Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2009, 15:26   #1
jakobs
ford::amateur
 
Avatar jakobs
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: UK
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Mocne wibracje powyzej 80km/h

Witam, to moj pierwszy post.
Przeszukalem wczesniej forum aby znalesc temat z ktory mogl by mi pomoc z moim problemem, jednak wciaz problem pozostaje.
Posiadam Forda Focusa z konca 2006, kupiony i uzywany w UK.
Od kilku misiecy zauwazylem ze przy predkosci okolo 80km/h autem zuca strasznie na boki, dostaje wibracji, najbardziej odczuwalne sa na drazku od zmiany biegow, na kierownicy nie sa wyczuwalne. Przy mniejszych predkosciach tez troche czuc te wibracje, ale najsilniejsze sa w momencie dodawania gazu, jezeli gaz puszcze wibracje ustaja, jezeli przekrocze 80km rowniez ustaja jednka jak tylko dodam mocno gazu znow sa odczuwalne, sa na tyle silne momentami ze rzeczy w ucie rowniez dostaja drgan.
Do tej pory wymienilem nastepujace elemnty:
lewa polos kompletna
poduszke pod silnik srodkowa
4 opony na nowe

dodatkow w warsztacie auto bylo przez kilka dni sprawdzane i nic nie wykazalo.
byly wymieniane cale kola na inne
kola byly 3 razy wywarzane
zbierznosc rowniez zrobiona
komputer byl podlanczany, wykrylo tylko brak iskry na 2 zaworze, wymienilem wszytskie swiecei i kable oraz cewke i komputer nie pokazuje zadnych bledow
bylem rowniez w serwisie forda w elblagu, tam stwierdzili po kilku godzinach ze to poloska, ktora wymienilem i dalej mam ten sam problem.

Czy ktos sie spotkal z czyms takim ?

sorry za pisownie bez pl znakow.

jakobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 09:27   #2
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Mocne wibracje powyzej 80km/h

Witam
Moja foka też tak cała drżała, lecz przy troszkę wiekszej predkości. Wymieniłem tylko lewy przegub wewnetrzny (koszt przegubu wraz z krzyżakiem 260 zł z przesyłką)- wyrobiona była powierzchnia gdzie pracuje krzyżak (prawy przegub był dobry). Na razie jest wszytko OK.
Pozdrawiam
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 13:04   #3
jakobs
ford::amateur
 
Avatar jakobs
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: UK
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mocne wibracje powyzej 80km/h

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Moja foka też tak cała drżała, lecz przy troszkę wiekszej predkości. Wymieniłem tylko lewy przegub wewnetrzny (koszt przegubu wraz z krzyżakiem 260 zł z przesyłką)- wyrobiona była powierzchnia gdzie pracuje krzyżak (prawy przegub był dobry). Na razie jest wszytko OK.
Pozdrawiam
A ile twoja foka miala przejechane jak wymieniles ten przegub ? moja ma okolo 50000km, pozatym mechanik sprawdzal oba przeguby i poloski i wszystko wyglada ok
jakobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 14:07   #4
Jacek 07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-08-2009
Skąd: Zamość
Model: focusII
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 35
Domyślnie Odp: Mocne wibracje powyzej 80km/h

Mam cos podobnego. Od czasu jak wjechalem w dolek. Powyzej 85 telepie przy dodaniu gazu. Powyzej 100 przestaje. Przerabialem rozne rzeczy - felgi, opony itd. Wyglada na to ze jest jak u kolegi - przegub wewnetrzny. Nie wiadomo tylko ktory. Na razie jezdze ale trzeba postawic do warsztatu. I to tam gdzie maja szybki dostep do czesci zeby nie blokowac podnosnika.
Jacek 07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 07:52   #5
rexik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Sępólno Krajeńskie
Model: FOKUS II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Mocne wibracje powyzej 80km/h

Miałem to samo jak kupiłem auto okazało sie ze felga była krzywa. Po wizycie w wulkanizacji i wymianie felgi jest OK
rexik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 11:43   #6
jakobs
ford::amateur
 
Avatar jakobs
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: UK
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mocne wibracje powyzej 80km/h

Cytat:
Napisał rexik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem to samo jak kupiłem auto okazało sie ze felga była krzywa. Po wizycie w wulkanizacji i wymianie felgi jest OK
Ja wymienialem cale kola na inne wiec u mnie to odpada gdyz nic ta zamiana nie dala.
jakobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 12:31   #7
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Mocne wibracje powyzej 80km/h

Cytat:
Napisał jakobs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile twoja foka miala przejechane jak wymieniles ten przegub ? moja ma okolo 50000km, pozatym mechanik sprawdzal oba przeguby i poloski i wszystko wyglada ok
Witam
Wymiana była przy przebiegu 188 tys., lecz to telepanie było już dużo wcześniej.
A jak mechanik to sprawdzał? Czy demontował półosie?
W moim przypadku jednego dnia obie półosie były zdemontowane i sprawdzone, a nastepnie zamontowane z powrotem i zrobiona "lista zakupów". Po tygodniu nastapiła wymiana tego co było do wymiany.
Bez demontażu raczej tego się nie sprawdzi.
Pozdrawiam.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.