Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2009, 09:19   #1
kwiateklc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2009
Skąd: SLU
Model: Focus III
Silnik: 1,6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Brzęczący dźwięk przy przyspieszaniu

Witam. Mam mam problem z dziwnym brzęczeniem wydobywającym się jakby spod samochodu (chyba). Mianowicie przy przyspieszaniu w zakresie ok. 1250-1750 obrotów słychać jakieś metaliczne brzęczenie. W pozostałych zakresach obrotów jest ok. Na postoju, przy wciśnięciu gazu dźwięk jest prawidłowy - brzęczenie pojawia się tylko podczas jazdy. Po rozgrzaniu silnika do ok.80-90st. to brzęczenie trochę słabnie, aczkolwiek nadal jest słyszalne w tym zakresie obrotów. Najgorzej jest na zimnym silniku.. Jakieś pomysły co to może być? Nie chcę specjalnie jechać do ASO, gdyż czekam na zamówioną przez nich pompę wspomagania kierownicy i wtedy podjadę na wymianę i sprawdzenie tego dźwięku. Ale w międzyczasie może ktoś ma pojęcie co to może być? Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kwiateklc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2009, 09:35   #2
uf_NOL_i
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: TBG
Model: Mondeo MK2 HTB
Silnik: 1,8 Zetec-e STAG 4
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: Brzęczący dźwięk przy przyspieszaniu

Stawiam na wydech, a konkretnie:
-sprawdź osłonę termiczną nad rurą wydechową
-katalizator
-nie wiem jak w Focusie, ale u mnie jest zaraz przed plecionką taka metalowa obejma podtrzymująca wydech - była przerdzewiała i brzęczała.

Najlepiej namierzyć źródło hałasu we dwie osoby - jedna w aucie operuje gazem a druga w kanale lokalizuje sprawce.
uf_NOL_i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2009, 09:38   #3
kwiateklc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2009
Skąd: SLU
Model: Focus III
Silnik: 1,6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brzęczący dźwięk przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał uf_NOL_i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej namierzyć źródło hałasu we dwie osoby - jedna w aucie operuje gazem a druga w kanale lokalizuje sprawce.
No ok, tylko, że ten kanał musiałbym mieć z rolkami, żeby możliwe byłoby przyspieszanie na nich, stojąc w miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bo na postoju jest wszystko ok - dźwięk jest prawidłowy i nie ma żadnego brzęczenia.
kwiateklc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2009, 16:29   #4
uf_NOL_i
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: TBG
Model: Mondeo MK2 HTB
Silnik: 1,8 Zetec-e STAG 4
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: Brzęczący dźwięk przy przyspieszaniu

Problem faktycznie trudny do rozpoznania.
Przy przyspieszaniu dochodzi jeszcze efekt unoszenia przodu auta i tutaj może tkwić problem.
Nie wiem czy występuje w Foce taki element na łączeniu kolektora wydechowego z rurą: pierścień z w rodzaju uszczelki z plecionego drutu. Po czasie się on wyrabia i oba elementy wydechu ocierają o siebie, choć u mnie to było bardziej piszczenie niż trzeszczenie. Sprawdzić to możesz zaciągając ręczny i bujając samochodem (u mnie najbardziej słyszalne było piszczenie na wstecznym) Wymiana tego uszczelnienia na nowe, nieoryginalne rozwiązała problem na jakieś 2 miesiąceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli jednak i tu będzie cisza to może warto przyjrzeć się przełożeniu napędu - przeguby. Choć nie jestem pewien czy może tam coś brzęczeć.

PS.
Co do kanału z rolkami: wjeżdżasz na kanał, podnosisz jedną stronę przodu, wsiadasz, wrzucasz bieg i przyspieszasz. Polecam jednak stabilne podparcie przodu, czymś więcej niż fordowskim podnośnikiem.
uf_NOL_i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2009, 20:37   #5
waldegar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Brzęczący dźwięk przy przyspieszaniu

Sam jestem ciekawy ,bo ja mam ten sam problem przy MK1 1.8TDDI z 2002.Tak samo występuje brzęczenie przy określonych obrotach.
waldegar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 13:46   #6
kwiateklc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2009
Skąd: SLU
Model: Focus III
Silnik: 1,6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brzęczący dźwięk przy przyspieszaniu

aha, jeszcze jedna sprawa. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z powyższym, ale przy gaszeniu silnika czuć takie chwilowe "zatrzęsienie" samochodem i jakby metaliczny odgłos.
kwiateklc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:55   #7
uf_NOL_i
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: TBG
Model: Mondeo MK2 HTB
Silnik: 1,8 Zetec-e STAG 4
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: Brzęczący dźwięk przy przyspieszaniu

Poduszki zawieszenia silnika i skrzyni biegów do sprawdzenia.
uf_NOL_i jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 18:11   #8
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Brzęczący dźwięk przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał kwiateklc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aha, jeszcze jedna sprawa. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z powyższym, ale przy gaszeniu silnika czuć takie chwilowe "zatrzęsienie" samochodem i jakby metaliczny odgłos.
Nie chce krakać, ale brzmi jak kończenie się dwumasy...
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 18:17   #9
kwiateklc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2009
Skąd: SLU
Model: Focus III
Silnik: 1,6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brzęczący dźwięk przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał rufik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce krakać, ale brzmi jak kończenie się dwumasy...
Czy to dwumasa to 1. mam nadzieję, że nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Podczas uruchamiania jest wszystko w porządku (zarówno na ciepło jak i na zimno). Właściwie to nie trzęsie aż tak bardzo (udaje mi się utrzymać auto w garażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - jest to tylko "wstrząśnienie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Z tym dźwiękiem przy gaszeniu to jednak trochę przesadziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ma go po prostu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc czyy to dwumasa... hmm... oprócz tego objawu przy gaszeniu nic innego nie zauważyłem - sprzęgło chodzi ok, skrzynia też bez zarzutu. Więc może tak ma być w dieslu (wcześniej jeździłem benzyną) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał uf_NOL_i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poduszki zawieszenia silnika i skrzyni biegów do sprawdzenia.
A poduszki rzeczywiście może warto sprawdzić. Mam nadzieję, że to "tylko" to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kwiateklc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2009, 22:32   #10
Obeah
ford::beginner
 
Imię: K
Zarejestrowany: 13-10-2008
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Brzęczący dźwięk przy przyspieszaniu

Mam coś podobnego. Tylko że u mnie to brzmi jak miarowe, metaliczne stukanie. Zaczyna się od około 1200 obrotów, a kończy na 3100. Tylko w trakcie jazdy. Podnosiłem samochód na podnośniku i ruszałem i wtedy nic. Ważne jest jeszcze to że silnik dosyć mocno wibruje. Wibracje czuć w środku. Mam jechać do ASO ale boję się że będzie trzeba dużo zapłacić. Ktoś może miał podobnie. Dla ścisłości Focus 2, 2005, 1.6TDCI, 165000km, po wymianie płynów i filtrów. Pozostałe parametry w normie.
Obeah jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.