Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2005, 17:48   #1
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie Gaz w V6 MKIII

Dotyczy Forda Mondeo 3,0 V6 204KM Mam pytanie kierowane w szczegolnosci do uzytkownikow Vłek MKIII jak sie sprawuje na gazie? slyszalem rozne opinie miedzy innymi ze fordy nie sa dostosowane do gazu. jesli sie sprawdza to jakie instalacje stosowac? niechcialbym zniszczy silnika oczywiscie gaz jak juz to mysle o zalozeniu dopiero za jakies 2 lata po gwarancji i suuper dotarciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale informacje chce zbierac bo moze ktos mi to wypersfaduje z glowy i nie bede zawracal sobie glowy gazem. Z gory dziekuje za wszelkie opinie i rady!!!! Pozdrowienia![/b]

__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2005, 06:57   #2
JaroW
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2005
Postów: 52
Domyślnie

Musisz kupic droga instalacje koszt ok 4000 ,bo FORD ma plastikowy kolektor.
Trzeba bylo kupic DIESLA , a nie kupowac 3.0 i potem myslec o gazie ... szkoda silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondziawka MKII 1997 1.8 TD KOMBI + alusy 14''+spoiler na tyle klapy
niestety brak klimy ..
JaroW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2005, 08:43   #3
PabloG
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2004
Skąd: Wrocek
Postów: 226
Domyślnie

ile takie autko jest warte?
ile zwroyu na gazie?
jaki to procent?
jakie prawdopodobieństwo awarii lub problemów?
Faktycznie jeżeli to 2004 3.0 to trzeba mieć niezłe przebiegi żebu gaz zakładać, bo dla mnie inaczej się by niekalkulowało.
Jeżli chciałeś tanio to 2.2 było lepsze
Jeżeli chcesz z ogniem to 3.0 i tylko PB.
Ja mam 2.0 MK2 + LPG bo ma być oszczędnie a nie z ogniem.
PabloG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2005, 08:54   #4
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

Bauma, wcale ci sie nie dziwie ze myslisz o LPG. Zanim bedziesz ja montowal pewnie pojawi sie jeszcze kolejna generacja. Masz 2 lata, narazie nie ma o czym gadac. Tym bardziej ze i malo jest takich aut jak twoj a jeszcze mniej z LPG.

PabloG, a czemu nie mozna i z ogdniem i oszczednie. Dla mnie cena litra benzyny w Polsce jest kompletnie nieuzasadniona. Jak zobaczylem ostatnio 4,20zl to niema z butow mnie wyrwalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy aktualnie ksztaltujacych sie cenach chyba jazda dieslem moglaby nie byc tansza niz na LPG. Tyle ze TDCi to bardzo dynamiczny silnik i to jego ogromny PLUS.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2005, 12:55   #5
mimek
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2004
Postów: 140
Domyślnie

silnik jak w podpisie. zalozony przy 9kkm, teraz cos pod 30kkm.
Zadnych problemow, zadnej roznicy w jezdzie, jedynie kontrolka mowi co wpada do silnika. No dobra, na stacji benzynowej jest roznicaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do plastikowego kolektora, to przeciez oczywiste ze bedziesz zakladal wtrysk gazu, wiec problem kolektora nie istnieje.

pamietaj tylko zeby zakladac w naprawde dobrym zakladzie, bo liczy sie nie tylko marka instalacji ale rowniez zalozenie i ustawienie.

aha, i jezeli bedziesz czekal dwa lata, to mam nadzieje ze nie robisz 100kkm rocznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps. jak chcesz wiecej szczegolow to pytaj, mam nadzieje ze bede w stanie pomoc, choc jestem laikiem w sprawach technicznychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps2. szkoda ze nie jestes z moich okolic, polecilbym dobry zaklad...

pozdrawiam
Tomek
mimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2005, 13:08   #6
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

czyli jednak sie sprawdza gaz tylko nie ma co na niego zalowac pieniedzy!

JaroW majac gaz nie potrzebuje diesla do oszczednej jazdy (na gazie wyjde lepiej niz na dieslu jesli chodzi o oszczednosci) a jednym guzikiem przeloczam na PB i mam ognia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli dwa w jednym!
to do mnie by pasowal tylko z sekwencyjnym wtryskiem? to chyba ok 6-7tys zl
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2005, 13:20   #7
mimek
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2004
Postów: 140
Domyślnie

w piataku powinienes sie zamknac, ceny instalacji caly czas spadaja. Niestety, nie powiem ci ile kosztowala u nas, bo po pierwsze nie pamietam, a po drugie to bylo u znajomego. z tego co pamietam to byl to przedzial pomiedzy 4 a 6

nie musisz przelaczac na PB jezeli chcesz miec ognia - to nie instalacja w kredensie czy pontonie - to jest wtrysk, buta masz rowniez na gazie. spadek mocy jest pomijalny. Ja nie patrzac na kontrolke, nie jestem w stanie stwierdzic na czym jade.

u mnie w rodzinie wszytko jest na benzyne i ma strzykawkeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poczynajac od silnika 1.2, gdzies w srodku VAG 1.8T, na v6 konczac - tanio cicho - czyli taki banan na twarzy: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na koniec spalanie: ok +10-20% w litrach w porownaniu do benzyny, oraz okolo jednego litra benzyny na 100km. pamietaj, ze zawsze startujesz na benzynie.
mimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2005, 13:25   #8
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

a ta instalacja wymaga dodatkowych przegladow regulacji? bo tez slyszalem ze czesto moze sie cos tam rozregulowac w gazie i trzeba jechac na ustawienie.

czyli sprawdza sie gaz w V6??jestes zadowolony? silnik zyje?
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2005, 13:36   #9
mimek
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2004
Postów: 140
Domyślnie

co 15-20 kkm wymiana filterkow. No wiadomo, jak cos nie bangla, to trzeba zrobic przeglad, cos podregulowac itd.... tak jak z komputerem w domu...

Odnosze wrazenie, ze caly czas masz w pamieci jakis samochod z instalacja starego typu, gdzie cos nie dzialalo, zamarzal parownik, albo nie bylo mocyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pamietaj, ze technika sie rozwijaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2005, 13:41   #10
badger6
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.2 mk3
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie

To prawda, ze ceny instalacji gazowych znacznie spadły. Mój kolega ostatnio zapłacił za sekwencję to Avensisa 1.8 (nie tego najnowszego, tylko poprzedni model) 2700. Przełączenie na gaz mozna zauważyć tylko po kontrolce, naprawdę działa super i koszt nie jest bardzo wysoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Bartek :-)
badger6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.