztatu na wymianę płynów,filtrów, paska rozrządu, czyli standard po zakupie używanego samochodu. Na razie bolą mnie dwie rzeczy:
1. słaba moc silnika - muszę wprowadzić auto na obroty rzędu 2,5-3tys., żeby w ogóle zechciał iść do przodu. Mam wrażenie jakby go coś z tyłu trzymało, a przy prędkości ok.120km/h słyszę jakieś wycie z tyłu. Hamulce i sprzęgło biorą normalnie. Wcześniej jeździłam Toyotą z takim samym silnikiem i była to rakieta w porównaniu do Forda.
2.Nie działają wskaźniki: temperatury cieczy chłodzącej, licznik kilometrów ogólny i tzw.dzienny.Licznik kilometrów chodził przez chwilę, dobił do wartości 198000 i STOP. Domyślam się, że była kręcona "szafa", ale czy czeka mnie wymiana zegarów?
I jeszcze jedno, wiem, że nie w tym wątku, ale mam prośbę o instrukcję obsługi w jęz.polskim. Znalezione na forum linki nie działają. Mój adres:eszlufik@gmail.com.

I pytanko: gdzie w mojej okolicy mogę znaleźć różne części do forda, zarówno eksploatacyjne jak i elementy wyposażenia? Czy pozostaje mi tylko allegro?

Pozdrawiam, przepraszając za ewentualny bałagan w formule forum.
Tchnijcie we mnie radość z zakupu mondziaka, bo na razie nie jest fajnie

toskania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 18:44   #2
pawulons
ford::average
 
Avatar pawulons
 
Zarejestrowany: 13-06-2007
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 131 KM
Rocznik: II.2005
Postów: 144
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

No cóż i takie się zdarzają - trzeba było kupić mojego mundka! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
SPRZEDAŁEM SWOJEGO MUNDKA
pawulons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 19:16   #3
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

jako słowa otuchy powiem że jak obrobisz go w wymianie wszystkiego co eksploatacyjne i będziesz o niego dbać to przy odrobinie szczęścia dysponujesz autem niezawodnym w każdych warunkach. jak inni stoją, Ty przejedziesz przez zaspy. no a kolegów auta będziesz ciągnąć swoim do warsztatu. usterki się trafią, mi jak na razie odpukać takie co nie umożliwiały normalnej jazdy nie trafiały się.

co do mułowatości auta to przyczyn może być wiele:
- no ale podstawa to filtry powietrza i paliwa
- kable i świece
- potem lambda albo przepływomierz
- zapchany katalizator
- może coś obcierać
- generalnie to mozliwości sporo ( od pompy paliwa po lipne paliwo albo za szerokie opony)
osiągów znakomitych nie osiągniesz bo to jak pamiętam coś 9s do 100km/h poleci

wycie z tyłu? łożysko, a może nieszczelny wydech
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 19:54   #4
santi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2008
Skąd: Lanckorona/kraków
Model: mondeo mk1 4x4
Silnik: 2,0
Rocznik: 1995
Postów: 40
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

szumieć mogą także opony
santi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 20:11   #5
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

Na poczatek aby nie pakowac sie w koszty najlepiej zaczac od naprostrzych rzeczy, ktore mozna zrobic samemu lub z mala pomoca drugiej osoby np. czyszczenie przeplywomierza, wymiana filtru powietrza lub kabli i swiec ale mysle ze po kompleksowej wizycie w warsztacie kondycja samochodu sie poprawi lub wyjdzie szydlo z worka...a pozniej to juz tak jak napisal kolega dyda6joe, jazda autem wygodnym i niezawodnym :-)

Pzdr
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 20:13   #6
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

Koleżanko, co do muła to trzeba się przyzwyczaić.Nie wiem jaką toyotą jeździłaś ale przeważnie blacha na toyotach w porównaniu z fordem to bibuła.Mondeo jest ciężkie i tylko silnik 2,5 v6 ma solidnego kopa,a jeszcze jak autko ma pakiet st200 lub st220 to dopiero jest rarytas.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 20:19   #7
kriss941
ford::average
 
Avatar kriss941
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo Mk2 kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

Najpierw obsługa potem przyjemność z jazdy.Niestety licznik pewnie kręcony i będzie sie zacinał.(Pomaga plaśnięcie deski z góry ale na krótko )
Jnstrukcja na poczcie.
kriss941 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 20:23   #8
toskania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Skąd: Marki
Model: MK3 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wasze sugestie przekaże w razie co na warsztacieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.I tez liczę na to,że po kilku rutynowych czynnościach poprawi się co nieco.
Co do opon, jeżdżę na 14 calowych felgach, pewnie 185, ale nie sprawdziłam.
A toyota to była Carina E, 2litry/16V. Na pewno lżejsza jak ford.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie dot. namiarów na części pozostaje aktualne, chyba, że ktoś z Was ma kilka elementów wyposażenia do sprzedażyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toskania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 20:35   #9
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

polecam. szczególnie przy większych zakupach bo przesyłka wtedy gratis a części orginalne w cenach gites. no i allegro. niezawodne np. w szukaniu używek bądź rzadkich części
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 20:56   #10
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Odp: kupiłam forda i co dalej?

Kilka adresow Warszawskich, mam nadzieje ze wciaz aktualnych. Co do czesci to polecam jednak Allegro

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pzdr
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.