Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2009, 21:18   #1
weetam_1983@o2.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Listwa swiec żarowych

Proszę o pomoc czy wie ktoś czy występuje jakiś zamiennik listwy świec żarowych i jakie są koszta bo niestety urwała mi się śrubka mocująca. Pytanko numer 2 nie mogę znaleźć u siebie w Mondeo kontrolki do świec żarowych zastanawiam się czy spaliła się żaróweczka czy też osoba od której kupiłem autko coś przekombinowała z zegarami

weetam_1983@o2.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 22:01   #2
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: Listwa swiec żarowych

sam zarobisz z jakiegoś godnego przewodu, żadna filozofia. pewnie to tylko kontrolka, inaczej nie odpaliłbyś samochodu gdyby grzanie było zepsute. przekręcasz, słychać trrrrrryyyyyk i za 3 sekundy PYK! znaczy grzeją. to PYK to właśnie przekaźnik grzania świec żarowych.
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 07:16   #3
weetam_1983@o2.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Listwa swiec żarowych

jak listwa jeszcze była cała to tak było słychać zastanawiałem sie tylko czemu na desce rozdzielczej nie mam żadnej kontrolki od świec ,jak myślisz czy zamiast drutu nie lepiej zastosować kawałek blachy miedzianej łączącej świece a przewód zasilający poprowadzić tylko do pierwszej swiecy
weetam_1983@o2.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 08:16   #4
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: Listwa swiec żarowych

przewód w izolatorze będzie lepszy. w sklepie elektrycznym znajdziesz wszelkie uszka do zarobienia na świece. na pewno coś wybierzesz. blachę bym sobie darował, ciasno tam jest i jak ty kiedyś świece wymienisz? nie utrudniaj sobie, dobierz podobny przekrojem przewód i już.
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 20:59   #5
weetam_1983@o2.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Listwa swiec żarowych

przewodzik zrobiony udało się znaleźć używkę w nie najgorszym stanie za 20pln jedynie musiałem powiększyć oczka którymi się przykręca do świec żarowych do są dwa rodzaje ale i tak zastanawiam się czy sobie nie zrobić drugiego na zapas tylko musi mi wpaść w ręce przewodzik odpowiednio gruby

a jeśli chodzi o kontrolkę to w moim mondeo się takowa wogóle nie znajduje (albo nie wiem gdzie szukać) po przekręceniu kluczyka świecą się tylko kontrolki od oleju, ładowania, poduszek i abs (ale te dwie ostatnie po chwili gasną i tak powinno być) a kontrolki od świec żarowych nigdze nie widzę
weetam_1983@o2.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.