Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2009, 09:11   #1
Kotot
ford::beginner
 
Avatar Kotot
 
Zarejestrowany: 16-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 1,8 / 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Reperatura tylnego zacisku - Wasze opinie

Witam,

Jako posiadaczowi Mondka, trafiła mi się oczywiście typowa przypadłość - wieszający się ręczny. Problem z dźwigienką został usunięty podczas ostatniego przeglądu i cała machineria już działa po naprawie zacisku (choć nieufność do tego mechanizmu pozostała).
Jako, że nie była to fabryczna regeneracja, sądzę, że przypadłość powróci. Dlatego chciałbym zapytać tych z Was, którzy poddali swoje samochody takiemu zabiegowi - na ile w Waszym przypadku wystarczyła naprawa? Fakt, że wychodzi o wiele taniej niż wymiana całego zacisku, ale czy tak na prawdę się opłaca?

Kotot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 11:35   #2
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: Reperatura tylnego zacisku - Wasze opinie

Miałem to samo w maju b.r, "sztywny" zacisk na prawym tylnym kole. Całe sczęście są jeszcze rozbite ANGOLE - tylny kompletny zacisk z klockami 150zł.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 13:50   #3
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Reperatura tylnego zacisku - Wasze opinie

miałem podobnie, okazało sie ze zacisk dziala prawidlowo i odbija a padła linka hamulaca recznego. Z tego co słyszałem, to głównie padaja linki. Proponuje, sparwdzic czy po zdjeciu linki z mechanizmu zacisku, zacisk odbija, tak samo sprawdzic sama linke, czy da sie ja spokojnie odciagnac po zaciagniecu recznego, czy trzeba uzyc duzo sily (to oznacza ze linka do wymiany)
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 14:27   #4
slazdu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo IV
Silnik: 140KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 101
Domyślnie Odp: Reperatura tylnego zacisku - Wasze opinie

Ja naprawiałem u siebie zaciski takimi reperaturkami. Pomogło, ale po kilku miesiącach zimowej jazdy wróciło - śnieg i wilgoć robią swoje. Ostatnio jednak wpakowałem tam pod gumki specjalnego smaru i na razie jakoś się jeździ. Pewnie wczesną jesienią zajrzę tam znów.
No cóż, pocieszać się można tylko pewnym powiedzonkiem, że nie każda morda może mieć takiego forda... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdr.
__________________
slazdu
Mondeo IV TDCI 2008, 140KM. Taki, jakiego szukałem.
slazdu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 15:44   #5
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: Reperatura tylnego zacisku - Wasze opinie

W moim przypadku zacisk nie odbijał dlatego wymieniłem cały - nowy ok tysiąca w ASO - ale mamy Angole.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 20:30   #6
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Reperatura tylnego zacisku - Wasze opinie

Recondo nie starsz - Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nowy w ASO to koszt 640 PLN. Miałem taki w bagażniku przez kilka dni, potem oddałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 20:40   #7
Rob127
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-08-2008
Skąd: Kielce
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Reperatura tylnego zacisku - Wasze opinie

Witam ja chciałem nawiązac do problemów z tylnym zaciskiem a tym samym grzaniem się tylnego koła .
W moim Mondku przerabiałem regeneracje zacisku - marny skutek , więc wymieniłem zacisk na oryginalny + 2 oryginalne linki hamulcowe + wymiana płynu hamulcowego, , a koło jak się grzało tak się grzeje. Dziwne jest to, że przy spokojnej jeździe czasami jest zimne a przy częstrzym używaniu hamulca lub dłuższej drodze koło zaczyna piszczeć i nie da się dotknąć . Wspomnę , że wymieniłem też łożysko i samochód był na komputerze ABS i ESP w porządku .
Moje pytanie brzmi co może być tego przyczyną bo ja już wysiadam , myślałem jeszce o zakupie nowych prowadnic - sworzni zacisku hamulcowego,co wy na to?
Rob127 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 21:39   #8
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Reperatura tylnego zacisku - Wasze opinie

Cytat:
Napisał Rob127 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja chciałem nawiązac do problemów z tylnym zaciskiem a tym samym grzaniem się tylnego koła .
W moim Mondku przerabiałem regeneracje zacisku - marny skutek , więc wymieniłem zacisk na oryginalny + 2 oryginalne linki hamulcowe + wymiana płynu hamulcowego, , a koło jak się grzało tak się grzeje. Dziwne jest to, że przy spokojnej jeździe czasami jest zimne a przy częstrzym używaniu hamulca lub dłuższej drodze koło zaczyna piszczeć i nie da się dotknąć . Wspomnę , że wymieniłem też łożysko i samochód był na komputerze ABS i ESP w porządku .
Moje pytanie brzmi co może być tego przyczyną bo ja już wysiadam , myślałem jeszce o zakupie nowych prowadnic - sworzni zacisku hamulcowego,co wy na to?
A spróbuj jeszcze lekko przeszlifować i przeczyścić półokrągłe mocowania na klockach hamulcowych i prowadnice na zaciskach gdzie te klocki się przesuwają bo one potrafią się od pyłu z klocków mocno zabrudzić - ja taki kłopot z grzaniem się i piszczeniem tylnego koła miałem i problem tak usunełem.
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 10:23   #9
miki07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Model: MK3 kombi Ghia aut.
Silnik: 2.0 Pb+Lpg
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Odp: Reperatura tylnego zacisku - Wasze opinie

Dokładnie tak jak napisał "bambelo" klocki staneły w prowadnicy, piszczenie i koło gorące że nie szło dotknąć. Pół godziny roboty i jak ręką odjoł.
miki07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 12:22   #10
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Reperatura tylnego zacisku - Wasze opinie

Ja znów mam trochę odmienny problem. Szumi mi coś z tyłu. Wymieniłem obydwa łożyska z piastami. Problem nie rozwiązany. Następnie wymieniłem klocki, zaciski ładnie pracują i nadal problem szumu pozostał. Dopatrzyłem się, że linka z prawej strony się zacina, rozwiązałem to za pomocą dodatkowej sprężynki. Czyżby łożysko jakieś dziadostwo popadło, czy szukać dalej przyczyny w zacisku. Dodam, że zaciski mają lekkie luzy na prowadnicach. Co wy na to, bo ręce opadająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.