Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2009, 14:57   #1
adamek88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Skąd: B-stok/Breda NL
Model: mondeo mk III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie [ mk2 ] td auto bardzo ciężko pali

Szukałem podobnego tematu nie znalazłem więc zakładam nowy.
Oto mój problem: rano gdy zapalam auto przy delikatnym przymrozku (0 do -5 ) auto strasznie ciężko pali czasami potrzebuje nawet 5 minut żeby odpalić auto ( kręci ale wolna zaskakuje ) , jak już odpali to jest wielka kupa dymu która po 1-2 ustaje i czuć nie przepalony olej napędowy. Auto ma 256 tys przebiegu świece żarowe zmieniane jakieś 20tys temu. Dziś dolałem do paliowa jakiegoś ' magicznego płynu z schela który ma niby poprawić start i zniwelować osadzaniu się syfu we wtryskiwaczach. Moje pytanie brzmi czy można coś zrobić żeby auto lepiej paliło?

adamek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 15:53   #2
tommm1234
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Skąd: pomorze
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1995
Postów: 32
Domyślnie Re: [ mk2 ] td auto bardzo ciężko pali

zapraszam do mojego tematu
Kod:
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=10&t=71777&p=548798#p548798
__________________
tommm
tommm1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 18:35   #3
szatanek
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-03-2007
Skąd: Lublin
Model: Mondeo pierwsze po lifcie
Silnik: stary kibel 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 164
Domyślnie Re: [ mk2 ] td auto bardzo ciężko pali

tommm1234 sposób twój moze i jest skuteczny ale raczej powinno sie z tego korzystac w sytuacjach ekstremalnych tj. mróz np -20 gdy wszystkie inne sposoby na odpalenie diesla zawiodą. Bo nie bardzo wyobrazam sobie zeby przy temp. 0- -5 decydowac sie na ten sposób i robić to codziennie podczas trwania zimy w Polsce przez średnio 4 miechy.
Przy temp jak pisał kolega diesel powinien odpalac bez problemu, skoro tak nie jest to masz coś nie tak z podgrzewaniem wstepnym, skoro masz nowe świece to sprawdz czy dostają zasilanie,albo nie działa ci silniczek odpowiedzialny za zwiększanie dawki paliwa na zimnym silniku, sprawdz czy jak włączysz zapłon na zimnym silniku to silniczek podciaga ci dzwignię na pompie wtryskowej(dzwignia ta znajduje sie bardziej na lewo od linki gazu, blizej koła pompy wtryskowej.)W starszych silnikach 1,8 TD linka od tej dzwigni biegnie do termostatu woskowego, w nowszych TD jest silniczek tym sterujący pod akumulatorem.
szatanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2009, 15:29   #4
adamek88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Skąd: B-stok/Breda NL
Model: mondeo mk III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Re: [ mk2 ] td auto bardzo ciężko pali

szatanek, a jak mogę sprawdzić czy świece dostają zasilanie ? po przyjeździe z pracy zobaczę co i jak z tym silniczkiem i napisze czy jest ok, akumulator sprawdziłem i jest w porządku
tommm1234, twój sposób jest na pewno skuteczny ale chciałbym używać normalnego trybu którego używałem min. w zeszło roczną zimę
adamek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2009, 20:52   #5
szatanek
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-03-2007
Skąd: Lublin
Model: Mondeo pierwsze po lifcie
Silnik: stary kibel 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 164
Domyślnie Re: [ mk2 ] td auto bardzo ciężko pali

adamek88 weź sobie do pomocy drugą osobe, niech ktoś włączy zapłon a Ty wtedy sprawdz pod maską czy po włączeniu zapłonu słychac przez ok 2 sek chrakterystyczne pyrczenie z tego silniczka pod aku i sprawdz czy jednoczesnie linka jest naciagana.W silnikach jaki Ty masz ten silniczek odpowiada właśnie za utrzymywanie odpowiednich obrotów biegu jałowego, podczas rozruch zimnego silnika zwieksza nieco obroty, ale pracuje on takze przy zmiennym obciązeniu silnika i słychac go jak silnik schodzi z obrotów.
Jesli chodzi o zasilanie świec zarowych, to do listwy łączącej swiece masz podłączony przwód zasilający, podepnij do niego probówke lub zarówkę 12V i sprawdz czy po włączeniu zapłonu pojawia sie tam napięcie.
szatanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 09:48   #6
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [ mk2 ] td auto bardzo ciężko pali

adamek88, a pamiętasz jakie świece zakładałeś przed tymi 20kkm i kiedy to było, tzn. czy przeżyły już zimę czy tylko temperatury powyżej zera?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 12:22   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,995
Domyślnie Re: [ mk2 ] td auto bardzo ciężko pali

Adamek, zdecydowanie radzę - zanim pójdziesz w koszty - sprawdź sprężanie w cylindrach, to nie kosztuje dużo. Przy tego rodzaju problemach to jest ZAWSZE punkt wyjścia w diagnozowaniu przyczyn kiepskiego odpalania na zimnie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 20:39   #8
adamek88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Skąd: B-stok/Breda NL
Model: mondeo mk III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Re: [ mk2 ] td auto bardzo ciężko pali

szatanek, sprawdzę to na pewno tylko mam tak druzo roboty w tym tygodniu że autem zajmę się dopiero w sobotę, bo z pracy przyjeżdżam już po ciemku a garażu niestety nie mam. Mam nadzieję że moj ford po raz kolejny mnie nie zawiedzie i dotrwa do tego czasu .
Emmm, W tamtym roku było tam kilka razy na minusie ale do minus 5 , a w tym jest po -10 do -15 w nocy i w dzień cały czas na minusie chyba zima stulecia w holandii :fcp2 więc świece w tamtym roku mialy lepsze warunki do pracy

Zacząłem wczoraj przeglądać książkę sam naprawiam samochód i znalazłem możliwą przyczynę może to podgrzewanie wstępne silnika? W każdym bądź razie na pewno to też wezmę pod uwagę .
wojtekjanus, to też jest jakiś pomysł , najpierw sprawdzę to co umiem sam a jak to nie przyniesie rezultatu to udam się do warsztatu i sprawdzę te ciśnienie .- zawsze to satysfakcja z kolejnej naprawy dokonanej własnymi rękoma z dużą pomocą naszego forum
adamek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 21:09   #9
szatanek
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-03-2007
Skąd: Lublin
Model: Mondeo pierwsze po lifcie
Silnik: stary kibel 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 164
Domyślnie Re: [ mk2 ] td auto bardzo ciężko pali

adamek88 to własnie o podgrzewaniu wstepnym jest mowa, bo jak na listwie świec nie pojawia Ci sie napiecie to o zadnym podgrzewaniu nie ma mowy.
szatanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 21:12   #10
kowaladmwz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Skąd: Grodzisk Maz
Model: Ford Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 1.8 TD endura-de
Rocznik: 1998
Postów: 23
Domyślnie Re: [ mk2 ] td auto bardzo ciężko pali

Witam. Dziś miałem ten sam problem. Nie wiem czy to norma w silnikach diesla w fordach, ale nawet w lato muszę trochę pokręcić(2-5sek.) żeby autko odpaliło. A jak już odpalił to strasznie się w nim trzęsie w środku, a w zime to już wogóle tragedia. Nie wiem czym to jest spowodowane. Dodam że ma forda z 1998 r 1.8 td.
kowaladmwz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.