Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2009, 16:13   #1
adam1985
ford::advanced
 
Avatar adam1985
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: przedbórz
Model: Ford Focus mk 3
Silnik: 1.6 TDCI 115 PS
Rocznik: 2012
Postów: 203
Domyślnie jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

moja stala od nocy z nd na pon do dzis na ponad 20 stopniowym mrozie wiec balem sie ze nie zapali ale ku mojej uciesze odpalil po pierwszym zagrzaniu swiec ale wyjalem akumulator i zabralem go do domu bo dzisiaj ma byc jeszcze zimniej.Tez tak robicie?

adam1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 16:20   #2
arturson4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

moj tak stal i do dzis nie moge go odpalic , dzis poszedl na kompa - wynik -padniety sterownik pompy, koszt sterownika z naprawa 1400 zl, mam go miesiac i juz mam go dosyc, wymienilem juz filtr paliwa ,swiece dobrej klasy Chempiona, a teraz to
ku......wa a nie ford ! sory ale jestem wkur...ny
arturson4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 16:23   #3
adam1985
ford::advanced
 
Avatar adam1985
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: przedbórz
Model: Ford Focus mk 3
Silnik: 1.6 TDCI 115 PS
Rocznik: 2012
Postów: 203
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Cytat:
Napisał arturson4
moj tak stal i do dzis nie moge go odpalic , dzis poszedl na kompa - wynik -padniety sterownik pompy, koszt sterownika z naprawa 1400 zl, mam go miesiac i juz mam go dosyc, wymienilem juz filtr paliwa ,swiece dobrej klasy Chempiona, a teraz to
ku......wa a nie ford ! sory ale jestem wkur...ny

no to faktycznie do bani, tez bym sie wsiekl ale tak to jest z uzywanymi autami.Moj tez mial pare klopsow no ale coz, dla tego auta mysle ze warto
adam1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 16:34   #4
arturson4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

no mam nadzieje ze to pomorze,mechanior chce troche duzo kasy, czytalem na forum ze te sterowniki mozna naprawic koszt z gwarancja to ok 600 zl , a on mi powiedzial 1200 do 1400 , ?
arturson4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 18:06   #5
kozik77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

a ja swojego nie gaszę na noc... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i na pewno rano pojedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kozik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 18:35   #6
mayall
ford::advanced
 
Avatar mayall
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 337
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

moj od 'kopa' - zarowno po tygodniowym staniu przy ok -8,-10 jak i po dobowym przy biezacym mrozie - u mnie ok -14,-16...

akku od nowosci ten sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mile zaskoczenie, bo to pierwsza zima tym autem
mayall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 19:03   #7
porzeczkowiec
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 157
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

ja mam nowy akumulator i kręci ale ciężko z rańca.... dodaje gazu i wtedy odpala. Ale bardzo mu to ciężko wychodzi. generalnie chodzi inaczej.... tak jakby silnik mial turbine - piszczy jak przyspieszam. Jak nie ma tak dużego mrozu to nie ma tego pisku.
Poza tym cholender jeden przemarza szyba nawet do wewnątrz.... masakra jednym słowem ! nawet jak zeskrobiesz szybe od zewnątrz to i tak ciężko widać bo od wewnątrz też jest mróz na szybie.
Ciekawe jak będzie jutro.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
porzeczkowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 19:25   #8
karol22219
ford::beginner
 
Imię: karol
Zarejestrowany: 30-11-2008
Model: c max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Mam Focusa od 3-mc. balem sie tych mrozów bo to mój pierwszy ropniak,a tu wsiadam czekam aż zgasnie kontralka- pyk i odpalił (przy -18 C).Odpalił lepiej od astry benzyny,w podobnych temperaturach,którą miałem poprzednio.Ale za to po 8-godz. stania dziś na
mrozie siadły hamulce(działały jak zapowietrzone-twardy pedał).Zamarzł chyba płyn bo po paru kilometrach wszystko było OK.Myśle że przymarzł ABS .Nie wymieniałem płynu bo focus ma 2-lata ale będzie to trzeba zrobić i to szybko.
karol22219 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 19:43   #9
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Cytat:
Napisał porzeczkowiec
ja mam nowy akumulator i kręci ale ciężko z rańca.... dodaje gazu i wtedy odpala. Ale bardzo mu to ciężko wychodzi. generalnie chodzi inaczej.... tak jakby silnik mial turbine - piszczy jak przyspieszam. Jak nie ma tak dużego mrozu to nie ma tego pisku.
Poza tym cholender jeden przemarza szyba nawet do wewnątrz.... masakra jednym słowem ! nawet jak zeskrobiesz szybe od zewnątrz to i tak ciężko widać bo od wewnątrz też jest mróz na szybie.
Ciekawe jak będzie jutro.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem to samo w tamtym roku bo wilgoć była w samochodzie teraz całe wnętrze czyszczę przed zimą i nie mam problemu.
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 19:49   #10
bolo69
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Tyskie
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI,2.0 TDCI
Rocznik: 2014,2018
Postów: 73
Domyślnie Re: jak wam odpalaja foki na takim mrozie?

Moja foczka pali normalnie z małym ale tzn.
przekręcam stacyjke świecą wszystkie kontrolki czekam około 20-30 sek. i odpala os razu ale kontrolki nie gasną, chodzi tak z minute, gasze go przekręcam stacyjke i za pięć sekund kontrolki gasną,odpalam znowu i jest ok.
bolo69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.