Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2009, 17:10   #1
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Unhappy Dziwne zachowanie podczas jazdy

Witam, mam Mondeo Mk1 1,8TD 96roczek, ostatnio mechanik wymieniał mi wahacze. Oryginalne oddał a założył części z firmy HART, mianowicie kompletne wahacze z gumami. Wczoraj odebrałem auto od kolejnego mechanika wymienił rozrząd itp, kazałem mu też sprawdzić zbieżność gdyż auto dziwnie się zachowywało, było aż 7mm różnicy, co mnie zszokowało.
Niestety po wymianie wahaczy auto pływa, po ustawieniu zbieżności nie jest lepiej, dodam gazu auto ściąga na prawo, przyhamuje ściąga na lewo, do tego jak skręcę koła na 60% to same się nie wyprostują, i auto ucieka, zaczyna być mało stabilne, w zakrętach.
Jeżeli ma ktoś lub miał podobny przypadek, proszę o pomoc. Już sam nie wiem co jest nie tak z tym.

Jeszcze jeden problem jest taki, że przyhamuje gwałtownie to lewe światło przygasa, w kokpicie nawiewy słabną, kolejna łamigłówka której nie rozumiem. rozebrałem lampę przeczyściłem styki i nadal to samo....

Wiem, że to pewnie już było ale chciałbym konkretnie dowiedzieć się co może być przyczyną, i jak to wyleczyć.

Pozdrawiam

michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 22:22   #2
maciekevi
ford::advanced
 
Avatar maciekevi
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 212
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie podczas jazdy

możesz miec luzy gdzieś na układzie kierowniczym. Wiem, że przegub kierownicy można regenerowac, ale koszta są powalające.
__________________
maciekevi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 07:31   #3
STROMAN
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Stanica (kolo Gliwic)
Model: Mondeo ST200
Silnik: 2,5 V6+ LPG STAG 300
Rocznik: 99
Postów: 160
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie podczas jazdy

Witam.
Miałem tak w escorcie kupiłem wachacze też chyba firmy hart i co się okazało? Po dojechaniu na zbieżność (robię to zawsze w stacji kontroli pojazdów bo najpierw sprawdzają zawieszenie) okazało się że te "nowe" wachacze mają tak miekkie tuleje, jakby miały przejechane z 100tyś km. a objawy miałem jak Ty, sciąganie w jedną stronę podczas hamowania, a w drugą podczas przyśpieszania. Wymieniłem w starych wachaczach tuleje na oryginał i po ustawieniu zbieżności autko przestało ściągać.
STROMAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 14:03   #4
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie podczas jazdy

Gdzie kupiłeś org tuleje? bo szukam na allegro i nie ma nigdzie, a chce zrobić jak Ty tylko wymienię kompletnie wszystko na wahaczach, tylko skąd dorwać oryginalne cześć nie żadne badziewia zwane przez ludzi "org z Niemiec" bo takich części jest full
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 14:15   #5
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie podczas jazdy

Też jestem zwolennikiem regeneracji starych, oryginalnych wahaczy! Przyczyną opisywanego przez Ciebie zachowania, po wymianie wahaczy, może być to, że lewy jest inny niż prawy (chodzi o wymiary). Widziałem już takie klocki i z tego też względu preferuję regenerację fabrycznych. Części najlepiej kup w jakiejś lokalnej hurtowni (zawsze możesz wymienić lub reklamować, jeśli coś jest nie tak).
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 15:37   #6
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie podczas jazdy

We wtorek mam kompleksowe badanie zawieszenia, ciekawe co mądre głowy powiedzą ;/

A druga sprawa co z tym przygasaniem świateł przy hamowaniu?
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 15:42   #7
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie podczas jazdy

Co do przygasania świateł, to bardzo dokładnie obejrzyj zaciski akumulatora i klemy, najlepiej zdejmij, oczyść, nasmaruj i podokręcaj.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 07:31   #8
Coster12
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 74
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie podczas jazdy

moze tez sciagac przez wadliwe opony, jak u siebie zrobilem luzy w zawieszeniu to auto zaczelo jezdzic jak bombowiec! pojechalem na zbierznosc niby wszystko ok ale kazal mi prezelozyc kola z tylu na przod tak zrobilem i bylo dobrze zaczal prosto jezdzic, wymnienilem komplet opon i smigamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprobuj podobnie, mozesz miec wybulona opone a na starych wahaczach tego nie czuc bo luzy to gubily
Coster12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.