Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2009, 09:09   #1
sprocket73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Jaworzno
Model: miała być Fiesta, ale nie ma :)
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Witam wszystkich użytkowników forum Forda - jestem tu nowy i nieco zagubiony.

Mam problem - 18 marca zamówiłem nową Fiestę w salonie Auto-Boss Chorzów, silnik 1.6 benzyna, wersja titanium bez pakietu promocyjnego, kolor czerwony, dodatkowe wyposażenie: ESP, podgrzewanie szyby, autoalarm, radio, regulacja siedzenia, dywaniki. Wpłaciłem aż 5000 zł zaliczki - podobno dlatego, że wyposażenie nietypowe. Sprzedawca określił termin odbioru na II połowę maja, ale na umowie wpisał 19 czerwiec (na wszelki wypadek, jakby coś się opóźniło). Teraz jest lipiec, a podobno nawet nie wiadomo kiedy mój samochód będzie wyprodukowany. Nie potrafią mi udzielić żadnych informacji, co spowodowało takie opóźnienie ani kiedy będzie możliwy odbiór.

Mam wielką prośbę, czy ktoś z użytkowników forum ma jakiś pomysł co mogę zrobić ? W jaki sposób naciskać i gdzie ? Na razie pisałem maile do Ford Polska i na sekretariat mojego Dealera ale bez echa.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.

sprocket73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 09:41   #2
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

mi sie udało odebrać fieste jako jedna z ostatnich, podobno czesc zamowien zostala nawet kasowana, ze wzgledu na brak mocy przerobowych. Z tego co mi wiadomo to mozesz miec odbior nawet we wrzesniu. Sprawdz co masz wpisane na umowie/zamowieniu. ASO zawsze sie zabezpiecza w takich sytuacjach i nie powalczysz z tym, co najwyzej mozesz zrezygnowac z zakupu, ale nie wiem czy nie przepada ci zaliczka
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 12:59   #3
logar4
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1,6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 228
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Trochę się zmartwiłem, tym postem. Ja zamówiłem fiestę 15 kwietnia z odbiorem (w umowie) na sierpień. Samochód w wersji SPOTR z dodatkowym wyposażeniem (trochę tego jest w sumie koszt samochodu ponad 60 000). Do dziś (01.07) nie ma numeru VIN a podobno w lipcu fabryka w Kolonii ma przerwę urlopową (???????) więc samochodu chyba już w sierpniu nie będzie albowiem musza go w sierpniu zrobić (kilka dni), zapakować (kilka dni) i przysłać do Polski (2 tygodnie) do dilera.
Ja zapłaciłem zaliczkę 3000 i jak nie wyrobią się do końca sierpnia to zgodnie z umowa wyznaczę dodatkowy termin na 1 września i jak nie będzie to porostu zrezygnuję. Trudno fajny samochód ale firma dziadowska jeśli chodzi o obsługę klienta który chce zostawić 60 000 i potem jeszcze trochę na serwis - choć na razie diler mówi, że nie ma ryzyka terminu sierpniowego.

Ciekawe czy jeśli nie ma odbioru we wskazanym przez dostawcę terminie z jego winy to czy można żądać zwrotu podwójnej zaliczki... ???? Może ktoś wie ? W umowie co prawda nie ma takiego zapisu ale jest zapis że jeśli nie ma odbioru z winy kupującego to zaliczka przepada. Zatem jest to zapis jednostronny i moim zdaniem nie legalny zatem myślę, że w sądzie można powalczyć. Jak myślicie ?

Pozdrawiam PRO.
__________________
Logar 4. / Wawa
Fiesta 2009, 1.6L Duratec-16V Ti-VCT
Ford S-MAX 1,6 EcoBoost 2011

Ostatnio edytowane przez logar4 ; 01-07-2009 o 13:04
logar4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 13:32   #4
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

moze i zapis jednostronny, ale skoro podpisałeś kwity, to nic z tym nie zrobisz.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 13:44   #5
Kondzio
ford::advanced
 
Avatar Kondzio
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: mieszkam w Warszawie, pochodzę z Łęcznej
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 390
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

jeżeli chodzi o Auto-Bos to na ostatnim zlocie mieliśmy od nich Kugę na testy - napisz PW do Jacka on chyba ma z nimi jakiś dobry układ więc może pomoże
__________________
Witam po przerwie - Kondzio
- Ford Fiesta Senso Plus 1,25 16V 2007
- Ford Mondeo mk4 kombi Titanium 2.0 TDCI 2008
Kondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 13:48   #6
sprocket73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Jaworzno
Model: miała być Fiesta, ale nie ma :)
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

moja miała się w maju wyprodukować i jak dzwoniłem pod koniec maja, to też mnie zapewniali, że termin nie jest zagrożony, bo ciągle widzą "w komputerze" plan produkcji na maj - a teraz widzą lipiec, choć sam sprzedawca się dziwił i coś wspominał o przerwie urlopowej

natomiast co do zwrotu podwójnej zaliczki - pokazałem umowę prawnikowi - powiedział, że nie ma szans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pisze tam wyrażnie, że jeżeli oni nie dostarczą samochodu to zwracają zaliczkę i na tym koniec

własnie sam się zastanawiam, czy "obrazić się" na forda, odebrać zaliczkę i szukać czegoś innego... na inne samochody też trzeba czekać, a fiesta wydaje mi się najfajniejszym samochodem o mocy 120 KM za 50 tys. (chociaż jak wybierałem co kupić to mocno zastanawiałem się nad hyundayem i20 1,6 126 KM) pewnie jakbym wziął jego to już bym jeździł...

Kondzio, dzięki za radę... użytkownik Jacek ? - już do niego piszę

Ostatnio edytowane przez sprocket73 ; 01-07-2009 o 13:51
sprocket73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2009, 13:17   #7
drozdek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Ja też zamawiałem swoją Fiestę 18 marca ( czyżby pechowy dzień ?)w Re-Wo w Lubinie. Trend, Silnik 1,4, ESP, Pakiet Gold X, kolor Avalon. Zaliczkę wpłaciłem w dniu zamówienia, ale tylko 2000 zł. Numer VIN i rozpoczęcie produkcji miało być w maju, odbiór na koniec czerwca, ale tak na wszelki wypadek termin odbioru w umowie to 15 lipca. Przedwczoraj czyli 30 czerwca rozmawiałem z dealerem, numer VIN i termin rozpoczęcia produkcji ciągle nieznany !!! W związku z tym dzisiaj przeprowadziłem wstępną rozmowę z dealerem Toyoty, odbiór Yarisa takiego jak potrzebuję oferują mi w ciągu 14 dni. Czekam do terminu z umowy, jeżeli w dalszym ciągu nic nie będzie wiadomo na temat mojej Fiesty, wypłacam zaliczkę i biorę Toyotę Yaris...

Ostatnio edytowane przez drozdek ; 12-07-2009 o 09:14
drozdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2009, 10:35   #8
siaba
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Opole
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benzynka
Rocznik: 2009
Postów: 43
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Niestety wszystko przez dopłaty na rynku Niemieckim, na samochody klasy Fiesta jest tam większy popyt niż podaż więc fabryki najpierw zaspokajają niemiecki rynek
siaba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 14:54   #9
drozdek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

Dzisiaj okazało się, że moja Fiesta, która miała być do odbioru 15 lipca, zostanie wyprodukowana nie w Niemczech, tylko w Hiszpanii. Tylko , że koniec produkcji mojego egzemplarza jest zaplanowany na 15 sierpnia. Nowy przewidywany termin odbioru -do końca sierpnia. Za zwłokę zaproponowano mi (dodatkowo do wcześniejszych prezentów) autoalarm ( obwodowy i pojemnościowy) lub czteroletnią gwarancję. Tylko czy wyrobią się do końca sierpnia ???
drozdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 17:49   #10
sprocket73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Jaworzno
Model: miała być Fiesta, ale nie ma :)
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: problem z odbiorem nowej fiesty - prośba o pomoc

A ja dzisiaj zadzwoniłem do mojego dealera. Rozmawiałem z kierownikiem sprzedaży oczekując bardziej kompetentnego potraktowania. To czego się dowiedziałem zaskoczyło mnie niemile. Mianowicie podobno przed weekendem salon wysłał do mnie pocztą rozwiązanie umowy sprzedaży. Nawet nie zadzownili z tą informacją. Poczułem się jak koleś chcący kupić szynkę w PRL-owskim sklepie miesnym. Co ciekawe zaliczki (5000 zł) ciągle mi jeszcze nie oddali (podobno zrobią to niebawem), moje pieniadze trzymali od 18 marca - chyba mogę coś takiego nazwać złodziejstwem.

Będąc w lekkim szoku po tym wszystkim wstąpiłem po drodze z pracy do salonu hyundaya. W marcu mocno wahałem się między fiestą a i20. Niestety okazało się że na i20 z silnikiem 1,6 126 KM czeka się do 4 miesięcy, bo jest sprowadzany na zamówienie z Indii drogą morską. Ale sprytny sprzedawca ciągnął mnie w stronę większego i30. Że ten model jest produkowany w Europie (Czechy), że lepiej wykonany niż i20, że lepsze materiały użyte, że mają na nie super promocje. Przejechałem się próbnie. Pomysł na i30 zaczął mi sie coraz bardziej podobać. Zacząłem tak dla jaj targować cenę. Okazało się, że wychodzi nawet taniej niż za fiesta - 53. tys. z ubezpieczeniem i lepszym wyposażeniem. Zażartowałem że jak dadzą mi go radę dostarczyć przed urlopem na który chciałem jechać autem to go biorę (a wyjeżdżam 20 lipca). Ale koleś w salonie hyundaya nie połapał się że żartowałem i zaczął pisać umowę. Próbowałem się ratować, że mam przy sobie tylko 300zł, więc nie starczy nawet na zaliczkę... ale nie pomogło, im 300zł wystarczyło. Dziwny jets ten kraj. Odbiór mam mieć w przyszłym tygodniu, co po blisko 4 miesiącach czekania na fiestę wyfaje mi się jakimś śmiesznym momentem. No chyba że to był sen ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprocket73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.