Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2009, 14:58   #1
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie konfiguracja wyposażenia

Jestem nowym forumowiczem, więc na początku Witam wszystkich użytkowników S-Maxa.
Przewijają się w tematach opinie na temat dodatkowego wyposażenia auta, ale można to jakoś pozbierać do kupy. Ułatwiłoby to chociaż trochę wybór osobom, które chcą takie auto kupić.
Wiadomo że każdy ma inne podejście do różnych gadżetów, ale można krótko uzasadnić swój wybór danego dodatku, z czego inni i tak będą musieli wyciągnąć wnioski.
Może starczy, przejdę do konkretów. Właśnie stoję przed wyborem skonfigurowania auta i na razie wychodzi mi to, a może Szanowna społeczność zaproponuje coś jeszcze:
S-MAX Titanium 2.5T, :
1. pakiet Titanium X
2. zaawansowany układ ESP
3. podgrzewane fotele
4. fotele 3 rzędu
5. rolety przeciwsłoneczne
6. Dodatkowo przyciemniane szyby z tyłu
7. nakrętki kół
8. autoalarm
9. felga 18"
10. blaty stolików
11. chlapacze
12. pakiet Busines I
13. Tapicerka foteli Alcantara
14. Pakiet Siedzenia

Lista jeszcze nie zatwierdzona, ale niedługo trzeba zamknąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą ciekaw jestem, jak wyglądają chlapacze ??
Widziałem jeszcze schowki pod fotelami kierowcy i pasażera, może być całkiem przydatne.

Pozdrawiam.

maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 15:42   #2
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: konfiguracja wyposażenia S-MAX

1. Pomyśl o Navi DVD z 7' ekranem dotykowym w obudowie piano black. Pięknie ubiera wnętrze i wszystkim się super steruje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Mam również IVDC przy kołach 17" i bez dwóch zdań różnice są bardzo wyczuwalne. Na 18" będą jeszcze bardziej...:okulary: No chyba, że lubisz zawsze czuć po czym jedziesz... Chociaż przy prędkości 20-30km/h na bocznej, gruntowej drodze - nie sądzę aby to były ciekawe doznania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Blaty stolików bym sobie podarował...
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 15:47   #3
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: konfiguracja wyposażenia S-MAX

...zdecydowanie polecam IVDC !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 15:48   #4
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: konfiguracja wyposażenia S-MAX

Jak dla mnie to:
1.OK
2. może być
3. Koniecznie!
4. Przez rok nigdy nie wiozłem więcej niż 5 osób ale w wersji 7 masz równą podłogę - warto
5. jak kto lubi
6. Koniecznie
7. ja mam
8. chyba konieczne
9. kwestia gustu, 16" mnie wystarczy
10. warto
11. MSZ wyciąganie pieniędzy
12. dobra rzecz
13. kwestia gustu
14. nie mam zdania

schowki dodatkowe, zawsze cenne. Polecam szklany dach, to całkiem inne auto.
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 17:35   #5
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: konfiguracja wyposażenia S-MAX

U mnie
1. pakiet Titanium S - chlapacze nie pasuja
2. IVDC - korzystam
3. podgrzewane fotele - i koniecznie chłodzone(klimatyzowame)
4. fotele 3 rzędu- mi nie potrzebne
5. rolety przeciwsłoneczne - mam, ale rzadko MI się przydają
6. Dodatkowo przyciemniane szyby z tyłu - rewelacja
7. nakrętki kół - obowiązkowo
8. autoalarm - obowiązkowo
9. felga 18" - trochę kręgosłup cierpi, ale ten wygląd ...
10. blaty stolików - mam i jeszcze nikt nie korzystał ( z drugiej strony to jakieś grosze)
11. chlapacze - u mnie brak możliwości
12. pakiet Busines I - nie znam
13. Tapicerka foteli Alcantara - mam, wolałbym skórę
14. Pakiet Siedzenia - wg mnie to fajny, ale gadżet kosztujący sporo kasy, jak kupiłem auto to ustawiłem i od tej pory się nie dotykam, i innym NIE POZWALAM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- mam jeszcze dach panoramiczny, bo był w jalkimś pakiecie,ale to też tylko super wyglądający gadżet
- czujnik ciśnienia w oponach - na poczatku z ciekawości sprawdzałem, póżniej o nim zapomniałem
- dodatkowe schowki pod fotelami - przydatne, tym bardziej, że to jakieś grosze
- żałuję, że nie wziąłem tempomatu, rzadko ale by się przydał
TO tyle co mi przyszło do głowy tak na szybko
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 19:14   #6
majkelos
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: konfiguracja wyposażenia S-MAX

maciekr7: a ile sobie koledzy z forda życzą za taką konfirguracje? pewnie 140.000 albo lepiej?

schowki pod fotelami jak najbardziej polecam, klimatyzowany schowek też, a blaty jesli masz dzieci tez polecam
majkelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 20:10   #7
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: konfiguracja wyposażenia S-MAX

Jeszcze nie było negocjacji, zobaczymy. Dzieci są, trzecie w drodze i dlatego na S-Maxa padło.
Tak się zastanawiam nad IVDC - faktycznie potrzebna opcja, tylko jest połączona ze sportowym zawieszeniem. Z tego co wiem jest ono trochę obniżone, a nie koniecznie mi na tym zależy.
Czujniki ciśnienia w oponach zbyteczne wg mnie. Dach panoramiczny na pewno fajny, ale pewnie większość czasu i tak byłby zamknięty.
A z rozmiarem felgi to pewnie indywidualne doznania, ale na takim niskim kapciu nie jeździłem. Wygląd poza dyskusją, ale czy komfort wystarczający (chyba jestem w stanie zaryzykować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 20:42   #8
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: konfiguracja wyposażenia S-MAX

Dach panoramiczny zamknięty przez cały czas. to tylko szyba na stałe wmontowana w dach.
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 22:01   #9
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: konfiguracja wyposażenia S-MAX

Moim zdaniem jeżeli nie bardzo liczysz się z kosztami użytkowania to 2,5T jest fajnym rozwiązaniem, ale jednak zużycie paliwa boli. A co do wyposażenia:
1. Jak najbardziej.
2. j.w.
3. A po kiego grzyba płacić - w zimie nawet przy -20 C siedzenia są ciepłe sam mam fotele obszywane kombinacją skóry na bokach i przodach foteli a Alcantara na środku i to optimum.
4. 3 rząd siedzeń nie jest zły ale w nim tylko przewożenie dzieci lub mikrusów z jednak minimalną ich ochroną w razie bum od tyłu.
5. Rolety jak najbardziej. Przyciemniane szyby dają dużo ale przy ostrym słońcu brakuje mi rolet których zapomniałem przez gapiostwo gościa mnie obsługującego zamówić. Późniejszy koszt ich montażu to ok 1500 zł sic!!! Porażka a warto.
6. Tak tak.
7. Oczywiście ale pamiętaj że będą Ci pasowały tylko do oryginalnych felg Forda. Mam teraz niezłą przeprawę z tymi nakrętkami przy felgach letnich Dotz Hanzo. Spróbujcie je dokupić bardzo trudno dostać M14x1,5 o odpowiednim kształcie stożka.
8. Jasne że musi być.
9. Tu bym był ostrożny. Może i fajnie wyglądają ale koszty opon do nich to już duży wydatek. Mam zimowe i letnie 17 i moim zdaniem to załatwia sprawę wyglądu i rozsądnych kosztów.
10. Też mam i jeszcze ich nie używałem. Co prawda nie wybierałem się jeszcze w dalszą drogę z dzieciakami ale myślę że za taką cenę warto bo przydadzą się.
11. Mus.
12. Co to jest???
13. Patrz pkt. 3
14. Wyrzucanie kasy.
Dodatkowo czasem warto mieć tempomat (ja niestety nie mam kochana żonka okroiła wersję) chociaż czy na polskich autostradach długo można na nich jeździć bez automatycznego dezatywowania. I jest jeszcze jedna fajna rzecz - czujniki ciśnienia. Ale uważaj tu kolejny problem - w zasadzie najlepiej mieć do każdego kompletu kół osobne czujniki bo ponoć jest problem z ich przekładaniem ryzyko uszkodzenia i koszty przeprogramowania kompa. To już przegięcie. I to chyba tyle.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 22:17   #10
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: konfiguracja wyposażenia S-MAX

pakiet Busines I to: radioodtwarzacz Sony 6CD, zestaw głośnomówiący Bluetooth, gniazdo USB, tempomat właśnie.

Nie zgodzę się w kwestii foteli, ale każdy czuje inaczej. Żonka lubi się podgrzewać, a poza tym mam teraz fotele materiałowe i przyznam się, że czasami w zimę korzystałem.

Fotele w elektryce z pamięcią mogą się przydać - 2 kierowców.
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.