Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2010, 17:21   #1
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie swąd przypalonego sprzęgła

Nie wiem czy to normalne, ale u mnie praktycznie każdy podjazd tyłem na nieco wyższych obrotach na krawężnik albo cofanie w śniegu, kończy się swądem, jak się domyślam przypalonego sprzęgła.
Kuga to ponoć mini terenówka więc nie powinien być taki wrażliwy, a bez choćby lekkiego przygazowania pod wyższy krawężnik nie da się pojechać, o cofaniu w błocie lub śniegu nie wspominając. Pytanie jak długo sprzęgło to wytrzyma?
Dziwne, bo w innych autach takiego objawu nigdy nie miałem.
Macie coś takiego w swoich Kugach?

Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 19:38   #2
Kriss1
ford::average
 
Avatar Kriss1
 
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy 4x4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2022
Postów: 76
Domyślnie Odp: swąd przypalonego sprzęgła

Dokładnie ma taki sam efekt. Jak sprzęgło popłynie to zamęcze serwis aż wymienią na gwarancji...

Cytat:
Napisał Zielnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy to normalne, ale u mnie praktycznie każdy podjazd tyłem na nieco wyższych obrotach na krawężnik albo cofanie w śniegu, kończy się swądem, jak się domyślam przypalonego sprzęgła.
Kuga to ponoć mini terenówka więc nie powinien być taki wrażliwy, a bez choćby lekkiego przygazowania pod wyższy krawężnik nie da się pojechać, o cofaniu w błocie lub śniegu nie wspominając. Pytanie jak długo sprzęgło to wytrzyma?
Dziwne, bo w innych autach takiego objawu nigdy nie miałem.
Macie coś takiego w swoich Kugach?
Kriss1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 23:00   #3
emare37
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-08-2006
Skąd: raj
Model: 4 kółka
Silnik: 21KM
Rocznik: 1925
Postów: 235
Domyślnie Odp: swąd przypalonego sprzęgła

to w ff nie ma takich jaj tylko sie podjezdza i wywija pod wszystko

moim zdaniem to jeździć nie umiecie..nie sądze zeby to byla wina sprzegła..F raczej by sobie nie pozwolił na jakis bład konstrukcyjny..za dlugo trzymacie na sprzegle i za duzo gazu

na kurs jazdy Was wysłac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)


jeszcze dodam, ze serwis nie uznaje przypalonego sprzegla jako usterke auta tylko wina uzytkownika a w tym przypadku kazda naprawa na koszt uzytkownika chyba, ze stwierdzona jest usterka masowa czyli w wiekszosci aut

Ostatnio edytowane przez emare37 ; 22-01-2010 o 07:58
emare37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 14:31   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: swąd przypalonego sprzęgła

Cytat:
Napisał emare37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na kurs jazdy Was wysłac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
A Ciebie na kurs celnych uwag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Skoro w Kudze jest, w Fieście MK6 i 7, to tym bardziej w Fusionie.
Widocznie nie jeździsz po prawdziwym śniegu albo cofasz na czarnym asfalcie.

Swoją drogą ciekawe czemu tak w Fordzie jest...

Cytat:
Napisał Zielnik
Pytanie jak długo sprzęgło to wytrzyma?
Aż tyle chyba nie jeździsz na wstecznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 22-01-2010 o 14:33
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 15:04   #5
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: swąd przypalonego sprzęgła

Cytat:
Napisał emare37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to w ff nie ma takich jaj tylko sie podjezdza i wywija pod wszystko

moim zdaniem to jeździć nie umiecie..nie sądze zeby to byla wina sprzegła..F raczej by sobie nie pozwolił na jakis bład konstrukcyjny..za dlugo trzymacie na sprzegle i za duzo gazu

na kurs jazdy Was wysłac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)


jeszcze dodam, ze serwis nie uznaje przypalonego sprzegla jako usterke auta tylko wina uzytkownika a w tym przypadku kazda naprawa na koszt uzytkownika chyba, ze stwierdzona jest usterka masowa czyli w wiekszosci aut
Do tytułu mistrza kierownicy nie aspiruję, ale mam za sobą 20 lat jazdy po polskich drogach wszelakimi markami aut i jednośladów, więc amatorem raczej nie jestem i mam z czym porównywać.
To jest moje pierwsze auto Forda, a w innych markach jakimi do tej pory się poruszałem, nigdy takiego efektu nie było, nawet w trakcie wielu górskich wypadów i jeździe w trudnych, górskich warunkach. Żebym to jeszcze piłował silnik w jakiś ekstremalnych warunkach to bym zrozumiał, ale staram się z autkiem obchodzić łagodnie i mówię o normalnym poruszaniu się Kugą po zaśnieżonym mieście...
... i niech mi w serwisie nie mówią, że to moja wina jak sprzęgło się z tego powodu spali!!!

Ostatnio edytowane przez Zielnik ; 22-01-2010 o 15:07
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 15:06   #6
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: swąd przypalonego sprzęgła

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż tyle chyba nie jeździsz na wstecznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie preferuję jazdę przodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 16:29   #7
emare37
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-08-2006
Skąd: raj
Model: 4 kółka
Silnik: 21KM
Rocznik: 1925
Postów: 235
Domyślnie Odp: swąd przypalonego sprzęgła

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A Ciebie na kurs celnych uwag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Skoro w Kudze jest, w Fieście MK6 i 7, to tym bardziej w Fusionie.
Widocznie nie jeździsz po prawdziwym śniegu albo cofasz na czarnym asfalcie.

Swoją drogą ciekawe czemu tak w Fordzie jest...



Aż tyle chyba nie jeździsz na wstecznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jak nie ma prawdziwego sniegu to jeżdze po sztucznym a jak chodzi o asfalt to obecnie trudno znalezc kawalek czarnego jak wszystko skute lodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

27 lat jezdze autami..nigdy mi sie nie zdarzylo i nie jestem laikiem, ktory boi sie lodu czy sniegu
i nie mowie tego zlosliwie czy jak po prostu dziwie sie ze taki efekt wystepuje
mam przejechane fusionem 103 tys. i ostatnio tez szarżowalem po lodzie i zaspach na polsprzegle ale zeby cos sie przypalalo to nigdy
moze te nowe produkcje fiesty i kugi sa jakies felerne

mialem problemy ze sprezynka powrotna pedalu sprzegla 3 razy pekla i uwazam to za wade konstrukcyjna..ledwo pojechalem do serwisu to zaczeli na mnie naskakiwac ze sprzeglo rozwalilem i ze mnie obarcza kosztami

tak wiec jesli wam poleci sprzeglo to nie macie szans na bezgotowkowa naprawe

nalezalo by sie zastanowic i moze wyslac pare meili do forda z zapytaniem czy taki efekt nie jest przypadkiem efektem wady konstrukcyjnej
pozdrówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez emare37 ; 22-01-2010 o 16:36
emare37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 16:33   #8
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: swąd przypalonego sprzęgła

Wiem!... w Kudze najwidzoczniej montują sprzęgło z KIA Ceed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe dyskusje znalazłem na forum KIA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 16:42   #9
emare37
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-08-2006
Skąd: raj
Model: 4 kółka
Silnik: 21KM
Rocznik: 1925
Postów: 235
Domyślnie Odp: swąd przypalonego sprzęgła

Cytat:
Napisał Zielnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem!... w Kudze najwidzoczniej montują sprzęgło z KIA Ceed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe dyskusje znalazłem na forum KIA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dokładnie o czym piszemy tutaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kolesie tam napisali cos czego nie rozumiem ze niby na gazie zmieniaja biegi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pierwsze slysze
jak tak sie poczyta to sie czlowiek oduczy jezdzic hihi

Ostatnio edytowane przez emare37 ; 22-01-2010 o 16:47
emare37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 17:18   #10
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: swąd przypalonego sprzęgła

Cytat:
Napisał emare37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dokładnie o czym piszemy tutaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kolesie tam napisali cos czego nie rozumiem ze niby na gazie zmieniaja biegi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pierwsze slysze
jak tak sie poczyta to sie czlowiek oduczy jezdzic hihi
Dyskusja tam jest długa i jak zwykle nie przywiązywałbym się do wszystkich, mniej lub bardziej sensownych wypowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niemniej nie chodzi o zmianę biegów na gazie tylko o ruszanie tyłem z lekkim przygazowaniem na półsprzęgle, bez czego pod większa górkę czy krawężnik nie podjedziesz bo zdławisz silnik.
Gdybym brał pod uwagę tylko doświadczenie z innych aut i na własnej skórze nie doświadczyłbym tego efektu w Kudze to też bym nie uwierzył i zareagował dokładnie jak Ty.
Umów się na jazdę testową to zobaczysz o czym mówię.
Moim zdaniem sprzęgło jest niedostosowane do większej masy Kugi i nie radzi sobie z przeniesieniem większego momentu... pewnie to te same co w Focusie albo Mondeo
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.