Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2009, 11:16   #1
pavvlo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie ksenon czy biksenon??!!

witam szanownych uzytkownikow...
mam pytanie - kilka miesiecy temu odebralem s-maxa w jednym z warszawskich salonow - bardzo chcialem miec swiatka biksenonowe i zapewniono mnie ze takie wlasnie beda (w ofercie taki punkt byl wymieniony w pakiecie platinium - okazalo sie jednak po odbiorze ze mimo nazwy mam auto ze swiatlami ksenonowymi - czy wiecie jaka wedle forda jest definicja takich lamp? bo ja bylem przekonany ze biksenon to swiatla drogowe i mijania z jednej zarowki ... czy macie podobne doswiadczenia? czy przydazyla sie Wam moze podobna historia? bede wdzieczny za refleksje... jednoczesnie informuje ze sam s-max ma sie swietnie i jestem z niego w pelni zadowolony!!
pozdrawiam

pavvlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 11:45   #2
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: ksenon czy biksenon??!!

Z tego co wiem to w części Mondeo jest spór. Wg mnie jest to biksenon. Światła drogowe masz w "podwójne", żarówka halogenowa + ksenon się otwiera. Słychać przy tym charakterystyczny odgłos. Dodam jeszcze, że jak jeżdżę w nocy to oświetlenie jest bardzo dobre, robi się jasno, dużo jaśniej niż przy żarówce halogenowej.
Jak się mylę proszę mnie poprawić, ale na pewno na brak światła nie będziesz narzekał.
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 12:01   #3
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: ksenon czy biksenon??!!

A problem z podnoszeniem się świateł po jakimś czasie jazdy jest już rozwiązany? Bo mnie tak bardzo irytują zbyt wysoko podniesione światła w "nowoczesnych" autach, że sam zamawiam S'ia ze zwykłymi halogenami.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 12:13   #4
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: ksenon czy biksenon??!!

Juz była dyskusja na temat bixenonów :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak jak wcześniej pisałem ,ja jestem przekonany,ze ma.
Jeśli się mylę ,niech mnie ktoś oświeci.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 12:33   #5
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: ksenon czy biksenon??!!

ma,ma,ma...zrobione na zasadzie przysłony,dodatkowe halogeny zrobione na drogowe... tak do błyskania jak by nie paliły się mijania(żarnik xenonowy ma zwłokę )no a że sie śmiga na światłach 24h to niestety tak jest jak jest...
.... co do efektu oświetlania gwiazd po przejechaniu jakiegoś odcinka jest to poprawione niestety wizyta w ASO i wgrywaja nowy soft
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 12:55   #6
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: ksenon czy biksenon??!!

100% biksenon. W nowszych problem z podnoszeniem świateł już nie występuje. Np. u mnie - mam produkcję początek 2008.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 13:12   #7
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: ksenon czy biksenon??!!

niestety problem był nawet do kwiecień 2008... sprawdzac np na ścianie .... narysować przy starcie (po odpowiednim ustawieniu-tz po teście) i jazda w droge po powrocie około 35 km bez gaszenia auta podjazd pod ściane i kontrola, u mnie super działało takie sprawdzenie,następnie ASO no i wg nich wszystko okey więc udawadniałem z fotkami i przyznali racje że nawet od Ford Polska dostali instrukcje eliminacji problemu uuupps sie rozpisałem nie na temat sorry ale mnie to trochę krwi kosztowało w ASOGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 13:39   #8
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: ksenon czy biksenon??!!

Co do kwestii ksenon czy biksenon to nie podejmuje się oceniać jak u innych. U mnie na 100 % biksenon i tutaj rewelka. Mam porównanie z moim drugim autkiem - Octavką gdzie są "tylko" ksenonki. przy krótkich jest super, niestety długie są zwykłe i po pierwsze widoczność gorsza - zupełnie inny charakter i kolor oświetlenia. Przy Maksiu super zarówno krótkie, jak i długie - przy długich robi się dokładnie kształtem tunel świetlny. Widoczność niesamowita, w zasadzie to współczuję kierowcom z naprzeciwka jak któryś wyłoni się szybko zza zakrętu lub wzniesienia a ja ułamek sekundy za późno je wyłączę. Co do podnoszenia się światełek po długiej jeździe na szczęście tego problemu nie mam - autko z grudnia 2008, chociaż czasami kierowcy z naprzeciwka mrugną ze ich oślepiam, ale to raczej kwestia pływających samopoziomujących się światełek przy jeździe po drogach z muldami.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 14:09   #9
pavvlo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: ksenon czy biksenon??!!

dzieki za zainteresowanie ale do tej pory jak sie okazuje moja wiedza byla dosc uboga, wedle ford polska swiatla biksenonowe to te ktore na "krotkich" swieca tylko ksenonem a po wlaczeniu swiatel "dlugich" ta sama lampajest... doswietlana lampa halogenowa, wiec swiatlo jest mieszane gdyz moc swiatla ksenonowego nie zmienia sie, do tej pory bylem przekonany ze jest to swiatlo ksenonowe (tylko!) z jednej lampy tak przy swiatlach mijania jak i drogowych... nie wiem czy kogos oswiecilem ale taka odpowiedz uzyskalem z ford polska - chodzi o to ze czulem sie oszukany przez dealera forda, ktory w ofercie wymienia swiatla biksenonowe a w zamowieniu auta swiatla nie sa wymienione tylko wchodza w skald pakietu platinium - jak zapytamy handlowca jakie swiatla sa w pakiecie to odpowie ze biksenony!! a kiedy poprosimy w dyruk specyfikacji to ... wymienione sa ksenony statyczne.... ciekaw jestem czy ta sama teoria tyczy sie tylko forda czy gdyby zadzwonic do BMW albo Audi to usyszy sie to samo??
pavvlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 14:40   #10
roger
ford::average
 
Avatar roger
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Wroclaw
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 154
Domyślnie Odp: ksenon czy biksenon??!!

To jest chyba nadinterpretacja Ford'a. Cytat z mojauto.pl: Działanie lampy biksenonowej opiera się na ruchomej przesłonie, której zadaniem jest sterowanie strumieniem światła w zależnością od aktualnych wymagań na drodze. W czasie gdy jest ona podniesiona wytwarza granicę światło-cienia zgodną z wymaganymi warunkami dla świateł mijania. W momencie gdy jest opuszczona światło drogowe ma swobodny tor przed sobą

W reflektorze biksenonowym światła drogowe mają taką samą barwę, co światła mijania. Poza tym światło drogowe charakteryzuje się szerokim i intensywnym promieniem zapewniającym lepszą widoczność na pustych odcinkach drogi.
roger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.