Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2009, 19:34   #1
Grzes303
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2006
Postów: 50
Domyślnie Sprzęgło

Chciałbym zasięgnąć trochę informacji o wymianie sprzęgła a dokładnie po ile tys km zrobiliście.

Grzes303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 19:38   #2
dyha
ford::advanced
 
Avatar dyha
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: KR / KMY
Model: Skoda Octavia II FL
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 360
Domyślnie Re: Sprzęgło

u mnie po ok 120 tys
mechanik z ABC Focus mówił że lubią się stosunkowo szybko sypnąć
__________________
BYŁ: Ford Focus kombi 1,6 16V ZETEC 2002r MKI FL (5 lat razem)
JEST: Skoda Octavia combi 1,9 TDi 2009r FL
dyha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 20:10   #3
vorph
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Sprzęgło

Ja powoli szykuję się finansowo do wymiany koła dwumasowego i sprzęgła przy okazji też, bo podobno jak robic to jednocześnie jedno i drugie. Mój przebieg 134000 km
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 21:15   #4
A_T
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Postów: 29
Domyślnie Re: Sprzęgło

Zalezy jak sie jezdzi. Jednym zdziera sie szybciej, innym wolniej (choc uwazam ze jesli ktos ma 70 000km i musi juz wymieniac sprzeglo to radze sie zastanowic nad tym jak sie jezdzi i popracowaniem troche nad technika np ruszania ze swiatel (bez trzymania na sprzegle biednego samochodu tuz przed ruszaniem bo wtedy szybciej sie zdziera)). A wiekszosc wymienia sprzeglo tak jak koledzy na gorze napisali, czyli normalnie.
A_T jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 21:30   #5
polaris
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 66
Domyślnie Re: Sprzęgło

Ojjj, to ja za swoim przebiegiem 181.000km to chyba weteran jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak na razie nie czuję żeby coś się zupełnie tam zdziera, choć słyszę, że po wciśnięciu sprzęgła mam ciszę, a jak puszczę to jest nieco głośniej. Szczególnie na zimnym silniku.
polaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 21:33   #6
gregor70
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: WPR - Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Re: Sprzęgło

Ja mam już 179000km i jeszcze troche i podgórke nie podjade :fcp1 . Łapie na samym końcu pedeła
gregor70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 21:35   #7
A_T
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Postów: 29
Domyślnie Re: Sprzęgło

Cytat:
Napisał polaris
Ojjj, to ja za swoim przebiegiem 181.000km to chyba weteran jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak na razie nie czuję żeby coś się zupełnie tam zdziera, choć słyszę, że po wciśnięciu sprzęgła mam ciszę, a jak puszczę to jest nieco głośniej. Szczególnie na zimnym silniku.
Moj drugi samochod ma juz tez prawie 180tys i tez jeszcze nie bylo wymieniane sprzeglo.
A tobie to nic innego jak tylko pogratulowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (ja nadal jestem zdania ze wymiana sprzegla nie zalezy od samochodu ani marki tylko sposobu jazdy!)
A_T jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 21:36   #8
remjay
ford::average
 
Avatar remjay
 
Zarejestrowany: 19-12-2008
Skąd: kuj-pom
Model: Focus (kombi)
Silnik: 1.8 tddi 90PS
Rocznik: 2000
Postów: 58
Domyślnie Re: Sprzęgło

Mój Focus ma przejechane równo 140.000 (tzn tyle jest na liczniku) i raczej na problemy ze sprzęgłem się nie zapowiada... mam go od około miesiąca i pokusiłem sie przy okazji wymiany elementów "wymiennych" o sprawdzenie i ewentualną wymianę oleju w skrzyni. Byle tak dalej!!
__________________
"Kosztując Pineau, zrozumiesz, co oznacza haust złota i szczęścia"
remjay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 21:48   #9
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Re: Sprzęgło

Cytat:
Napisał Grzes303
Chciałbym zasięgnąć trochę informacji o wymianie sprzęgła a dokładnie po ile tys km zrobiliście.
Na pewno chodzi ci głównie o koło dwumasowe stosowane w dieslach a tu nie którzy są benzyniaki bo wiadomo te wytrzymują długo.Jak już wszyscy się wypowiadają to ja mam już 230tyś.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 23:32   #10
torbba
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2009
Skąd: Żagań
Model: Focus mk I, Fiesta mk III
Postów: 58
Domyślnie Re: Sprzęgło

Wiec tak nie dawno wymienialem sprzeglo w mojej foce bylo najechane 240tys za wymiane w warsztacie powiedzieli 500pln czesci wyszly mnie +/- 1000zl (ale nie pamietam dokladnie) kupilem wszystko motocrafta na cale szczescie nie mam kola dwu masowego wiec nie musialem wymieniac....
Aha no i jednak zdecydowalem sie na robote samemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 2dni w garazu i sie udalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale napewno mozna zrobic szybciej bo ja robilem sobie "powoli" tu herbatka tam kawka a robota stala ;/

A w TDCI to jak masz dowymiany kolo zamachowe to niezle koszta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



p.s
jeszcze mi sie przypomnialo pytalem sie w serwisie forda ile kosztuje wymiana, oni krzykneli 2000pln (tylko nie pamietam czy z czesciami czy bez ale raczej bez)
torbba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.