Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2009, 13:42   #1
miqi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondero MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie 2.0 TDCI Pierwsze wrażenia

Witam,

na początek pozwólcie że się przedstawię, na imię dali mi Michał stąd moja ksywa Miqi,

od kilku dni jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo z 2009 roku, auto kupiłem jako nowe, chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami z pierwszej jazdy. Na początek dodam iż jest to moje pierwsze auto z pod znaku niebieskiego owalu.
Auto odebrałem po miesięcznym oczekiwaniu (procedury leasingowe) na pierwszy rzut oka miłe, duże i wygodne - wzbudzające zaufanie i chyba tyle. Pierwsza jazda nie przebiegła już tak gładko jak wrażenia po pierwszym kontakcie - urwał mi się ten nazwijmy to plasticzek na gałce zmiany biegów, myślę sobie taśma dwustronna klejona załatwi sprawę tak też zrobiłem, po jakichś 100 km przebiegu przestał mi działać centralny zamek jednych tylnych drzwi - zamyka ale nie otwiera :-( właściwie to tyle na razie, ale czy to nie dziwne że w nowym aucie jednego dnia mam dwie usterki?

miqi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 19:22   #2
mir200
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: lubelskie
Model: MK 4 Tit X kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0 TDCI Pierwsze wrażenia

Ja odebrałem mondka z uszkodzonym modułem zamykania tylnych drzwi ( chyba usterka fabryczna). Ale na razie chodzi bez problemu ( 6 miesięcy). No cóż, zawsze jakieś niedociągnięcia wyjdą, ale bardziej bym się bał gdyby walnęła turbina albo skrzynia a nie jakieś duperszmity - chociaż auto za ponad 100 kk- pewnie oczekiwania nieco większe. Ja bym nie zamienił na inne- ma styl.
mir200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 21:40   #3
kubuspuchaty
ford::advanced
 
Avatar kubuspuchaty
 
Zarejestrowany: 17-01-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: A.D. 2008
Postów: 469
Cool Odp: Mondeo MK4 2.0 TDCI Pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał miqi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

na początek pozwólcie że się przedstawię, na imię dali mi Michał stąd moja ksywa Miqi,

od kilku dni jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo z 2009 roku, auto kupiłem jako nowe, chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami z pierwszej jazdy. Na początek dodam iż jest to moje pierwsze auto z pod znaku niebieskiego owalu.
Auto odebrałem po miesięcznym oczekiwaniu (procedury leasingowe) na pierwszy rzut oka miłe, duże i wygodne - wzbudzające zaufanie i chyba tyle. Pierwsza jazda nie przebiegła już tak gładko jak wrażenia po pierwszym kontakcie - urwał mi się ten nazwijmy to plasticzek na gałce zmiany biegów, myślę sobie taśma dwustronna klejona załatwi sprawę tak też zrobiłem, po jakichś 100 km przebiegu przestał mi działać centralny zamek jednych tylnych drzwi - zamyka ale nie otwiera :-( właściwie to tyle na razie, ale czy to nie dziwne że w nowym aucie jednego dnia mam dwie usterki?
Sorry , ale czy warto zakładać temat na forum bo odkleiła się jakaś pierdoła.
kubuspuchaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 08:56   #4
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0 TDCI Pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał kubuspuchaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry , ale czy warto zakładać temat na forum bo odkleiła się jakaś pierdoła.
Sorry, ale moje zdanie jest takie, że kolega ma prawo opisać pierwsze wrażenia,
i być może dla Ciebie jest to pierdoła ale np dla mnie kupując auto za ponad 100k to
już drobna usterka. ot tyle co mam do powiedzenia.

A swoją droga dodam, że na gwarancji mialem wymieniany centralny zamek bo też cosik było nie halo.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 09:06   #5
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0 TDCI Pierwsze wrażenia

...no ale można dopisać do istniejących tematów ...usterkowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 09:43   #6
kubuspuchaty
ford::advanced
 
Avatar kubuspuchaty
 
Zarejestrowany: 17-01-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: A.D. 2008
Postów: 469
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0 TDCI Pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał trtami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry, ale moje zdanie jest takie, że kolega ma prawo opisać pierwsze wrażenia,
i być może dla Ciebie jest to pierdoła ale np dla mnie kupując auto za ponad 100k to
już drobna usterka. ot tyle co mam do powiedzenia.

A swoją droga dodam, że na gwarancji mialem wymieniany centralny zamek bo też cosik było nie halo.
Jakie to ma znaczenie czy auto kosztuje ponad 100 ,200 czy też pół miliona ? Jest nowe i powinno być sprawne w 100 %. Ale od takich dyskusji jest osobny temat. Dlaczego dla każdej pierdoły ma być zakładany temat ?
kubuspuchaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 10:09   #7
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0 TDCI Pierwsze wrażenia

to już drugi taki przypadek, jest taki myk co się zwie , "ford life " tutaj na forum, i tam niby opoisujemy swoje autko, od achów po ble.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 14:26   #8
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0 TDCI Pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał kubuspuchaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie to ma znaczenie czy auto kosztuje ponad 100 ,200 czy też pół miliona ? Jest nowe i powinno być sprawne w 100 %. Ale od takich dyskusji jest osobny temat. Dlaczego dla każdej pierdoły ma być zakładany temat ?

Ano takie ma znaczenie, że inne są wymagania jesli auto kupuje się za 40tys a inne za 100 tys. a jeszcze inne jak za pół miliona.
Zapewne auto podczas odbioru było sprawne i kolega napisał że usterka wystąpiła już pierwszego dnia.

Cytat:
Napisał kubuspuchaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry , ale czy warto zakładać temat na forum bo odkleiła się jakaś pierdoła.


A co do watku w ktorym to powinien opisać to rzeczywiscie nie musial zakladac nowego tematu, jednak Ty powinienes jako doswiadczony user tego forum wskazać koledze miejsce gdzie powinien takie rzeczy opisać bo Twoja odpowiedź że "to tylko pierdoła" była z deka lekceważąca.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 22:46   #9
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0 TDCI Pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał miqi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...urwał mi się ten nazwijmy to plasticzek na gałce zmiany biegów, myślę sobie taśma dwustronna klejona załatwi sprawę tak też zrobiłem...
No to źle zrobiłeś. On się prawdopodobnie nie urwał tylko wypadł. Trzeba wsunąć do góry i przekręcić aż zaskoczy. Można go wsunąć tylko na jeden sposób, zerknij i zobaczysz prowadnice. Dociągaj, nie za mocno bo pęknie i co 2-3 tygodnie powtarzać procedurę, lub od czasu do czasu dokręcić.
U mnie wypadł juz 2 razy a mam automata i z dźwigni zmiany biegów korzystam 3-4 razy dziennie.
Mimo skór i bajerów to jednak tylko mondeo...
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2009, 13:18   #10
miqi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondero MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 2.0 TDCI Pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał ernestpierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to źle zrobiłeś. On się prawdopodobnie nie urwał tylko wypadł. Trzeba wsunąć do góry i przekręcić aż zaskoczy. Można go wsunąć tylko na jeden sposób, zerknij i zobaczysz prowadnice. Dociągaj, nie za mocno bo pęknie i co 2-3 tygodnie powtarzać procedurę, lub od czasu do czasu dokręcić.
U mnie wypadł juz 2 razy a mam automata i z dźwigni zmiany biegów korzystam 3-4 razy dziennie.
Mimo skór i bajerów to jednak tylko mondeo...
Niestety jest wklejany, była na nim poprzednia taśma klejąca, ale to nie istotne, drzwi się same naprawiły - zjeździłem już sporo aut ale to pierwszy z funkcją autonaprawy :-)
__________________
Mondeo MK4 2009 140 KM - fajnie jakby działało ;-( dla poprawienia humoru VW Touareg R5
Insignia 163 KM Automat - żony :-(
Niezawodny Citroen Berlingo 16 Lat 60 KM :-)
miqi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.