Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2008, 12:38   #1
mishka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: Tychy
Model: Galaxy mk3
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Przydławienie po zmienie biegu+wolno spadające obroty - jakie przyczyny?

witam
Od jakiegos czasu zauwazylem ze czasami podczas jazdy wystepuje zadlawienie sie pod zmienie biegu na wyzszy, brakuje mu mocy przez jakas sekunde( nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy nagrzany)
czasem pojawia sie tez dziwna sytuacja z obrotami silnika, mianowicie dodaje gazu (auto stoi) a obroty lekko same leca w gore i dosyc wolno spadaja, dziala to tak za docisne lekko pedll gazu i zaraz puszcze a obroty wciaz sie dodaja i po chwili same wolno opadaja towarzyszy temu takze dziwny dzwiek z pod maski (lekko slyszalny takze w kabinie) trudno go okreslic ale ro takie super szybkie rownomierne cykanie po chwili obroty sie stabilizuja i cykanie znika i wszystko powraca do normy, zdarza sie to jakies 3-5 razy tygodniowo...

licze na wasze wskazowki przed ponownym udaniem sie do seriwsu, bylem juz raz z tym no i oczywiscie u nich nic takiego nie mialo miejsca przeczyszcili mi uklad wyryskow na probe i kazali wrocic jesli dalej bede nie zadowolony

pozdrawiam Michal
Galaxy 2007 ghia 1.8tdci


Ostatnio edytowane przez deku ; 16-09-2014 o 11:50 Powód: prefix, tytuł
mishka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 01:01   #2
maken
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2 Ghia
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Re: [mk3] problem z obrotami oraz przydlawienie po zmienie biegu

Cytat:
Od jakiegos czasu zauwazylem ze czasami podczas jazdy wystepuje zadlawienie sie pod zmienie biegu na wyzszy, brakuje mu mocy przez jakas sekunde( nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy nagrzany)
mam dokładnie ten sam problem w świeżo kupionym Galaxy z automatem. Ktoś mi mądry powiedział, że to może być kwestia skrzyni biegów - wymiany oleju albo jakiś problemów ze sprzęgłem. Czy masz / macie jakieś nowe doświadczenia?
maken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 14:45   #3
mishka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: Tychy
Model: Galaxy mk3
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Re: [mk3] problem z obrotami oraz przydlawienie po zmienie biegu

dzis auto wrocilo ponownie z serwisu i oczywiscie u nich wszystko bylo ok, podlacznie do komputera takze niczego odbiegajacego od normy podobno nie wykazalo, juz sam nie wiem czy to ja wyolbrzymiam czy poprostu ten typ tak ma...mialem juz w swoim zyciu 7 roznych aut od wartych pare groszych po drozsze modele, ostatnim byl takze diesel i zadnym z nich nie jezdzilo mi sie tak nie komfortowo jak galaxym :/ jazda po miescie i czesta zmiana biegow i zadlawianie sie tego auta doprowadza mnie do pasji i checi pozbycia sie go jak najszybciej ;(
mishka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 16:03   #4
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Re: [mk3] problem z obrotami oraz przydlawienie po zmienie biegu

daj dobrą cenę to pozbawię Cię problemu
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 16:35   #5
mishka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: Tychy
Model: Galaxy mk3
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Re: [mk3] problem z obrotami oraz przydlawienie po zmienie biegu

moze to wydaje sie smieszne ale zaplcilem za auto ponad 75tys ma najechane niespelna 40tys 15 miesiecy stare wciaz na gwarancji full serwisowane a jedzie jak 10 ledwo zyjacy diesel

w dodatku w fordzie nie pokazuja komputer bledow to wedlug nich auto jest sprawne a nie jest, jak w tak mlodym aucie moze byc problem z obrotami czy szarpaniem??
mishka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 17:55   #6
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Re: [mk3] problem z obrotami oraz przydlawienie po zmienie biegu

trzeba wziąść gościa z serwisu na test drogowy i niech nie pierd... że jest dobrze
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 18:07   #7
mishka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: Tychy
Model: Galaxy mk3
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Re: [mk3] problem z obrotami oraz przydlawienie po zmienie biegu

najgorsze jest to ze on zrobil test drogowy i twierdzi ze wszystko jest ok ( problem nie wystepuje zawsze ) falujace obroty zdarzaja sie rzadko i tylko przez klka minut wiec pewnie nie mial przyjemnosci ich poczuc a co do przydlawiania sie to zwala wszystko to na turbo dziure, ja sam juz nie wiem co o tym opoznieniu myslec bede staral sie znalesc kogos w poblizu z tym samym silnikiem i porownac je oba...

czy te objawy nie sa czasem spowodowane problemem z przeplywomierzem? ale czy podlaczenie pod komputer by nic nie wykazalo?
mishka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 19:08   #8
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: [mk3] problem z obrotami oraz przydlawienie po zmienie biegu

no jest jeszcze opcja coby jechac do jakiegos sprytnego mechanika z dobrym oprzzadowaniem i niech on sprawdzi samochod. moze ten gosc w serwisie do ktorego jezdzisz jest zbyt zielony zeby zdiagnozowac tan problem
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2008, 18:47   #9
mishka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: Tychy
Model: Galaxy mk3
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Re: [mk3] problem z obrotami oraz przydlawienie po zmienie biegu

problem powoli rozwiazuje sie sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzis troche posluchalem silnika i zdalem sobie sprawe ze ten stukot kojarzy mi sie z drzeniem jakies czesc w silniku, no i znalazlem, jaks oslona plastikowa znajdujaca sie z prawiej stronie pod filtrem powietrza niesamowicie drzy tak glosno ze slychac ja bardziej niz prace silnika, po przytrzymaniu jej palcem wszystko jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

problem z obrotami chyba takze rozwiazany, obroty same ida w gore tylko wtedy kiedy np dojezdzajac do skrzyzowania wcisne sprzeglo o ulamek sekundy szybciej niz puszcze gaz, po tym jak zatrzyma sie samochod i dotkne lekko gazu obroty leca same w gore i zachwile opadaja i juz wszystko jest ok i dzieje sie to tylko wtedy , normlanie ten objaw nie ma wogole miejsca wiec chyba wszystko jest OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do opoznien po zmienie biegow narazie nic nowego, musze zdecydowanie przejechac sie innym fordem z tym silnikiem dla porownania moze to jednak tylko turbo dziura

pozdrawiam
mishka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 15:57   #10
m@rita
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2008
Skąd: Toruń
Model: GALAXY
Silnik: 1.9TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Re: [mk3] problem z obrotami oraz przydlawienie po zmienie biegu

Cytat:
Napisał mishka
problem powoli rozwiazuje sie sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzis troche posluchalem silnika i zdalem sobie sprawe ze ten stukot kojarzy mi sie z drzeniem jakies czesc w silniku, no i znalazlem, jaks oslona plastikowa znajdujaca sie z prawiej stronie pod filtrem powietrza niesamowicie drzy tak glosno ze slychac ja bardziej niz prace silnika, po przytrzymaniu jej palcem wszystko jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

problem z obrotami chyba takze rozwiazany, obroty same ida w gore tylko wtedy kiedy np dojezdzajac do skrzyzowania wcisne sprzeglo o ulamek sekundy szybciej niz puszcze gaz, po tym jak zatrzyma sie samochod i dotkne lekko gazu obroty leca same w gore i zachwile opadaja i juz wszystko jest ok i dzieje sie to tylko wtedy , normlanie ten objaw nie ma wogole miejsca wiec chyba wszystko jest OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do opoznien po zmienie biegow narazie nic nowego, musze zdecydowanie przejechac sie innym fordem z tym silnikiem dla porownania moze to jednak tylko turbo dziura

pozdrawiam
Witam.
Gdy kupiłam mojego galaxa, problem z mocą był podobny, po wrzuceniu drugiego biegu, trudno było zjechać ze skrzyżowania, był cienki jak muł :fcp2 Po wielu diagnozach PADŁO NA PRZEPŁYWOMIERZ
Najciekawsze jednak że po jego sprawdzeniu w serwisie okazało się że jest nowy i w stanie idealnym :fcp7
Ktoś prawdopodobnie zamontował chińską tanioche z allegro, czy czegoś tam niemieckiego bo stamtąd go sprowadzono która miała inne parametry niż oryginał :fcp5
Zamieniono mi to na podróbkę ale o odpowiednich cechach i GALAXIK śmiga jak rakieta :fcp26

pozdrawiam
m@rita toruń
m@rita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.