Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2009, 22:58   #1
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Red face Regulacja sprzegła - pytanie

Witam,
być może dla wielu z was moje pytanie wyda się lamerskie ale zastanawiam się czy w mondeo można w prosty sposób wyregulować wysokość pedału sprzęgła?

Chodzi mi o ustalenie punktu, w który sprzęgło jest całkowicie "rosprzęglone".

W moim monduku muszę praktycznie wciskać pedał sprzęgła do podłogi a i tak to czasem nie gwarantuje że już sprzęgło jest rozłączone:/ chciałbym to ustawić lecz zanim zacznę się do tego zabierać chciałem zasięgnąć waszej rady.

Czy taka regulacja jest możliwa bez korzystania ze specjalistycznego sprzętu oraz w przypadku kiedy taką regulację można wykonać samemu byłbym wdzięczny za wskazówkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 00:15   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Regulacja sprzegła - pytanie

Cytat:
Napisał Lothien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanawiam się czy w mondeo można w prosty sposób wyregulować wysokość pedału sprzęgła?
nie ma takiej możliwości
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 08:07   #3
jewro
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Kombi TREND
Silnik: 2.0 Tdci 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 133
Domyślnie Odp: Regulacja sprzegła - pytanie

Witam sprzegło jest na samoregulatorach, jest to sprzegło hydrauliczne, prawdopodobnie zaczyna ci padac, nie slizga ci sie na wyzszych biegach?
jewro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 10:14   #4
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Regulacja sprzegła - pytanie

Cytat:
Napisał jewro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam sprzegło jest na samoregulatorach, jest to sprzegło hydrauliczne, prawdopodobnie zaczyna ci padac, nie slizga ci sie na wyzszych biegach?
Właśnie chodzi o to, że się nie ślizga. Lekkie naciśnięcie pedału gazu jest odczuwalne na każdym biegu i przy każdych obrotach. Wg mnie sprzęgło przekłada napęd bardzo dobrze.

Pytam się o tą regulację ponieważ mam problemy ze zmianą biegów.
Sytuację opisałem w topicu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zauważyłem, że biegi przy wyłączonym silniku mogę zmieniać bez problemu, problem występuje tylko przy włączonym silniku i żeby zmienić bieg muszę potwornie mocno wcisnąć pedał sprzęgła a i tak to nie gwarantuje płynnej zmiany biegów.

Proszę poradźcie co mam robić. Jestem załamany. To jest pierwszy ford jakiego mam i mimo tego, że auto mi się podoba zaczynam się do niego zrażaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((((
Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 10:28   #5
jakob61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo combi /ghia/
Silnik: 1.8 TD endura
Rocznik: 1998
Postów: 290
Domyślnie Odp: Regulacja sprzegła - pytanie

Witam .
Może spróbuj odpowietrzyć to sprzęgło! odpowietrznik powinien tam chyba być przy skrzyni w rejonie wysprzęgnika / przynajmniej jest tak w moim/.
jakob61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 10:32   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,531
Domyślnie Odp: Regulacja sprzegła - pytanie

Cytat:
Napisał Lothien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
być może dla wielu z was moje pytanie wyda się lamerskie ale zastanawiam się czy w mondeo można w prosty sposób wyregulować wysokość pedału sprzęgła?

Chodzi mi o ustalenie punktu, w który sprzęgło jest całkowicie "rosprzęglone".

W moim monduku muszę praktycznie wciskać pedał sprzęgła do podłogi a i tak to czasem nie gwarantuje że już sprzęgło jest rozłączone:/ chciałbym to ustawić lecz zanim zacznę się do tego zabierać chciałem zasięgnąć waszej rady.
[...]
Witam
Sprzęgło do wymiany, bo zużyte okładziny
Tak miałem w Focusie 1
Sprzęgło rozłączało dopiero przy samej podłodze.
Okazało się, że okładziny były zjechane praktycznie do nitów
Po wymianie (tarcza + docisk + łożysko), wystarczyło lekko nacisnąć sprzęgło aby rozłączyło.
U mnie sprzęgło było zużyte, anie ślizgało się
UWAŻAJ: jeśli poczekasz z wymianą, to nity tarczy mogą "zjechać" koło zamachowe
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 15:27   #7
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Regulacja sprzegła - pytanie

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Sprzęgło do wymiany, bo zużyte okładziny
Tak miałem w Focusie 1
Sprzęgło rozłączało dopiero przy samej podłodze.
Okazało się, że okładziny były zjechane praktycznie do nitów
Po wymianie (tarcza + docisk + łożysko), wystarczyło lekko nacisnąć sprzęgło aby rozłączyło.
U mnie sprzęgło było zużyte, anie ślizgało się
UWAŻAJ: jeśli poczekasz z wymianą, to nity tarczy mogą "zjechać" koło zamachowe
pozdrawiam
Arturek
Tez mi się tak zdaje, potwierdziłeś moje przypuszczenia. Wielkie dzięki.
Nadal tylko zastanawiam się skąd ten problem ze zmianą biegów oraz jego losowe wystepowanie:/ jakby sprzęgło było zużyte to problem występowałby cały czas a nie losowo:/
Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 15:07   #8
Polikon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2009
Skąd: Irlandia
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Regulacja sprzegła - pytanie

Widzę, że wątek stary, ale czytając go nie mogłem się oprzeć, aby też tu coś napisać.
Cytat.
„Sprzęgło do wymiany, bo zużyte okładziny
Tak miałem w Focusie 1
Sprzęgło rozłączało dopiero przy samej podłodze.”
Nic bardziej mylnego.
Jeśli tarcza jest zużyta to pedał sprzęgła będzie bardzo „wysoki”. A przy nowej tarczy będzie „niski” A to z bardzo prostej przyczyny. Jak wciskamy sprzęgło to odsuwamy tarczę docisku, czym bardziej wciskamy pedał sprzęgła to tarcza docisku bardziej się odsuwa od koła zamachowego. Jeśli tarcza sprzęgła jest zużyta, to sprężyna bardziej wystaje z docisku i wystarczy mały ruch pedałem, aby zluzować tarczę sprzęgła.
Właśnie dzisiaj w nocy wymieniałem tarczę z dociskiem. I jak miałem pedał bardzo wysoki tak po wymianie pedał wysprzęgla przy podłodze. Sprzęgło nie ciągnie i biegi zmienia się lekko, ale trzeba pedał wciskać do samej podłogi. Przypuszczam, że tarcza sprzęgła jest troszeczkę za gruba ( LuK) i dlatego pedał jest niski.
Polikon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 15:15   #9
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Regulacja sprzegła - pytanie

Cytat:
Napisał Polikon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypuszczam, że tarcza sprzęgła jest troszeczkę za gruba ( LuK) i dlatego pedał jest niski.
A ja myślę, że możesz mieć zapowietrzony siłownik sprzęgła, i dlatego wysprzęgla tak nisko.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 16:14   #10
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,531
Domyślnie Odp: Regulacja sprzegła - pytanie

Cytat:
Napisał Polikon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że wątek stary, ale czytając go nie mogłem się oprzeć, aby też tu coś napisać.
Cytat.
„Sprzęgło do wymiany, bo zużyte okładziny
Tak miałem w Focusie 1
Sprzęgło rozłączało dopiero przy samej podłodze.”
Nic bardziej mylnego.
Jeśli tarcza jest zużyta to pedał sprzęgła będzie bardzo „wysoki”. A przy nowej tarczy będzie „niski” A to z bardzo prostej przyczyny. Jak wciskamy sprzęgło to odsuwamy tarczę docisku, czym bardziej wciskamy pedał sprzęgła to tarcza docisku bardziej się odsuwa od koła zamachowego. Jeśli tarcza sprzęgła jest zużyta, to sprężyna bardziej wystaje z docisku i wystarczy mały ruch pedałem, aby zluzować tarczę sprzęgła.
Właśnie dzisiaj w nocy wymieniałem tarczę z dociskiem. I jak miałem pedał bardzo wysoki tak po wymianie pedał wysprzęgla przy podłodze. Sprzęgło nie ciągnie i biegi zmienia się lekko, ale trzeba pedał wciskać do samej podłogi. Przypuszczam, że tarcza sprzęgła jest troszeczkę za gruba ( LuK) i dlatego pedał jest niski.
Witam

W swoim wykładzie zignorowałeś ważne zdanie z mojej wypowiedzi: "Tak miałem w Focusie 1"

Opisałem jak zachowywał się mój focus przed i po wymianie sprzęgła
Więc po lekturze Twojej wypowiedzi, mam wrażenie, że nie mogłem odczuwać (ze sprzęgłem) tego co odczuwałem


pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.