Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2009, 09:47   #1
Nowak1410
ford::average
 
Avatar Nowak1410
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Model: MONDEO mk1
Silnik: 1.8 ZETEC + LPG. AUTOMAT
Rocznik: 1995
Postów: 85
Domyślnie jaki katalizator?

Witam Panowie.
Mam problem.
Katalizator zapchany, brzęczy, brak mocy i duże spalanie tak jak w innych tematach było opisywane. Ale mam pytanie. Jaki kupić? dziś zmierzyłem wymiary:
dł: 36cm
szer: 18,5cm
srednica wejścia od silnika jest jajko 74mm/51mm
i wyjście średnica ok 54mm.

Co byście polecili? Mondeo mk1 1.8 zetec automat.

Nowak1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 11:02   #2
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: jaki katalizator?

Cytat:
Napisał Nowak1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Panowie.
Mam problem.
Katalizator zapchany, brzęczy, brak mocy i duże spalanie tak jak w innych tematach było opisywane. Ale mam pytanie. Jaki kupić? dziś zmierzyłem wymiary:
dł: 36cm
szer: 18,5cm
srednica wejścia od silnika jest jajko 74mm/51mm
i wyjście średnica ok 54mm.

Co byście polecili? Mondeo mk1 1.8 zetec automat.
Ja bym na Twoim miejscu wymienił na nową puszkę. Np pierwsza lepsza aukcje:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Do tej ceny pewnie trzeba wliczyc z 50-80zł za wspawanie tego w miejsce starego.

Pewnie za chwilę ktos tutaj koledze napisze że nie warto kupować nowego katalizatora, wystarczy jakąś rurkę wstawić i będzie git. Ja jednak takie cos odradzam. Sam u siebie pomimo dobrego katalizatora kupiłem taką gotową rurkę do mondka w kształcie katalizatore. Coś takiego:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
no i przy najbliższym przeglądzie auto nie dostało przegladu, z powodu emisji spalin. Skonczyło sie na wmontowaniu starego katalizatorach, straconym czasie i nerwach - w sumie nie polecam, chyba ze kolega ma pewność że nikt na przegladzie nie bedzie leciał do auta z analizatorem spalin.

No i kolejna kwestia - PRZESTRZEGAM kolegę przed montażem pseudo strumiennic z allegro. Po montażu tego w aucie nie ma żadnej poprawy w osiagach, a moze ona jedynie pogorszyć osiągi samochodu i być przyczyną uszkodzen silnika (zmienia się cisnienie w kolektorze wylotowym, czesc spalin jest nawracana ponownie do komory spalania co moze skutkować wypaleniem uszczelki od głowicy). Wiem co mówię bo sam pracowałem kiedyś dorywczo w warsztacie specjalizującym sie tylko w wydechach.

Jeśli kolega będzie odkręcał rurę od kolektora wydechowego to niech dokładnie jeszcze obejrzy pierscien uszczelniajacy, czy nie ma zadnych peknięć i ukruszeń. Ja wmontowałem stary pierscień do nowej rury i po 200-300km na połączeniu zaczęło mi pierdzieć bo pierscien ukruszył się.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 11:11   #3
domink
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 1,8 16v SCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: jaki katalizator?

Witam.A czy na pewno jest to wina katalizatora??? Proponowałbym zajrzeć w przepływomierz , sondę lambda. No chyba że jesteś pewien i masz sprawdzone że to katalizator.Pozdrawiam
domink jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 11:21   #4
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: jaki katalizator?

Cytat:
Napisał domink Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.A czy na pewno jest to wina katalizatora??? Proponowałbym zajrzeć w przepływomierz , sondę lambda. No chyba że jesteś pewien i masz sprawdzone że to katalizator.Pozdrawiam
Raczej sonda albo przepływomierz by nie brzęczały. Zawsze przed wymianą katalizatora mozna wymontować całą rurę z nim i zajrzeć do środka. Ale z tego co kolega pisze to na 99% katalizator. Po prostu wkłąd ceramiczny obluzował sie w srodku i brzeczy. Dodam że lepiej się pospieszyć z jego wymianą, bo fragmenty wkładu ceramicznego które się obluzują, są wydmuchiwane i przelatują do kolejnych tłumików co moze skutkować przytkaniem tłumików końcowych ( a nie da sie tego dziadostwa wytrzepać z tłumika), no i pozniej nawet po wymianie katalizatora takie tłumiki potrafią nadal brzeczeć (fragmenty ceramiki w nich).
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 20:36   #5
Nowak1410
ford::average
 
Avatar Nowak1410
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Model: MONDEO mk1
Silnik: 1.8 ZETEC + LPG. AUTOMAT
Rocznik: 1995
Postów: 85
Domyślnie Odp: jaki katalizator?

nie w głowie mi strumienice, czy inne kawałki blachy zamiast katalizatoraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko czy takie uniwersalne katalizatory się sprawdzają?

On mi brzęczał jakiś czas temu, ale gdzieś porcelanka wleciała i się uspokoił. Ostatnio znowu brzęczy na każdych obrotach tym razem. A po dluższej jeździe strasznie osłabł.
A jeśli to sonda lambda, to jak to sprawdzić? Na analizatorze spalin mi wykaże?
spaliny niby lecą normalnie z rury, ale dźwięk przy ok 2500obr/min. jest strasznie "buczący"/"rasowy".

a przepływomierz wariuje. Jest wyczyszczony, druciki zdają się być w dobrym stanie, a czasem obroty potrafią falować na ciepłym silniku, po odłączeniu przestają, ALE bardzo rzadko.
Nowak1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 20:40   #6
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: jaki katalizator?

gdzie to w tym kraju sprawdzaja skład spalin? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nigdy nie udało mi się tego doświadczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 22:22   #7
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: jaki katalizator?

Cytat:
Napisał grzesdc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie to w tym kraju sprawdzaja skład spalin? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nigdy nie udało mi się tego doświadczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam, gdzie ja robię przeglądy sprawdzają. Nie spotkałem się jeszcze ze stacją diagnostyczną, w której nie mieli by analizatora spalin, chyba, że im się nie chce.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 22:26   #8
STROMAN
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Stanica (kolo Gliwic)
Model: Mondeo ST200
Silnik: 2,5 V6+ LPG STAG 300
Rocznik: 99
Postów: 160
Domyślnie Odp: jaki katalizator?

Włóż strumienicę w obudowie katalizatora. Zmniejszy Ci spalanie i dźwięk lepszy będzisz mieć
STROMAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 22:45   #9
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: jaki katalizator?

Cytat:
Napisał mascom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i kolejna kwestia - PRZESTRZEGAM kolegę przed montażem pseudo strumiennic z allegro. Po montażu tego w aucie nie ma żadnej poprawy w osiagach, a moze ona jedynie pogorszyć osiągi samochodu i być przyczyną uszkodzen silnika (zmienia się cisnienie w kolektorze wylotowym, czesc spalin jest nawracana ponownie do komory spalania co moze skutkować wypaleniem uszczelki od głowicy). Wiem co mówię bo sam pracowałem kiedyś dorywczo w warsztacie specjalizującym sie tylko w wydechach.
A jak kolega STROMAN odniesie sie do tekstu kolegi powyzej ?
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 19:02   #10
ChrisB
ford::average
 
Avatar ChrisB
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1,6 z LPG
Rocznik: 1993
Postów: 152
Domyślnie Odp: jaki katalizator?

Mi sprawdzili emisje spalin przy 3 przegladzie (wszystkie robione w jednym miejscu) i okazalo sie ze mam 6ciokrotnie przekroczona emisje HC. Nie bylo to dziwne bo poprzedni wlasciciel wycial bebechy z katalizatora. "Nowy" znalazlem na szrocie (200zl).
ChrisB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.