Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2009, 08:37   #1
rewen
ford::average
 
Avatar rewen
 
Zarejestrowany: 01-12-2008
Skąd: TORUŃ-reading uk
Model: transit 100l
Silnik: 2,5
Rocznik: 92
Postów: 93
Domyślnie szkoda całkowita

Zamieszczam ten watek bo jeżdzę transitem ale mam również osobówki ,no i jedną mi poturbowali.Rzeczoznawca na oględzinach stwierdził -,,szkodę całkowitą,,
Suma którą mi zaproponowali jest mała i trudno będzie zmieścić się w kwocie naprawy.
Moje pytanko-czy muszę się na tą decyzję zgodzić ?Co zrobić aby podnieść sumę odszkodowania.Autko popsute z 90r ale jest ze mną ze względów sentymentalnych co do tego modelu. :fcp8

__________________
h
rewen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 09:46   #2
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Re: szkoda całkowita

szkode bedziesz likwidowal z autocasco czy czyjegos OC?
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 10:04   #3
rewen
ford::average
 
Avatar rewen
 
Zarejestrowany: 01-12-2008
Skąd: TORUŃ-reading uk
Model: transit 100l
Silnik: 2,5
Rocznik: 92
Postów: 93
Domyślnie Re: szkoda całkowita

szkodę będę likwidowal z oc sprawcy. tzn z gościa który w moje autko przywalił.
__________________
h
rewen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 14:34   #4
kokos12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Police
Model: fa
Silnik: 1
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Re: szkoda całkowita

rewen, oznacza to ze dostajesz około 70% wartości auta,jesli sie na to zgodzisz to dostajesz kase do reki i robisz na własny koszt a oznacza to ze nie bedziesz wiecej czepial sie do ubezpieczyciela nawet jak ci kasy nie starczy,lepiej żadaj naprawy wtedy oni musza znalezc jakis warsztat który ci to zrobi wtakiej kwocie jaka oni naliczyli kwestia jest jeszcze tego typu czy szkode naliczyli po stanie wypadkowym czy po stanie przed wypadkowym z tego rocznika bo tu sa nie zle wachniecia przy wyplacie kasy i na tym z reguly robia wałki.Zawsze pozostaje ci jesli wezmiesz kase zakup innego transita a tego zostawic na czesci ub sprzedac na czesci i majac bodaj papier z ubezpieczalni o szkodzie mozesz wyrejestrowac auto i posprzedwac na czesci ale tego nie jestem na sto procent pewny.
kokos12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 17:43   #5
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Re: szkoda całkowita

przy OC nie ma czegos takiego jak szkoda calkowita. takze kluc sie z nimi. nawet jak wezmiesz proponowana przez nich kwote nie zamyka to drogi do dochodzenia pozostalych roszczen.
jak nie beda chcieli po dobroci oddac kasy to zakaldasz sprawe cywilna i wygrana masz na 100% (w razie problemow PW)

a kolega kokos jesli o czyms nie ma pojecia niech sie nie udziela
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 09:31   #6
rewen
ford::average
 
Avatar rewen
 
Zarejestrowany: 01-12-2008
Skąd: TORUŃ-reading uk
Model: transit 100l
Silnik: 2,5
Rocznik: 92
Postów: 93
Domyślnie Re: szkoda całkowita

a kolega rawen jesli o czyms nie ma pojecia niech sie nie udziela
:fcp9 :059:
Czy to do mnie? ja tylko proszę o radę.
Niestety ale tak określono moją szkodę i naliczono mi 1850 zł odszkodowania.
Szkoda całkowita-tak określają-HDI asekuracja
Mówiłem że mam lpg-gaz(nowa).auto alarm,central zamek-to niby podnosi wartość auta.
Pytałem kolegów którzy jeżdza takimi samymi autami w tym samym roczniku i mieli wieksze pieniądze za szkodę.
Niestety nic więcej mi nie mogli poradzić więc pytam tu na forum.
__________________
h
rewen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 10:23   #7
kokos12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Police
Model: fa
Silnik: 1
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Re: szkoda całkowita

rewen, HDI kozysta z programu infoekspert wiem bo mam zapisane to w odszkodowaniu jakie ostanio mi wyplacili (tydzień temu za przedni błotnik strona kierwocy ,wgniecenie na grubosc palca ,wystarczylo wypchnac mocniej ale co tam gosc chcial pisac na ubezpieczeniew wiec tak zrobilismy i wyplacili 495,63).
kokos12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 19:21   #8
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Re: szkoda całkowita

sorry Rawen to bylo do kokosa, bo to co pisze to jakies bzdury.

nie daj sobie wmowic zadnej szkody calkowitej.
Istota odszkodowana z OC sprawcy jest doprowadzenie w tym przypadku pojazdu poszkodowanego, uszkodzonego w wyniku kolizji drogowej do stanu z przed powstania szkody. I nie ma tu mowy o szkodzie calkowitej czy cos w tym rodzaju.
Szkoda calkowita jest tylko w AC i jest to zapisane w OWU.

mialem przyjemnosc egzekwowac kase z OC od ubezpieczycieli w postepowaniu sadowym, latwo, milo i przyjemnie
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 19:43   #9
kokos12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Police
Model: fa
Silnik: 1
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Re: szkoda całkowita

neo2k, ile miales stluczek i ile razy miales szkode calkowita?? w swoim zyciu mialem 4 wiec nie sadze zebym nie wiedzial co mowie,cena szkody calkowitej jest wartoscia auta jaka pozostaje po odliczeniu tego co jest zdatne do uzytku a jak masz watpliwosci to strona firmy ktora tworzy program dla ubezpieczalni czyli infoekspert zassaj sobie demko jak chcesz i mozesz sobie na demku wyliczyc szkode calkowita bodaj tam jest renowka (rok temu byla jak ich sprawdzalem) i zobaczysz czarno na bialym ze szkoda calkowita jest to w przyblizeniu 70% wartosci auta,ubezpieczyciel moze ewentualnie cos dodac od siebie ale generalnie nigdy ci nie powie dokladnie jak to wylicza ,jedynym odnosnikiem dla nich jest infoekspert.Co tam w koncu sie nie znam i nie wiem jak to jest jak ktos wieżdza w kufer auta bo sie zagapil przy 80 na liczniku.PEACE i no koment wiecej .

p.s. rewen, jesli nie wiesz czy nie kreca mozesz poprosic o wycene rzeczoznawce z tego co pamietam to koszt 200 lub 250 zloty za ogledziny i protokół.
kokos12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 20:55   #10
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Re: szkoda całkowita

nie spowodowałem żadnej stłuczki, ale w jednej brałem udział jako poszkodowany, natomiast moja wiedza dotycząca tej materii pochodzi zupelnie z innych źródeł.
To co robią firmy ubezpieczeniowe to jawne okradanie ludzi i żerowanie na ich niewiedzy. MEchanizm tego jest taki, że na 50 szkód w jednej ktoś dochodzi swoich roszczeń na drodze cywilnej, wiec jest to dla nich gra warta świeczki. ( te dywagacje akurat nie sa poparte zadnymi badaniami a ma jedynie zobrazowac to)

co do szkody calkowitej to nie jest to co pozostaje po odliczeniu jako zdatne do uzytku tylko taka szkoda, w której naprawa samochodu nie jest ekonomicznie uzasadniona. i jeszcze raz powtarzam, coś takiego nie istanieje w swietle prawa przy szkodach likwidowanych z OC.
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.