Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2005, 08:07   #1
Krzysiek_WW
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie [MK3] Sygnalizacja pasow i brzeczyk....

Witam,

mam pytanie: czy kazde Mondeo (moj model 2001r. Mondeo III 2.5 V6 Ghia) posiada takie powadomienie i sygnalizator niezapietych pasow?
U mnie w samochodzie nie znalazlem na desce takiej lampki o zapieciu pasow...? Ani nie mam zadnego brzeczyka przypominajacego o tym...?

Czy kazde Mondeo posiada taki "bajer"? Czy moja wersja moze tego nie posiadac?

Pozdrawiam,
Krzysiek

__________________
Krzysiek W,

Ford Mondeo III 2.5 V6
2001 rok - (5d-liftback)
Krzysiek_WW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2005, 13:16   #2
TheTrooper
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 145
Domyślnie

w moim Mondasku ze wczesnych lat XXI wieku II 2001 też nie zauważyłem zadnej lampki na desce o przypominaniu niezapiętych pasów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale brzeczek mam czasami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie ten fabryczny bo takiego nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko moja kobieta z fotela pasarzera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. brzeczy w róznych sytuacjach. Moze to jest pozniejszy bajer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w 2001 GHIA brzeczka i swiatełka brak ;(
TheTrooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2005, 13:39   #3
mimek
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2004
Postów: 140
Domyślnie

jest to opcja, ktora da sie wylaczyc poprzez odpowiednia sekwencje, podejzewam, ze wszystkie to maja, a Wy wylaczona :]
mimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2005, 14:52   #4
TheTrooper
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 145
Domyślnie

No niebardzo chce się u mnie ta opcja właczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. siedziałem jak wariat 40 minut w samochodzie stosowalem się do wytycznych machałem klamrą pasów światłami i dupa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak samo u mnie auto test niedziałą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
opis deaktywacji/aktywacji funkcji przypominającej o zapięciu pasa w MkIII.

***

1. Sprawdzić, czy wszystkie drzwi pojazdu są zamknięte.
2. Sprawdzić, czy wyłącznik zapłonu znajduje się w pozycji 0.
3. Sprawdzić czy pas bezpieczeństwa kierowcy jest odpięty.
4. Sprawdzić czy reflektory pojazdu są wyłączone.
5. Przełączyć wyłącznik zapłonu do położenia II (nie uruchamiając silnika).
6. Poczekać na zgaśnięcie lampki ostrzegawczej pasów bezpieczeństwa (może to potrwać nawet kilka minut).

Kolejne kroki należy wykonać w czasie nie przekraczającym 60 sekund.

7. Trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy – pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
8. Włączyć, a następnie wyłączyć reflektory.
9. Ponownie trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy – pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
10. Lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna zaświecić się na 3 sekundy, po czym zgasnąć.
11. W ciągu 7 sekund od zgaśnięcia lampki ostrzegawczej należy zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa.

Powyższa procedura spowoduje deaktywację funkcji przypominania o niezapiętych pasach (jeśli była ona aktywna) lub jej aktywację (jeśli była nieaktywna).

Jeśli procedura deaktywacji (aktywacji) została wykonana prawidłowo lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna potwierdzić ten fakt w następujący sposób:
- przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę,
- zgasnąć na 3 sekundy,
- ponownie przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę.

***
TheTrooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2005, 15:46   #5
Zaba287
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 12-01-2005
Skąd: Krosno/Lubatowa
Model: KUGA 2.0 TDCi AWD
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 234
Domyślnie

U mnie "miałczało" i błyskał facio na fotelu do momentu jak udało mi się w/g powyższej instrukcji wyłączyć...

Pozdrawiam
__________________
Kuga 2,0 TDCi .... bajer !!
Zaba287 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2005, 17:01   #6
badger6
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.2 mk3
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie

U mnie też działało i z radością to wyłączyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O zapięciu pasów pamiętam, nie trzeba mi tego przypominać a to mi piszczało nawet jak przeparkowywałem samochód w obrębie parkingu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Bartek :-)
badger6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2005, 09:48   #7
TheTrooper
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 145
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zaba287
U mnie "miałczało" i błyskał facio na fotelu do momentu jak udało mi się w/g powyższej instrukcji wyłączyć...

Pozdrawiam
A gdzie na desce jest ten facio to jest inna ikonka czy ta sama co się przy teście airbagów włącza (pomarańczowa, facio z poduszką )
TheTrooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2005, 10:21   #8
badger6
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.2 mk3
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie

Ta kontrolka jest pośrodku u góry i facio jest czerwony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Bartek :-)
badger6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2005, 10:58   #9
TheTrooper
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 145
Domyślnie

Cytat:
Napisał badger6
Ta kontrolka jest pośrodku u góry i facio jest czerwony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja nie mam takiego facia ;(
Zegary moje wyglądaja tak jak te ( ten sam zestaw kontrolek bo ja mam fabryczne) i facia nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TheTrooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2005, 11:40   #10
badger6
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.2 mk3
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie

No to faktycznie go nie masz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Ale czy on naprawdę jest Ci taki potrzebny, mnie on raczej irytował i go wyłączyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jak chcesz to mogę Ci oddać tego swojego facia bo u mnie ma wolne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Bartek :-)
badger6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.