Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2010, 19:53   #1
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie usterka układu ESP

Witam!

Od niedawna [jakieś 2 tygodnie] jestem właścicielem Focusa 2.0 TDCi z 2005 roku. Dziś wracając od dziewczyny wyskoczył mi komunikat o usterce układu ESP, zapaliła się kontrolka od ESP i układ się wyłączył. Teraz za każdym odpaleniem silnika na komputerze cały czas wyskakuje "usterka układu ESP" przyznam, że w tych warunkach drogowych [a każdy wie jak dbają o nas panowie z zarządu dróg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.] ESP włączało się przy prawie każdym ruszaniu samochodem [zaśnieżone parkingi, skrzyżowania itp. :-/// ]. Czy któryś z użytkowników miał takie coś? Co mogło spowodować usterkę i co w ogóle mogło ulec awarii? I ostatecznie na jakie koszta naprawy mam się szykować?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 21:50   #2
majki_focus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: W-wa
Model: Focus II
Silnik: TDCi 2.0 100 kW (136 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

witam,

dziś przydarzyła mi się podobna "przygoda", dlatego pozwolę sobie podłączyć się pod Twój wątek.
Godzina jazdy po mieście, 5 minutowy postój z włączonym silnikiem, przy ruszenia wysyp kontrolek na desce: ABS, ESP i czerwona od ręcznego + informacja na wyświetlaczu "USTERKA UKŁADU ESP".
Dojechałem spokojnie do domu, hamulce działają nadal, choć zasadniczo nie miałem okazji wykonać mocnego hamowania.
Wg informacji z książki (instrukcja obsługi, jako laik zaglądam do niej przy takich przypadkach) prawdopodobnie poziom płynu hamulcowego jest za niski. Dlatego też kupiłem płyn DOT-4 firmy Boryszew ERG (niestety nie taki sam jak ten fordowski = Super DOT-4, ale nic innego nie było). Problem jaki się pojawił to faktyczne dostanie się do zbiornika płynu hamulcowego - zbiornik znajduje się obok akumulatora, sęk w tym że schowany jest pod listwą (na zdjęciu z MK I ta kratka, z której "wyrasta" wycieraczka, u mnie jest znacznie większa - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]).
Pytanie brzmi - czy mogę bez problemów zdjąć tę osłonę aby dostać się do zbiornika? czy raczej zabawa w jakąś powyginaną rurką?
Wolałbym najpierw sprawdzić poziom tego płynu...
Z góry dzięki za wszelkie pomocne uwagi
majki_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 18:31   #3
karmaz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: śląsk
Model: ford fokus
Silnik: tdci 2li
Rocznik: 2004
Postów: 272
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

Cytat:
Napisał Glenroy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!

Od niedawna [jakieś 2 tygodnie] jestem właścicielem Focusa 2.0 TDCi z 2005 roku. Dziś wracając od dziewczyny wyskoczył mi komunikat o usterce układu ESP, zapaliła się kontrolka od ESP i układ się wyłączył. Teraz za każdym odpaleniem silnika na komputerze cały czas wyskakuje "usterka układu ESP" przyznam, że w tych warunkach drogowych [a każdy wie jak dbają o nas panowie z zarządu dróg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.] ESP włączało się przy prawie każdym ruszaniu samochodem [zaśnieżone parkingi, skrzyżowania itp. :-/// ]. Czy któryś z użytkowników miał takie coś? Co mogło spowodować usterkę i co w ogóle mogło ulec awarii? I ostatecznie na jakie koszta naprawy mam się szykować?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
mi się pojawiał ten komunikat jak miałem letnie opony dokładnie źle wytarta opona( na zimówkach nic takiego narazie nie wypadło a są wszystkie równe pozdrawiam
karmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 19:44   #4
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

Sprawdzę jeszcze jutro jak z tymi oponami jest bo mam wielosezonowe, tak tak wiem, że to chłam, ale z takimi już kupiłem i dopóki nie zaopatrzę się w jakieś felgi na lato to raczej nie będę inwestował w zimówki.
Płyn hamulcowy jest ok, sprawdzałem zaraz po zapaleniu się lampki, bezpieczniki ok. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić we własnym zakresie. Ale wkurzające jest to że świeci się kontrolka od ESP, które oczywiście się wyłącza, a na naciśnięcie przycisku [żeby ręcznie uciszyć ESP] w ogóle nie ma żadnej reakcji.
Wybiorę się chyba w weekend gdzieś do jakiegoś serwisu co by go na komputerek wziąć :/
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 19:32   #5
karmaz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: śląsk
Model: ford fokus
Silnik: tdci 2li
Rocznik: 2004
Postów: 272
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

Cytat:
Napisał Glenroy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzę jeszcze jutro jak z tymi oponami jest bo mam wielosezonowe, tak tak wiem, że to chłam, ale z takimi już kupiłem i dopóki nie zaopatrzę się w jakieś felgi na lato to raczej nie będę inwestował w zimówki.
Płyn hamulcowy jest ok, sprawdzałem zaraz po zapaleniu się lampki, bezpieczniki ok. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić we własnym zakresie. Ale wkurzające jest to że świeci się kontrolka od ESP, które oczywiście się wyłącza, a na naciśnięcie przycisku [żeby ręcznie uciszyć ESP] w ogóle nie ma żadnej reakcji.
Wybiorę się chyba w weekend gdzieś do jakiegoś serwisu co by go na komputerek wziąć :/
noi jak foka jest już znana przyczyna
karmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 13:39   #6
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

Tak byłem dziś u mechanika, foka została podłączona do komputera i po mniej więcej 15 minutach przyszedł mechanik i dostałem taki oto wydruk:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazało się, że do wymiany jest pompa układu ABS. W stacji, w której diagnozowali usterkę powiedziano mi, że jeśli chcę mieć nową pompkę to może zająć się tym tylko ASO bo na rynku niedostępne są nowe oryginalne pompy, a używki z wiadomych przyczyn nie chcę.

Czy orientuje się ktoś ile w ASO mogą policzyć sobie za wymianę pompy ABS-u? Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji a najbliższy serwis forda jest 50-60km od mojego miejsca zamieszkania i nie chciał bym tam tak w ciemno jechać. Czy jest jakaś szansa, że zmieszczę się w 1000zł?

Z góry dziękuję za pomoc.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 22:41   #7
karmaz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: śląsk
Model: ford fokus
Silnik: tdci 2li
Rocznik: 2004
Postów: 272
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

w serwisie chyba ci nie starczy ale weź pod uwagę że te silniki były montowane w innych autach np, ceny do peugeotów 407, moim zdaniem są tansze ale nie wiem jaki jest osprzęt dawany w tych firmach poszukaj? a nie jest to jedna firma co daje te silniki więc jak troszeczkę poszukasz to znajdziesz mogę ci podpowiedziec że montowali je i podobno montują w peugeotach citroenach fordach mazdach i podobno w volvo

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 11-10-2010 o 17:36
karmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 08:34   #8
mihal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 414
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

Cytat:
Napisał Glenroy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy orientuje się ktoś ile w ASO mogą policzyć sobie za wymianę pompy ABS-u? Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji a najbliższy serwis forda jest 50-60km od mojego miejsca zamieszkania i nie chciał bym tam tak w ciemno jechać.
Z góry dziękuję za pomoc.
zorry za OT, ale jakis czas temu wynaleziono telefon.
mihal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 16:42   #9
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

Cytat:
Napisał mihal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zorry za OT, ale jakis czas temu wynaleziono telefon.
Taaaa uważasz, że nie mam dostępu do takich cudów techniki? Gdyby powiedzieli mi w serwisie ile to będzie kosztować, to raczej bym tu takiego pytania nie zadawał... Ale dzięki za troskę
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2010, 15:39   #10
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

Byłem dziś w serwisie, samochód jak to powinno być został podłączony pod komputer i jak szło się spodziewać pokazało że wina leży po stronie pompy ABS.
Serwisant zapytany o koszty powiedział mi cenę, która po prostu zwaliła mnie z nóg... 3700zł + koszty wymiany.

Nie ma jakichś zamienników tej pompy dostępnych gdzieś na rynku? bo te 4000zł to jednak trochę dużo :/

Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć gdzie znajduje się pompa ABS/ESP w focusie 2.0 TDCi? bo potrzebuje numeru seryjnego tej zamontowanej w samochodzie.

Ostatnio edytowane przez Glenroy ; 19-01-2010 o 16:47
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.