Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2009, 11:06   #1
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Aluminiowe felgi zimą?

Witam, chcę kupić nowe opony i felgi na zimę. mam piękne alusy z letnimi oponami, myślałem o stalowych felgan do zimówek. Sprzedawca pokazał mi falgi aluminiowe, które są przystosowane do warunków zimowych. Podobno jakaś inna technologia itp. czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z takimi felgami, czy warto je kupić? Stan polskich dróg, szczególnie zimą jest fatalny, nie wiem, czy producent przewidział jazdę po takich dziurach. Pozdrawiam.

Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 11:28   #2
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi zimą?

Cytat:
Napisał Tjara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, chcę kupić nowe opony i felgi na zimę. mam piękne alusy z letnimi oponami, myślałem o stalowych felgan do zimówek. Sprzedawca pokazał mi falgi aluminiowe, które są przystosowane do warunków zimowych. Podobno jakaś inna technologia itp. czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z takimi felgami, czy warto je kupić? Stan polskich dróg, szczególnie zimą jest fatalny, nie wiem, czy producent przewidział jazdę po takich dziurach. Pozdrawiam.
Ja ostatnio widziałem stalowe pięknie wypolerowane i wylakierowane wyglądały jak alusy a tańsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 11:34   #3
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi zimą?

powiem Ci tak, jeśli niewielka różnica w cenie można spróbować, jeśli większa to lepiej stalówki tym bardziej, że w razie "w" prostowanie stalówki jest lepsze albo i nawet sama wymiana na nową tańsza, zastanów się czy jak rozwalisz gdzieś alusa czy dostaniesz później pojedyńczą sztukę i za jakie pieniądze
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 12:34   #4
massiwo
ford::average
 
Avatar massiwo
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Miasto Boga
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi zimą?

takie cos ost widzialem na allegro....

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
massiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 12:56   #5
Karol2
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-09-2008
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EcoBoost 160KM
Rocznik: 2013
Postów: 67
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi zimą?

Bardzo fajny pomysł! Ktoś się może czepnąć, że to inna odmiana wiejskiego tunningu, ale dla mnie super sposób na oszukanie oka. Jak bym nie miał dwóch kpl. kół to bym kupił właśnie coś takiego... fajny pomysł
A co do wątku to proponuję stalowe felgi na zimę a alu na lato. Tak jest zdrowiej dla alufelg.
Też słyszałem o nowych powłokach lakierniczych na alu, ale jakoś nie za bardzo w to wierzę. Aluminium to aluminium. Nasze drogi to nasze drogi.
Karol2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 13:12   #6
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi zimą?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Też stalowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chodź nie jestem fanem chromu.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 14:17   #7
maku123
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-10-2008
Skąd: Koło, wielkopolska
Model: ?
Silnik: ?
Rocznik: ?
Postów: 102
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi zimą?

A tutaj oryginalne stalówki 5 ramienne do mondeo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co do felg to w tym roku kupiłem felgi aluminiowe m-ki Dezent i z informacji producenta wynika że nadają się na zimę (podobno specjalny lakier) ale jakoś nie mam zaufania i dlatego jak co roku założę zimówki na felgach stalowych.
maku123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 14:22   #8
mario_p
ford::average
 
Avatar mario_p
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Bytom-9 "Oberschlesien"
Model: Mk3 Kombi TrendX+ESP
Silnik: 130PS TDCI
Rocznik: 2004'FL
Postów: 179
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi zimą?

Cytat:
Bardzo fajny pomysł! Ktoś się może czepnąć, że to inna odmiana wiejskiego tunningu, ale dla mnie super sposób na oszukanie oka.
Widziałem ostatnio lawetę z nowymi oplami Astra i wszystkie miały właśnie takie fele więc to chyba oryginały opla, ale wyglądają fajnie trzeba przyznać
__________________
6 lat było Palio1.2 bez awarii, liczyłem na to samo z Mondkiem...ale nie ma tak źle!
mario_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 14:36   #9
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi zimą?

Nie ma czegos takiego jak "dostosowanie felg do warunków zimowych", to zwykłe naciaganie. Niby czym ta felga miała sie róznić od innej? Wymyslał odpowiedzi bedzie jedynie ten co chce je sprzedać...
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 14:52   #10
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi zimą?

Cytat:
Napisał pintonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma czegos takiego jak "dostosowanie felg do warunków zimowych", to zwykłe naciaganie. Niby czym ta felga miała sie róznić od innej? Wymyslał odpowiedzi bedzie jedynie ten co chce je sprzedać...
Też mi tak się wydaje. Handlowiec, to handlowiec, dlatego postanowiłem zwrócić się na forum o poradę. Zrezygnuję z alusów. Umówiłem się na jutro, zalożą mi stalówki, jakieś kołpaki oponki kupiłem Nokian. Dużo dobrego o nich ostatnio słyszałem. dzięki
Pozdro
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.