Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2009, 20:55   #1
gwiazddka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2009
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 13
Question Spada temp. podczas postoju

Witam.

Nie wiem czy to problem czy to jest normalne ale przejawia się tak:
Podczas jazdy silnik się nagrzewa normalnie. Jednak wskazówka temp. silnika staje milimetr przed kreska pionowa. Podczas jazdy temp. nie wariuje natomiast podczas postoju z włączonym silnikiem ok 5-10 min i włączonym nawiewie z ciepłym powietrzem temp. silnika spada do 1/4 skali. Teraz pytanie czy wszystko jest ok i tak powinno być czy cos jest nie tak. Termostat mały został wymieniony ponieważ były wariacje temp. podczas jazdy i objawy w/w pojawiły się zaraz po wymianie.

__________________
I po latach znów kupiłem tego samego mondka tylko w tddi
gwiazddka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 15:38   #2
diament_29
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-11-2006
Skąd: Biebrzański Park Narodowy
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Spada temp. podczas postoju

Hej, mam tak samo od 3 lat zimą i u kolegi z identycznym motorem też. Termostat nie był wymieniany. Uważam, że jest to normalne, szczególnie gdy temp. - 14 st C, silnik jest po prostu niedogrzany a dogrzewanie elektryczne nie radzi sobie. Tylko w modelach na skandynawię mają lepsze rozwiazania.
diament_29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 21:10   #3
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Spada temp. podczas postoju

Nie jest to normalne. Panowie sprawdźcie mały termostat (od chłodzenia oleju) i oczywiście duży (główny), widać ewidentnie, że jest zawieszony.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 16:40   #4
diament_29
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-11-2006
Skąd: Biebrzański Park Narodowy
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Spada temp. podczas postoju

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to normalne. Panowie sprawdźcie mały termostat (od chłodzenia oleju) i oczywiście duży (główny), widać ewidentnie, że jest zawieszony.
Wydaje mi się, że nie masz racji, bo jeśli któryś termostat byłby zawieszony to podczas jazdy temperatura silnika była by jeszcze niższa niż podczas postoju, wystarczy, że przejadę z 2 minuty i temperatura wraca do normy.
diament_29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 16:45   #5
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Spada temp. podczas postoju

W mk4 tez tak mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 17:13   #6
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spada temp. podczas postoju

Oczywiście że tak. To jest normalny objaw, ludzie to jest DIESEL, nowoczesny DIESEL a nie benzyna. Silnik wysokoprężny charakteryzuje się małą stratą ciepła a raczej efektowną zamianą ciepła na prace. Mamy -15 do -23 na zewnątrz. Stojąc na czerwonym świetle silnik nie pracuje pod obciążeniem a temperatura jaka jest każdy widzi. Pewnie i ogrzewanie macie włączone-odbieracie ciepło którego i tak silnik ma mało. Pod ściągnięciu nogi z gazu (np. jazda z górki ) odcinany jest dopływ paliwa (tak tak, jezu jade za darmo !! ) do cylindrów wpada tylko samo powietrze (ooo...jak to?) więc spalania "nima". To też temperatura spada...Ile jeszcze będzie tematów o nie dogrzany silnik w TDCi i że po wymianie termostatów (sprawnych zresztą) nic to nie dało....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja mam dogrzewacz płynu chłodzącego, coś to pomaga bo łapie temp pracy przy obecnych mrozach po 3.5-4km bardzoooo wolnej jazdy. Potem sobie pozwalam na więcej jak się zagrzeje. Natomiast czasem też wskazówka spada delikatnie jak włącze ogrzewanie.

Ostatnio edytowane przez Snajper_881 ; 19-12-2009 o 17:27
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 21:48   #7
dybcus
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCi - 90 KM
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Spada temp. podczas postoju

A u mnie niezależnie o temp. zewnętrznej wskazówka rzadko kiedy wskaże więcej niż 80-82 stopni. No a teraz na postoju również zjazd w dół.
dybcus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 13:01   #8
wojciech
ford::amateur
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 20-06-2009
Skąd: Police
Model: mondeo kombi
Silnik: 2000 tddi
Rocznik: 2000 listopad
Postów: 1
Domyślnie Odp: Spada temp. podczas postoju

ja zaslonilem grila przed chlodnica i trzyma lepiej temperature oczywiscie nie zaslaniaj tej od oleju disel musi byc cieply szybciej traci temperature od benzyny
wojciech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.