Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2009, 16:35   #1
yarki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Postów: 3
Domyślnie regeneracja sprzęgła-warto?

jestem posiadaczem Forda Mondeo TDDI 2.0 z 2002 roku. przebieg 250.000 km. około miesiąc temu miałem problemy z uruchomieniem - rozrusznik kręcił, jakoś dziwnie - ale nie chciał się uruchomić. za drugim razem poszło ok. i pewnie nie wracałbym do tematu. podobnie miałem kilka dni temu, tym razem jednak nie dało rady. odstawiłem do fachmana- stwierdził, że pył ze sprzęgła /koła dwumasowego/ zasypał rozrusznik i to było powodem problemów z uruchomieniem pojazdu. przeczyścił rozrusznik i teraz jest ok. ale powiedział, że mam dwa rozwiązania, albo wymienię sprzęgło z kołem dwumasowym - albo będę co miesiąc - dwa przyjeżdżał na czyszczenie rozrusznika.

orientowałem się jaki jest koszt nowego sprzęgła i koła - to jest około 3.000 PLN. trochę dużo:-))

i stoję teraz przed wariantem:

1. wymiany na nowe - w sumie wyjdzie to pewnie około 3-4.000 PLN
2. comiesięczna wizyta u mechanika - celem czyszczenia rozrusznika - tylko czy przy takim postepowaniu nie spowoduję więcej uszkodzeń
3. regeneracja sprzęgła z kołem. nigdy nie spotkalem się z czymś takim, więc nie wiem jaka jest żywotność takich regenerowanych części i jaki byłby to koszt.

poproszę o opinię i rady. zaznaczam, że tym samochodem jeździ mi się bardzo dobrze, wiem, że nie jest już pierwszej młodości, ale nie miałbym za wiele na dołożenie do nowszego, więc raczej sprzedaż nie wchodzi w grę.

rozważam wariant 1 lub 3. w przypadku wyboru regeneracji- czy moglibyście poradzić jakiś zakład, gdzie można byłoby to zrobić i jaki byłby koszt takiej naprawy. mieszkam ok. 70 km od wawy, ale nie problem byloby dojechać nawet gdzieś dalej.
pozdrawiam i dziekuje za rady
yarki

yarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 16:46   #2
fred8345
ford::average
 
Avatar fred8345
 
Zarejestrowany: 20-02-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 189
Domyślnie Odp: regeneracja sprzęgła-warto?

Tu masz dwumasa i sprzęgło za niecałe 1800 zł
wydaje mi się że na tych akurat częściach nie ma co oszczędzać i warto założyć nowe, ale to jest moje zdanie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
fred8345 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 16:58   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: regeneracja sprzęgła-warto?

Yarki, sądząc po cenach jakie podajesz zabłądziłeś na stację ASO.
Wątków o wymianie dwumasy i sprzęgła masz na forum tysiąc i jeden, najczęściej z cenami. Wystarczy użyć wyszukiwarki wklepując trzy magiczne słowa: mondeo, dwumasa, sprzęgło....
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 17:33   #4
yarki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: regeneracja sprzęgła-warto?

Cytat:
Napisał fred8345 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu masz dwumasa i sprzęgło za niecałe 1800 zł
dzieki. chyba się zdecyduję na nowe.
yarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 20:26   #5
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: regeneracja sprzęgła-warto?

Wie ktoś czy jest jakieś sensowne wytłumaczenie tego, że dwumasa jest średnio o 200 zeta droższa do 90-tki od tego do 115-tki. Sorry, że tak poza tematemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 20:48   #6
Snot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 168
Domyślnie Odp: regeneracja sprzęgła-warto?

Cytat:
Napisał Lukas22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wie ktoś czy jest jakieś sensowne wytłumaczenie tego, że dwumasa jest średnio o 200 zeta droższa do 90-tki od tego do 115-tki. Sorry, że tak poza tematemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba dlatego że 90-tki sa rzadsze...
Snot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.