Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2009, 22:03   #1
djvolume
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Siemiatycze
Model: mondeo mk1 GHIA
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 96
Postów: 33
Domyślnie [mk1] TD GHIA klimatyzacja a obroty silnika

u mnie w aucie jak wlaczam klimatyzacje obroty silnika podskakuja do 1100obr/min i po kilkunastu sekundach spadają do 900obr/min i tak caly czas... 900obr-- 1100obr od pewnego czasu gdy wlaczam klime wentylatory pracuja caly czas a silnik nie wchodzi na obroty jak by jakis czujnik sie zepsul? i czasami na zimnym,niedogrzanym silniku obroty zaczynaja wahlowac 700-900obr/min na cieplym obr ok.. ale z klima problem caly czas...wie ktos co to moze byc?klime na chwile wlaczam nawet w zimie zeby pompa se popracowala podobno nalezy sie tak robic...pozdrawiam

djvolume jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 11:54   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [mk1] TD GHIA klimatyzacja a obroty silnika

Przyjrzyj się temu silniczkowi pod akumulatorem, może trzeba go przeczyścić, no i zajrzyj do wtyczki, którą wpięty jest w instalację, tam też przyda się konserwacja.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 21:35   #3
djvolume
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Siemiatycze
Model: mondeo mk1 GHIA
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 96
Postów: 33
Domyślnie Re: [mk1] TD GHIA klimatyzacja a obroty silnika

Cytat:
Napisał Emmm
Przyjrzyj się temu silniczkowi pod akumulatorem, może trzeba go przeczyścić, no i zajrzyj do wtyczki, którą wpięty jest w instalację, tam też przyda się konserwacja.
Pozdrawiam
hm z tego co wiem mk1 ma te ssanie woskowe?zamiast silniczka...czy sie myle?i tez mam owy silniczek? prosze o odpowiedz....
djvolume jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 21:56   #4
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [mk1] TD GHIA klimatyzacja a obroty silnika

Masz całkowitą rację, w mk1 jest termostat woskowy, tym samym, sam sobie odpowiedziałeś co masz wziąć na pierwszy ogień.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 11:54   #5
djvolume
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Siemiatycze
Model: mondeo mk1 GHIA
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 96
Postów: 33
Domyślnie Re: [mk1] TD GHIA klimatyzacja a obroty silnika

Cytat:
Napisał Emmm
Masz całkowitą rację, w mk1 jest termostat woskowy, tym samym, sam sobie odpowiedziałeś co masz wziąć na pierwszy ogień.
Pozdrawiam
termostat nie dziala od dawien dawna, a te obroty od niedawna, np w tej chwili jak wrzucam wsteczny bieg to obroty mi wzrastaja do 1100obr podejrzewam ze tymi obrotami do klimy reguluje jakis oddzielny czujnik...ale co to za czujnik i gdzie to ja nie mam pojecia.no i od niedawna zaczynaja mi wahlowac na letnim silniku,puzniej przestaje..wahlują 700-900obr rownomiernie czasowo.
djvolume jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 13:33   #6
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Re: [mk1] TD GHIA klimatyzacja a obroty silnika

W Mk1 za podniesienie obrotów przy włączonej klimie odpowiada takie dziwne ustrojstwo zamontowane pod akumulatorem sterowane pneumatycznie. Wychodzi z niego linka która jest podpięta do tej samej dzwigni na pompie wtryskowej co termostat woskowy. Przy wstecznym ten pneumatyczny siłownik też podnosi obroty. Przy klimie podciąga dzwignię dopiero kiedy załancza się sprężarka klimy.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 16:24   #7
djvolume
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Siemiatycze
Model: mondeo mk1 GHIA
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 96
Postów: 33
Domyślnie Re: [mk1] TD GHIA klimatyzacja a obroty silnika

Cytat:
Napisał mikuś
W Mk1 za podniesienie obrotów przy włączonej klimie odpowiada takie dziwne ustrojstwo zamontowane pod akumulatorem sterowane pneumatycznie. Wychodzi z niego linka która jest podpięta do tej samej dzwigni na pompie wtryskowej co termostat woskowy. Przy wstecznym ten pneumatyczny siłownik też podnosi obroty. Przy klimie podciąga dzwignię dopiero kiedy załancza się sprężarka klimy.
czyli mam rozumiec ze nagle przestala mi dzialac pompa klimatyzacji? gdy wlaczam klime to jedynie 2 wentylatory przy chlodnicy wlaczaja sie...na stale...i jeszcze te wahlujace obroty o czym pisalem wyzej, co to moze byc?
djvolume jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 20:15   #8
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Re: [mk1] TD GHIA klimatyzacja a obroty silnika

Układ klimy jest zabezpieczony i przy zbyt niskiej temperaturze się sprężarka nie załączy tylko wentylatory będą chodziły.
Jeżeli obroty Ci falują to może trzeba sprawdzić booster.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 20:59   #9
djvolume
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Siemiatycze
Model: mondeo mk1 GHIA
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 96
Postów: 33
Domyślnie Re: [mk1] TD GHIA klimatyzacja a obroty silnika

Cytat:
Napisał mikuś
Układ klimy jest zabezpieczony i przy zbyt niskiej temperaturze się sprężarka nie załączy tylko wentylatory będą chodziły.
Jeżeli obroty Ci falują to może trzeba sprawdzić booster.
dzieki za odpowiedz,jestem spokojniejszy,myslalem ze sie juz cos popsulo, obroty mi falują na niedogrzanym silniku tak rownomiernie ok 3 sec 700obr i okolo 3sec 900obr. to objawy boostera?na cieplym silniku ustaje i trzyma rowniutko obroty...(przeplywomierz mam nowy)
djvolume jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 23:06   #10
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Re: [mk1] TD GHIA klimatyzacja a obroty silnika

To booster raczej odpada, a zawór ERG masz zaślepiony? Możliwe że na zimnym silniku kiedy część spalin wraca to zaczynają falować obroty 4 cylinder jest najbliżej zaworu i pewnie najwięcej zasysa tego syfu i może zimny nie dawać rady tego przepalić dlatego to falowanie. Odłącz przewód podciśnieniowy idący do zaworu - znajduje się pod interkulerem i sprawdz czy falowanie ustanie.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.