Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2009, 20:53   #1
Piotr 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: Swarzędz
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Dziwny dźwięk z nowego serwa

Witam wszystkich. Założyłem nowe serwo do galaxa,firmy ATE orginał identyczny z tym co miałem w samochodzie mając nadzieje że nic nie będzie syczec. Niestety podczas jazdy, gdy dodaję gazu słyszę jakby syczenie lub świszczenie powietrza, trudno mi to zlokalizowac ale wydaje mi się że to raczej z pod kierownicy lub z serwa ale inaczej niż wcześniej. Gdy jadę równo jest o 95 % ciszej świszczy tylko gdy dodaję gazu. W związku z tym mam pytanko czy ktoś się z tym spotkał ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Piotr 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2009, 12:11   #2
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z nowego serwa

Może to wcale nie serwo syczy skoro na starym i nowym jest to samo.
Może silnik ci ciągnie gdzieś lewe powietrze i dlatego tak sie dzieje. Posprawdzaj wszystkie przewody i węże dochodzące do kolektora ssącego. W środku może jeszcze syczeć jak masz np nieszczelny włącznik\włącznik od obiegu zamkniętego (przy klimie manualnej) to dość częsta awaria w galaxy.
A tak wracając do serva to jak u Ciebie ze skutecznością hamowania bo jeśli serwo było by dziurawe to hamulec nie działał by tak jak należy trzeba by używać większej siły podczas hamowania.

U mnie np takie dziwne syczenie było jak miałem uszkodzonego krokowca. ale wtedy jak zaczynało syczeć wariowały mi wolne obroty w czasie jazdy raczej tego słychać nie było może czasami przy zmianie biegów.
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2009, 13:57   #3
Piotr 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: Swarzędz
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z nowego serwa

Witam. Sprawdziłem przewody od powietrza i faktycznie znalazłem jeden nacięty tak jak by go ktoś naciął nożem do tapet ale po wymianie świszczy nadal gdy dodaje gazu. Jeśli zaś chodzi o serwo to skutecznośc hamowania była ok.,tylko przy puszczaniu pedału hamulca niekiedy bardzo długo syczało. Mechanik stwierdził że jest do wymiany, to wymieniłem. Co do włącznika od obiegu zamkniętego to muszę sprawdzic bo o tym nie pomyślałem, szczerze mówiąc to nie bardzo wiem jak się do niego zabrac. Wielkie dzięki za pomoc pozdrawiam Piotr.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotr 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2009, 17:48   #4
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z nowego serwa

Temat już wałkowany ,poszukaj na forum.To wina zaworka zwrotnego po stronie kabiny(w tym miejscu gdzie wchodzi trzpień w "harmonijkę".Taka mała wada konstrukcyjna,czasami syczy czasami nie,skutecznośc hamulcow bez zmian
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2009, 19:43   #5
kuba krajewski
ford::average
 
Avatar kuba krajewski
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: GALAXY mk1
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z nowego serwa

Piotr 1 ile zapłaciłeś za serwo bo ja też muszę wymienić ale się jeszcze nie orientowałem w cenach?
kuba krajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2009, 20:32   #6
Piotr 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: Swarzędz
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z nowego serwa

Witam. Jeszcze nie sprawdzałem tego zaworka, może to i jego sprwaka, muszę się przysłuchac. Co do ceny serwa to znalazłem za 850 zł. nowe firmy ATE, tej samej której mam założone w orginale, jeśli potrzeba to podam namiary na firmę.
Piotr 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2009, 10:00   #7
kuba krajewski
ford::average
 
Avatar kuba krajewski
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: GALAXY mk1
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z nowego serwa

Jak będziesz miał chwilę to podaj te namiary,bo w serwisie 1200pln.
kuba krajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 18:53   #8
Piotr 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: Swarzędz
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z nowego serwa

Witam. Firma od serwa znajduje się w Swarzędzu koło Poznania na ul. Rzemieślniczej nr. tel 502 283 719.
Piotr 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2009, 17:56   #9
Pawel Sleper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Corby/Zamosc
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDII
Rocznik: 1998
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z nowego serwa

Witam ja miałem podobny problem. Syczało mi serwo,założyłem drugie i drugie podobnie zaczeło syczeć nawet turbo przestało działac. I okazało się mała błachostka. Oprócz tego zaworka jest jeszcze od strony kabiny symeryng na który radze zwrócić uwagę. U mnie w pierwszym serwie był uszkodzony a w drugim ja go uszkodziłem przy wkładaniu.
Pawel Sleper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 09:10   #10
ferdek1962
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Złotoryja
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 172
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z nowego serwa

U mnie jest podobny problem z syczeniem"czegoś" ale tylko na zimnym silniku kilkukrotne krótkie depnięcie na hamulec i po kłopocie Być może kłopoty sie zaczna jak coś się zepsuje ale wówczas bede wiedział gdzie zajrzeć Pozdrawiam
ferdek1962 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.