Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2009, 14:54   #1
sebwnu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 VR6 4x4
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Jak zaprogramować pilota?

Może ktoś wie jak się programuje pilot w galaxy. Po zmianie baterii przestał działać. Gdzieś wyczytałem, że trzeba przekręcię zamek w dzwiach kierowcy 3 razy w stronę otwarcia i się zapala się dioda od alarmu na boczku kierowcy i dalej naciskam przycisk zamykania na pilocie i trzymając go naciskam 3 razy przycisk otwierania i pilot mrugnie 5 razy ale potem dalej nie działa. Wcześniej wszystko dobrze chodzło.

sebwnu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 06:51   #2
grafalz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: mazowieckie
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jak zaprogramować pilot

Zacytuję opis z instrukcji obsługi (niestety nie ma opcji dodaj załącznik, a szkoda, wkleiłoby się screen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Uwaga! Zanim rozpoczniesz kodowanie upewnij się, czy wszystkie elektrycznie sterowane okna i wszystkie drzwi są zamknięte.
Możliwa jest sytuacja gdy kody nadajnika i odbiornika nie będą do siebie pasować. Jest to spowodowane częstym, przypadkowym naciskaniem przycisku zdalnego sterowania poza zasięgiem jego działania. W celu zsynchronizowania kodów nadajnika i odbiornika należy postąpić w/g następujących wskazówek.
1. Włóż kluczyk do zamka drzwi kierowcy i przekręć go trzy razy w kierunku otwierania, za każdym razem przytrzymując przez ok. 0,5 sek.
2. Wyjmij kluczyk z zamka. Zabłyśnie lampka kontrolna w drzwiach kierowcy.
3. Skieruj kluczyk na lusterko wsteczne i naciśnij przycisk (2) w czasie krótszym niż 5 sek.
4. Trzymając wciśnięty przycisk (2) wciśnij przycisk (1) trzy razy. Zwolnij przycisk (2). Kluczyk jest zakodowany. Zabłyśnie lampka kontrolna w dzrwiach kierowcy.
Operacja musi być wykonana w ciągu 20 sekund
Jeżeli posiadasz więcej niż jeden klucz ze zdalnym sterowaniem, należy przekodować pozostałe klucze. Operację kodowania pozostałych kluczyków należy przeprowadzić natychmiast po przekodowaniu pierwszego kluczyka powtarzając ostatnie trzy kroki w czasie nie dłuższym niż 15 sek. dla każdego kluczyka.
To tyle co o tym mówi instrukcja. Powodzenia.
grafalz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 07:00   #3
grafalz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: mazowieckie
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jak zaprogramować pilot

A jednak się da wkleić screena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorki, że post pod postem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Magical Snap - 2009.10.24 07.51 - 001.jpg (16.1 KB, 486 wyświetleń)
grafalz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 07:21   #4
sebwnu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 VR6 4x4
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak zaprogramować pilot

Dzięki. Ualło mi się. Temat można już zamknąć.
sebwnu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 16:53   #5
przemo300191
ford::beginner
 
Avatar przemo300191
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 116 kM
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jak zaprogramować pilot

mam ten sam problem ;/

i nie pomaga synchronizacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemo300191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 18:19   #6
grafalz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: mazowieckie
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jak zaprogramować pilot

Ta procedura jest z instrukcji dla Galaxy Mk I, Jak widzę Ty masz Mk II. Może coś "usprawnili" ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Tu masz linka do instrukcji Twojego AUTOBUSU[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez grafalz ; 24-10-2009 o 18:24
grafalz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 14:03   #7
kokos1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Prudnik
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110 KM
Rocznik: '99
Postów: 38
Domyślnie Odp: Jak zaprogramować pilot

Ja musze u siebie wymienić również baterie. Zauważyłem że mam w pilocie 2 różnej grubości. Podpowiedzcie mi czy tak powinno być. jeśłi nie to jakich baterii mam szukać.
kokos1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 15:07   #8
Bandzior80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2007
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1,9 TDI ( 110 KM )
Rocznik: 1998
Postów: 33
Domyślnie Odp: Jak zaprogramować pilot

Witam panowie.
Zakupilem furkę i nie działa central na pilota.
Przeczytałem caly ten post i robiłem zgodnie z instrukcją tj:
Przekręcam kluczyk w drzwiach 3 razy w lewo zapal sie kontrolka w drzwiach , wyjmuje kluczyk wciska i trzymam na kluczyku przycisk nr 2 ( od zamykania ) i w czasie trzymania duszę 3 razy przycisk nr 1 ( od otwierania). i puszczam wszystko. Dioda w drzwiach swieci, na kluczyku dioda zaczyna mrugac pozniej przestaje, w drzwiach dioda gasnie i central nie działa.
Dodam do tego ze baterie wymienilem juz dzis rano.
Proszę o jakies rady moze cos zle robie albo jest jakis knyf na to .

Sebwnu ty na początku tez ci nie chodzilo a widze zee sobie poradziles moze masz jakie na to knyffff.
Pozdrawiam nowy uzytkownik Galaxy MK1
Bandzior80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 16:53   #9
orkaskawina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: Skawina
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9Tdii AFN
Rocznik: 1998
Postów: 23
Talking Odp: Jak zaprogramować pilot

Witam wszystkich od dłuższego czasu przeglądam to forum i korzystam z jakiś porad, dzięki wszystkim ale z pilotem to też sie męcze ze 3 miesiące wszystko gra do momentu gdy dioda mruga 5 razy na pilocie a w drzwiach nic tylko świeci a powinna mrugnąc i tu zaraz na Vagu pojawia sie bład,źle zaprogramowany kluczyk.Wiązki w drzwiach już ponaprawiane i dalej klapa.Próbuje dalej ....
orkaskawina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 21:49   #10
Bandzior80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2007
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1,9 TDI ( 110 KM )
Rocznik: 1998
Postów: 33
Domyślnie Odp: Jak zaprogramować pilot

orkaskawina.... mam pytanko bo sprawdzilem po twoim poscie ze na jednych drzwiach jak otwieram lewy tył nie zapala sie lampka w środku... czy to moze byc przyczyną że nie moge sobie zakodować kluczyka...?? Kurde czepaim sie juz wszystkiego bo wykonałem już chyba z 25 prób i nic dokładnie tak jak u CIEBIE DIODA NA KLUCZYKU mruga a w drzwiach świeci się i po jakimś czasie gaśnie....
Proszę o jakies rady.....
Bandzior80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.